Site logo

MHSAA Boys Division 1 State Championship

  • Completed
  • Mar. 08–09, 2019
  • SCY
  • Holland, MI

500 Free Men

A Final SCY
Name Team Time Pts Imp
1 Hunter Gubeno Howell logoHowell 4:31.39
145 -0.0%
2 Sam Myaard Hudsonville logoHudsonville 4:35.24
138 +2.9% SB
3 Ben Rojewski Livonia Stevenson logoLivonia Stevenson 4:38.04
134 -0.1%
4 Ryker Rush Brother Rice logoBrother Rice 4:39.59
131 +1.7% PB
5 Isaac Inman Zeeland East logoZeeland East 4:40.65
130 +3.5% PB
6 Bennett Loniewski Detroit Catholic Central logoDetroit Catholic Central 4:43.17
126 -1.2%
7 Eli Atkinson Huron (Ann Arbor) logoHuron (Ann Arbor) 4:45.97
121 +0.2% PB
8 Zachary Wheeler Chippewa Valley logoChippewa Valley 4:46.27
121 -0.0%
B Final SCY
Name Team Time Pts Imp
9 Cam Williston Pioneer logoPioneer 4:39.44
132 +2.8% PB
10 Keith Kozma Skyline logoSkyline 4:42.10
127 +0.9% SB
11 Alex Boersema West Ottawa logoWest Ottawa 4:44.02
124 +1.3% PB
12 Blake Coy Saline logoSaline 4:44.43
124 +1.7% PB
13 Zachary Colo Dakota logoDakota 4:45.05
123 +1.2% SB
14 Theo Duong East Kentwood logoEast Kentwood 4:46.26
121 +0.2% PB
15 Caleb Rice Pioneer logoPioneer 4:46.52
120 +6.3% PB
16 Christian Etnyre South Lyon logoSouth Lyon 4:51.87
112 +0.2% SB
Preliminaries SCY
Name Team Time Pts Imp
1 Hunter Gubeno Howell logoHowell 4:34.50
140 -1.2%
2 Sam Myaard Hudsonville logoHudsonville 4:36.99
136 +2.2% SB
3 Ben Rojewski Livonia Stevenson logoLivonia Stevenson 4:40.82
129 -1.1%
4 Bennett Loniewski Detroit Catholic Central logoDetroit Catholic Central 4:41.24
129 -0.5%
5 Ryker Rush Brother Rice logoBrother Rice 4:41.34
129 +1.1% PB
6 Isaac Inman Zeeland East logoZeeland East 4:41.92
128 +3.0% PB
7 Eli Atkinson Huron (Ann Arbor) logoHuron (Ann Arbor) 4:42.15
127 +1.6% PB
8 Zachary Wheeler Chippewa Valley logoChippewa Valley 4:42.34
127 +1.4% PB
9 Cam Williston Pioneer logoPioneer 4:43.05
126 +1.6% PB
10 Blake Coy Saline logoSaline 4:43.21
126 +2.1% PB
11 Zachary Colo Dakota logoDakota 4:45.25
122 +1.1% SB
12 Keith Kozma Skyline logoSkyline 4:45.59
122 -0.3%
13 Christian Etnyre South Lyon logoSouth Lyon 4:46.27
121 +2.1% SB
14 Alex Boersema West Ottawa logoWest Ottawa 4:46.47
121 +0.5% PB
15 Caleb Rice Pioneer logoPioneer 4:46.60
120 +6.2% PB
16 Theo Duong East Kentwood logoEast Kentwood 4:47.06
120 -0.1%
17 James Perry South Lyon logoSouth Lyon 4:47.61
119 +0.1% PB
18 Evan Combs Chippewa Valley logoChippewa Valley 4:47.83
119 +1.3% PB
19 Michael Alameddine Northville (Northville) High School logoNorthville (Northville) High School 4:48.17
118 +0.1% PB
20 Carson Wolf Oxford logoOxford 4:49.27
116 +0.0% PB
21 Remy Fischer Brighton logoBrighton 4:50.80
114 +0.1% PB
22 Zach Beatty Oxford logoOxford 4:52.68
111 -0.1%
23 Benjamin Hires Huron (Ann Arbor) logoHuron (Ann Arbor) 4:53.24
110 -1.3%
24 Scott Spaanstra Brighton logoBrighton 4:53.49
110 -0.8%
25 Elijah Lee East Kentwood logoEast Kentwood 4:53.79
110 -0.8%
26 Dane Hubers Huron (Ann Arbor) logoHuron (Ann Arbor) 4:57.09
105 -2.1%