Site logo

GHSA 1-5A State Championship

100 Free Men

A Final SCY
Name Team Time NISCA Imp
1 Dillon Downing Blessed Trinity logoBlessed Trinity 43.63
166 +4.2% PB
1 Charlie Kaye Pace Academy logoPace Academy 45.33
149 +0.5% PB
2 Mitchell Norton Mount Paran Christian logoMount Paran Christian 45.75
145 +1.7% PB
2 Blake Reynolds Saint Pius X logoSaint Pius X 46.08
142 +1.6% PB
3 Grayson Harralson Westminster Prep logoWestminster Prep 46.48
138 PB
3 Emanuel Abdul-Salaam Woodward Academy logoWoodward Academy 47.26
131 +1.3% PB
4 Tyler Bland Benedictine Military logoBenedictine Military 47.33
131 +0.8% PB
5 Aaron Seymour Savannah Arts logoSavannah Arts 47.34
131 -0.1%
5 Filip Borjeson Starr's Mill logoStarr's Mill 47.92
125 +5.9% PB
7 Kenta Davis Rome logoRome 48.19
123 PB
B Final SCY
Name Team Time NISCA Imp
6 Connor Hinkes Westminster Prep logoWestminster Prep 47.74
127 +1.9% PB
4 Antony DeMott Sumter South logoSumter South 47.84
126 -1.3%
7 Dylan Vroon Westminster Prep logoWestminster Prep 48.06
124 +5.2% PB
6 Idris Muhammad Druid Hills logoDruid Hills 48.18
123 +1.4% PB
8 Theo Hardy Chamblee Charter logoChamblee Charter 48.40
121 PB
8 Peter Bernot Westminster Prep logoWestminster Prep 48.46
121 PB
9 Landon Kistler Riverside Military logoRiverside Military 48.95
117 +1.0% PB
9 Tanner Schroer Oconee County logoOconee County 49.31
114 -0.2%
10 David Mustard North Oconee logoNorth Oconee 49.33
114 +0.7% SB
11 Anthony Birozes Pinecrest Academy logoPinecrest Academy 49.41
113 +0.6% PB
C Final SCY
Name Team Time NISCA Imp
10 Ross Copedge Jeff Davis logoJeff Davis 49.29
114 PB
11 Brooks Butler Thomas County Central logoThomas County Central 49.39
113 +0.9% PB
12 Brendan Bowman Union County logoUnion County 49.48
112 +2.9% PB
13 Colton Villa Wesleyan logoWesleyan 49.50
112
12 Patrick Llamazales Blessed Trinity logoBlessed Trinity 49.65
111
13 Caedmon Churchwell Clarke Central logoClarke Central 49.73
110 +5.7% SB
14 Brody Bushong Calhoun High logoCalhoun High 49.74
110 PB
14 Will Decker Chamblee Charter logoChamblee Charter 50.24
106 +7.3% PB
15 Evan Bell MT. VERNON logoMT. VERNON 50.40
105 +2.3% PB
15 Henry Nichols Woodward Academy logoWoodward Academy 51.13
99
Preliminaries SCY
Name Team Time NISCA Imp
1 Dillon Downing Blessed Trinity logoBlessed Trinity 44.01
162 +3.4% PB
2 Charlie Kaye Pace Academy logoPace Academy 45.06
152 +1.1% PB
3 Mitchell Norton Mount Paran Christian logoMount Paran Christian 46.29
140 +0.5% PB
4 Emanuel Abdul-Salaam Woodward Academy logoWoodward Academy 46.72
136 +2.4% PB
5 Blake Reynolds Saint Pius X logoSaint Pius X 46.80
135 +0.0% PB
6 Grayson Harralson Westminster Prep logoWestminster Prep 46.85
135 PB
7 Tyler Bland Benedictine Military logoBenedictine Military 47.10
133 +1.3% PB
8 Aaron Seymour Savannah Arts logoSavannah Arts 47.32
131 -0.1%
9 Kenta Davis Rome logoRome 47.87
126 PB
10 Filip Borjeson Starr's Mill logoStarr's Mill 47.97
125 +5.8% PB
11 Connor Hinkes Westminster Prep logoWestminster Prep 48.00
125 +1.4% PB
12 Antony DeMott Sumter South logoSumter South 48.13
124 -1.9%
13 Dylan Vroon Westminster Prep logoWestminster Prep 48.14
124 +5.0% PB
14 Peter Bernot Westminster Prep logoWestminster Prep 48.16
123 PB
15 Idris Muhammad Druid Hills logoDruid Hills 48.44
121 +0.9% PB
16 Theo Hardy Chamblee Charter logoChamblee Charter 48.66
119 PB
17 Landon Kistler Riverside Military logoRiverside Military 48.95
117 +1.0% PB
17 Anthony Birozes Pinecrest Academy logoPinecrest Academy 48.95
117 +1.5% PB
19 Tanner Schroer Oconee County logoOconee County 49.00
116 +0.4% PB
20 David Mustard North Oconee logoNorth Oconee 49.09
116 +1.1% SB
21 Ross Copedge Jeff Davis logoJeff Davis 49.16
115 PB
22 Brooks Butler Thomas County Central logoThomas County Central 49.21
115 +1.3% PB
23 Brendan Bowman Union County logoUnion County 49.45
113 +3.0% PB
24 Evan Bell MT. VERNON logoMT. VERNON 49.61
111 +3.8% PB
25 Brody Bushong Calhoun High logoCalhoun High 49.62
111 PB
26 Will Decker Chamblee Charter logoChamblee Charter 49.64
111 +8.4% PB
27 Caedmon Churchwell Clarke Central logoClarke Central 49.75
110 +5.6% SB
28 Patrick Llamazales Blessed Trinity logoBlessed Trinity 49.76
110
29 Henry Nichols Woodward Academy logoWoodward Academy 49.77
110
30 Colton Villa Wesleyan logoWesleyan 49.80
110
31 Turner Templeton North Springs logoNorth Springs 50.05
108 -0.6%
32 Cale Lennon Marist logoMarist 50.09
107
33 Donovan Johnson Riverwood logoRiverwood 50.16
107
34 William Crumpton North Hall logoNorth Hall 50.44
105 -0.7%
35 Braxton Beckham Thomas County Central logoThomas County Central 50.45
105 PB
36 Eli Condie ATHENS ACADEMY logoATHENS ACADEMY 50.60
103 PB
37 Matthew Morano Fayette County logoFayette County 50.68
103 PB
38 Patrick White Blessed Trinity logoBlessed Trinity 50.80
102
39 Fredrick Hamilton Grady logoGrady 50.88
101 +2.7% SB
40 Joseph Patin Marist logoMarist 50.92
101
41 Nick Benson Woodward Academy logoWoodward Academy 51.20
99 PB
42 Jackson Crawley Vidalia logoVidalia 51.22
99
43 Alex Wright Greater Atlanta logoGreater Atlanta 51.50
97
44 Doruk Beduk Atlanta International logoAtlanta International 51.60
96 +3.6% PB
45 Patrick Leonard Saint Pius X logoSaint Pius X 51.79
94
46 Mason Carter Pinecrest Academy logoPinecrest Academy 51.89
94 -1.1%
47 Justin Chang First Presbyterian Day logoFirst Presbyterian Day 52.11
92 -2.2%
48 Ryan Moffatt Kell logoKell 52.12
92 PB