Site logo

FHSAA 4A State Championship

  • Completed
  • Nov. 10, 2018
  • SCY
  • Stuart, FL

200 IM Women

A Final SCY
Name Team Time NISCA Imp
1 Emma Weyant Riverview (Sarasota) logoRiverview (Sarasota) 1:58.07
172 +3.7% PB
2 Kathleen Golding Cooper City logoCooper City 1:59.30
167 +5.3% SB
3 Paige MacEachern Boca Raton logoBoca Raton 2:03.12
150 +1.5% PB
4 Gabby Donahue Oviedo logoOviedo 2:03.28
150 +4.8% PB
5 Caroline Cooper Winter Park logoWinter Park 2:03.77
148 +0.9% PB
6 Isabel Traba Sarasota logoSarasota 2:04.39
145 +0.9% PB
7 Morgan Shinault Durant logoDurant 2:05.81
140 -0.2%
8 jordan agliano Lake Nona logoLake Nona 2:05.84
139 +0.4% PB
B Final SCY
Name Team Time NISCA Imp
9 Julia Rodriguez F.w. Buchholz logoF.w. Buchholz 2:05.90
139 -1.1%
10 Luci Lozano Riverview (Sarasota) logoRiverview (Sarasota) 2:07.64
133 -0.2%
11 Ryan Flynn Forest Hill logoForest Hill 2:07.90
132 +0.9% PB
12 Sumner Chmielewski Sarasota logoSarasota 2:08.11
131 -1.1%
13 Valeria Strohmeier Miami Palmetto logoMiami Palmetto 2:08.71
128 +4.1% PB
14 Grace Khunduang West Orange logoWest Orange 2:09.04
127 -1.4%
15 Caroline Rossi H.B. Plant logoH.B. Plant 2:09.48
126 +0.4% SB
16 Molly Golding Cooper City logoCooper City 2:10.71
121 +1.8% SB
Preliminaries SCY
Name Team Time NISCA Imp
1 Emma Weyant Riverview (Sarasota) logoRiverview (Sarasota) 2:00.35
162 +1.9% PB
2 Kathleen Golding Cooper City logoCooper City 2:01.60
157 +3.5% SB
3 Paige MacEachern Boca Raton logoBoca Raton 2:02.93
151 +1.6% PB
4 Isabel Traba Sarasota logoSarasota 2:04.52
145 +0.8% PB
5 Caroline Cooper Winter Park logoWinter Park 2:04.93
143 -0.0%
6 Gabby Donahue Oviedo logoOviedo 2:05.06
143 +3.4% PB
7 Morgan Shinault Durant logoDurant 2:06.23
138 -0.5%
8 jordan agliano Lake Nona logoLake Nona 2:06.56
137 -0.2%
9 Luci Lozano Riverview (Sarasota) logoRiverview (Sarasota) 2:06.67
136 +0.5% SB
10 Julia Rodriguez F.w. Buchholz logoF.w. Buchholz 2:06.69
136 -1.8%
11 Ryan Flynn Forest Hill logoForest Hill 2:07.83
132 +0.9% PB
12 Grace Khunduang West Orange logoWest Orange 2:07.97
131 -0.6%
13 Caroline Rossi H.B. Plant logoH.B. Plant 2:08.04
131 +1.5% PB
14 Molly Golding Cooper City logoCooper City 2:08.54
129 +3.4% PB
15 Valeria Strohmeier Miami Palmetto logoMiami Palmetto 2:09.34
126 +3.6% PB
16 Sumner Chmielewski Sarasota logoSarasota 2:09.37
126 -2.1%
17 Emily Loefgren Lakewood Ranch Senior logoLakewood Ranch Senior 2:09.95
124 +0.0% SB
18 Grace Hu Riverview (Sarasota) logoRiverview (Sarasota) 2:10.25
123 -0.3%
19 Alyssa Nagle H.B. Plant logoH.B. Plant 2:10.40
122 -0.3%
20 Julia Brzozowski Riverview (Sarasota) logoRiverview (Sarasota) 2:10.95
120 -0.7%
21 Morgan Austrich H.B. Plant logoH.B. Plant 2:11.36
119 -0.9%
22 Manuela Barres Timber Creek logoTimber Creek 2:11.89
117 -0.6%
23 Ellie Rothfuss Oviedo logoOviedo 2:12.70
114 -1.5%
24 Jennifer Rodriguez Hialeah Gardens logoHialeah Gardens 2:14.31
108 +0.9% SB