Site logo

Eastern Senior Zone Championship

  • Completed
  • Aug. 02–05, 2018
  • LCM
  • Buffalo, NY

100 Fly Women

A Final LCM
Name Team Time Pts. Imp.
1 Morgan Rinn Long Island Express logoLong Island Express A 1:01.88
864 +0.6% PB
2 Olivia Sapio Town Wrecker Swim Team logoTown Wrecker Swim Team 1:02.40
843 +1.2% SB
3 Sydnie Sovinsky Liverpool Jets Swim Club logoLiverpool Jets Swim Club 1:03.41
807
4 Beth Caruana unattached 1:04.02
785 PB
5 Elizabeth Jones Hershey Aquatic Club logoHershey Aquatic Club 1:04.57
768 +0.7% SB
6 Aislinn Mitchell Mandell Jewish Community Center logoMandell Jewish Community Center 1:04.62
767 -1.8%
7 Sierra Cripps Woodbridge Aquatic Club logoWoodbridge Aquatic Club 1:05.09
748 +0.9% PB
8 Bailey Gold Morris County logoMorris County 1:05.40
738 -0.4%
B Final LCM
Name Team Time Pts. Imp.
9 Katrina Wardner Town Wrecker Swim Team logoTown Wrecker Swim Team 1:04.69
762 +3.1% SB
10 Joelle Schneiderman JCC Sailfish (Jewish Community Ctr) logoJCC Sailfish (Jewish Community Ctr) 1:05.49
737 -0.1%
11 Catherine Stanford LONG BEACH AQUATICS logoLONG BEACH AQUATICS 1:05.72
748 -0.6%
12 Hana Shimizu-Bowers Asphalt Green logoAsphalt Green 1:06.00
801 -1.6%
13 Belen Marriaga Albany Starfish logoAlbany Starfish 1:06.38
704 +1.4% PB
14 Maria McGovern Potomac Marlins logoPotomac Marlins 1:06.57
698 +3.4% PB
15 Allison Weller Hershey Aquatic Club logoHershey Aquatic Club 1:07.18
699 +0.8% PB
16 Lauren Eng Asphalt Green logoAsphalt Green 1:08.04
650 -1.6%
C Final LCM
Name Team Time Pts. Imp.
17 Michaela Morrison Machine Aquatics logoMachine Aquatics 1:06.03
716 +1.5% PB
18 Meadow Perez Long Island Express logoLong Island Express 1:06.17
711 +1.3% SB
19 Grace Kanaley Southeast Family Branch YMCA logoSoutheast Family Branch YMCA 1:06.45
723 +2.3% PB
20 Teodora Kolarov Berkeley Aquatic Club logoBerkeley Aquatic Club 1:06.48
722 +1.4% PB
21 Emma Hawkins Victor Swim Club logoVictor Swim Club 1:06.65
716 +1.7% SB
22 Joy Shi Rockville Montgomery Swim Club logoRockville Montgomery Swim Club 1:07.03
684 +1.9% PB
23 Serena Sharpless Princeton Piranhas Swim Team logoPrinceton Piranhas Swim Team 1:07.23
677 -2.3%
24 Sydney Catron Machine Aquatics logoMachine Aquatics 1:07.66
661 PB
D Final LCM
Name Team Time Pts. Imp.
25 Katherine O'Connor Woodbridge Aquatic Club logoWoodbridge Aquatic Club 1:06.49
749 -0.3%
26 Bella Hoie Berkeley Aquatic Club logoBerkeley Aquatic Club 1:06.74
713 -1.2%
27 Emily Wang Morris County logoMorris County 1:06.81
774 -0.7%
28 Julia Listwak Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 1:07.38
672 +0.6% PB
29 Sarah Conley Town Wrecker Swim Team logoTown Wrecker Swim Team 1:07.52
668 +3.1% SB
30 Megan Donnelly Islanders Aquatics logoIslanders Aquatics 1:07.99
650 -2.0%
31 Isabella Chen Cougar Aquatic T logoCougar Aquatic T 1:08.01
651 -0.4%
32 Olivia Kim LIAC logoLIAC 1:08.09
649 -1.4%
Preliminaries LCM
Name Team Time Pts. Imp.
1 Olivia Sapio Town Wrecker Swim Team logoTown Wrecker Swim Team 1:03.21
814 -0.1%
2 Morgan Rinn Long Island Express logoLong Island Express 1:03.70
799 -2.3%
3 Beth Caruana unattached 1:04.28
776 PB
4 Sydnie Sovinsky Liverpool Jets Swim Club logoLiverpool Jets Swim Club 1:04.45
770
5 Bailey Gold Morris County logoMorris County 1:05.02
751 +0.2% PB
6 Aislinn Mitchell Mandell Jewish Community Center logoMandell Jewish Community Center 1:05.18
747 -2.7%
7 Elizabeth Jones Hershey Aquatic Club logoHershey Aquatic Club 1:05.20
747 -0.2%
8 Sierra Cripps Woodbridge Aquatic Club logoWoodbridge Aquatic Club 1:05.86
722 -0.3%
9 Joelle Schneiderman JCC Sailfish (Jewish Community Ctr) logoJCC Sailfish (Jewish Community Ctr) 1:05.90
723 -0.7%
10 Katrina Wardner Town Wrecker Swim Team logoTown Wrecker Swim Team 1:05.92
720 +1.3% SB
11 Allison Weller Hershey Aquatic Club logoHershey Aquatic Club 1:06.03
737 +2.5% PB
12 Catherine Stanford LONG BEACH AQUATICS logoLONG BEACH AQUATICS 1:06.47
722 -1.8%
13 Lauren Eng Asphalt Green logoAsphalt Green 1:06.48
703 +0.7% PB
14 Hana Shimizu-Bowers Asphalt Green logoAsphalt Green 1:06.55
782 -2.5%
15 Maria McGovern Potomac Marlins logoPotomac Marlins 1:06.77
691 +3.1% PB
15 Belen Marriaga Albany Starfish logoAlbany Starfish 1:06.77
691 +0.8% PB
17 Serena Sharpless Princeton Piranhas Swim Team logoPrinceton Piranhas Swim Team 1:06.90
689 -1.8%
18 Michaela Morrison Machine Aquatics logoMachine Aquatics 1:06.91
686 +0.2% PB
19 Meadow Perez Long Island Express logoLong Island Express 1:06.94
685 +0.1% SB
20 Teodora Kolarov Berkeley Aquatic Club logoBerkeley Aquatic Club 1:06.99
705 +0.7% PB
21 Emma Hawkins Victor Swim Club logoVictor Swim Club 1:07.07
702 +1.1% SB
22 Grace Kanaley Southeast Family Branch YMCA logoSoutheast Family Branch YMCA 1:07.15
700 +1.3% SB
23 Joy Shi Rockville Montgomery Swim Club logoRockville Montgomery Swim Club 1:07.20
678 +1.6% PB
24 Sydney Catron Machine Aquatics logoMachine Aquatics 1:07.29
673 PB
25 Emily Wang Morris County logoMorris County 1:07.40
754 -1.6%
26 Julia Listwak Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 1:07.56
666 +0.3% PB
27 Isabella Chen Cougar Aquatic T logoCougar Aquatic T 1:07.63
664 +0.1% SB
28 Jordan Nuzback Millcreek Swim Team logoMillcreek Swim Team 1:07.65
683 -0.6%
29 Katherine O'Connor Woodbridge Aquatic Club logoWoodbridge Aquatic Club 1:07.69
708 -2.1%
30 Olivia Kim LIAC logoLIAC 1:07.71
661 -0.8%
31 Sarah Conley Town Wrecker Swim Team logoTown Wrecker Swim Team 1:07.93
654 +2.5% SB
32 Megan Donnelly Islanders Aquatics logoIslanders Aquatics 1:08.03
649 -2.0%
33 Bella Hoie Berkeley Aquatic Club logoBerkeley Aquatic Club 1:08.18
665 -3.4%
33 Trinity Ward M.L.A.C., Inc. logoM.L.A.C., Inc. 1:08.18
644
35 Grace Miller Morris County logoMorris County 1:08.30
642 -0.9%
36 Maya Milrod Asphalt Green logoAsphalt Green 1:08.52
635 +0.3% PB
37 Jocelyn Fisher unattached 1:08.60
630 -1.5%
38 Georgia Yang All Star Aquatics logoAll Star Aquatics 1:08.74
709 -3.8%
39 Abbie Griffith Killer Whales Sw logoKiller Whales Sw 1:08.88
642 -2.5%
40 Delia Corridon Asphalt Green logoAsphalt Green 1:08.89
620 -0.2%
41 Stephanie Walsh Long Island Express logoLong Island Express 1:08.94
640 -2.0%
42 Mia Beyerl M.L.A.C., Inc. logoM.L.A.C., Inc. 1:08.98
617 -3.6%
43 Payton Wolcott Webster Swim Association logoWebster Swim Association 1:08.99
617 +0.6% PB
44 Angelina Harris Three Village Swim Club logoThree Village Swim Club 1:09.00
638 +1.5% PB
45 KARA CAMPBELL Pocono Family YMCA logoPocono Family YMCA 1:09.04
618 -0.1%
46 Cheyenne Chen Rockville Montgomery Swim Club logoRockville Montgomery Swim Club 1:09.07
663 +1.5% PB
47 Katelyn Tat Rockville Montgomery Swim Club logoRockville Montgomery Swim Club 1:09.44
602 +5.3% PB
48 Isabella Defonte LIAC logoLIAC 1:09.54
601 -1.1%
49 Flavia Carcani The Fish logoThe Fish 1:09.58
619 -2.2%
50 Lauren Levy Town of Tonawanda Titans Swim Club logoTown of Tonawanda Titans Swim Club 1:09.69
678 -1.7%
51 Jessica Shine Velocity Aquatics, Llc logoVelocity Aquatics, Llc 1:09.87
588 -2.3%
52 Lena Redisch All Star Aquatics logoAll Star Aquatics 1:09.94
586 -1.6%
53 Haleigh Marzano Phoenix Aquatic Club logoPhoenix Aquatic Club 1:09.97
585 +10.7% PB
54 Isabella Mikulec Town Wrecker Swim Team logoTown Wrecker Swim Team 1:10.02
632 -1.2%
55 Kamryn Paige Adirondack Bluefins logoAdirondack Bluefins 1:10.11
581 -1.3%
56 Ria Dietz Seneca Valley Sw logoSeneca Valley Sw 1:10.13
628 -1.0%
57 Vera Belfonti SoNoCo Swim Club logoSoNoCo Swim Club 1:10.71
564 -3.3%
58 Makennah Fickett Hershey Aquatic Club logoHershey Aquatic Club 1:11.00
601 -2.3%
59 Bridgette Kim Rockville Montgomery Swim Club logoRockville Montgomery Swim Club 1:11.05
551 +0.5% SB
60 Annika Albright JCC Sailfish (Jewish Community Ctr) logoJCC Sailfish (Jewish Community Ctr) 1:11.10
597 -4.0%
61 Lauren Blevins Machine Aquatics logoMachine Aquatics 1:11.43
560 -1.0%
62 Jolie Le Fauve Rockville Montgomery Swim Club logoRockville Montgomery Swim Club 1:11.62
535 +0.1% SB
63 Margaret Wolfson All Star Aquatics logoAll Star Aquatics 1:11.96
522
Lauren Kuzma Long Island Express logoLong Island Express NS
Miranda Doller Morris County logoMorris County NS