Site logo

Filters

Adirondack Swimming Long Course Championships

  • Completed
  • Jul. 20–22, 2018
  • LCM
  • Hamilton, NY

50 Free Men 15 and Over

Timed Finals LCM
Rank Name Team Time Points Improvement
1 Liam Picozzi Adirondack Bluefins 24.65
 
769
2 Kyle Verstandig Clifton Park-Halfmoon Piranhas 25.10
 
731 PB
3 Brendan Cartwright Delmar Dolfins 25.37
 
709 +3.3% SB
4 Neil Horne Clifton Park-Halfmoon Piranhas 25.40
 
706
5 Ryan Board Adirondack Bluefins 25.60
 
690
6 Joseph Gravino Albany Starfish 25.63
 
689 +4.2% SB
7 Luke Gordon Schenectady-Sara 25.70
 
682
8 Mark Lipkin Schenectady-Sara 26.05
 
687 PB
9 Bryce Henkel Albany Starfish 26.09
 
717 +3.9% PB
10 Brian Harding Clifton Park-Halfmoon Piranhas 26.17
 
643 PB
11 Ian McElrath Schenectady-Sara 26.18
 
643
12 Kaleb Hotaling Clifton Park-Halfmoon Piranhas 26.19
 
644 PB
13 Jesse Haraden Schenectady-Sara 26.20
 
641
14 James Jordan Clifton Park-Halfmoon Piranhas 26.24
 
640 +0.4% PB
15 Joey Homan Schenectady-Sara 26.25
 
637
16 Bryan Liu Albany Starfish 26.31
 
666
17 Jackson Homan --- (unattached) 26.35
 
663 PB
18 Joey Chiarella Albany Starfish 26.36
 
696 -0.8%
19 Alex Turczyn Adirondack Bluefins 26.41
 
624 PB
20 John Janeski Delmar Dolfins 26.46
 
688 +5.4% PB
21 Quinten De Man Clifton Park-Halfmoon Piranhas 26.47
 
621 PB
22 Addison Oberting Clifton Park-Halfmoon Piranhas 26.55
 
615
23 Zachary Boekeloo Adirondack Bluefins 26.64
 
606 PB
24 Steven Yu Schenectady-Sara 26.71
 
600
25 Shrujay Rompicherla Clifton Park-Halfmoon Piranhas 26.72
 
633 PB
26 Domenic Gallo Duanesburg Electric Eels 26.97
 
613 PB
27 Carson Spina Clinton Cudas 27.01
 
578
28 Dylan Haraden Schenectady-Sara 27.22
 
560 PB
29 Tadeusz Trzewik-Quinn Hawks Swimming Association 27.28
 
589 +2.6% PB
30 Paul Braun Northern TRIBS Swimming 27.34
 
584 PB
31 Ethan Bachert Schenectady-Sara 27.41
 
545
32 Jacob Lester Clinton Cudas 27.46
 
609 PB
33 Alex Fabris Clifton Park-Halfmoon Piranhas 27.50
 
606 PB
34 Joseph Conway Schenectady-Sara 27.51
 
537
35 Seth Dougherty Albany Starfish 27.53
 
537 PB
36 Andrew Canjura Schenectady-Sara 27.64
 
529 PB
37 Jacob Harris Duanesburg Electric Eels 27.69
 
557 PB
38 Ross Caimano Glens Falls YMCA 27.85
 
579 +1.7% PB
39 Patrick Sweeney Duanesburg Electric Eels 27.93
 
539 PB
40 Keith Winne Albany Starfish 27.96
 
571 PB
41 Beni Brkanovic Delmar Dolfins 28.01
 
567 +0.1% PB
42 Cameron Goodspeed Clifton Park-Halfmoon Piranhas 28.06
 
529 PB
43 Tom Knack Duanesburg Electric Eels 28.16
 
487 +3.7% PB
44 James Barno Schenectady-Sara 28.25
 
482
45 Jordan Harris Albany Starfish 28.29
 
477
46 Oliver Dragojevic Clinton Cudas 28.33
 
476
47 Leon Lufkin Northern TRIBS Swimming 28.49
 
496 PB
48 Nikita Romanovsky Schenectady-Sara 28.82
 
472 PB
49 Nick Brown Schenectady-Sara 28.92
 
499 PB
50 Mark Gregory Schenectady-Sara 29.09
 
452 PB
51 Samuel Cole Delmar Dolfins 29.10
 
419 +2.5% PB
52 Nathan Greene --- (unattached) 29.14
 
482
53 Christopher Borowiec Albany Starfish 29.40
 
397 +0.7% PB
54 Gavin Schiavi New Hartford Aquatics 29.55
 
453
55 Nick Massa New Hartford Aquatics 29.71
 
374
56 Druhan Gordon-Stacey Albany Starfish 29.76
 
369 -0.6%
57 Jinwook Lee Clifton Park-Halfmoon Piranhas 29.79
 
401
58 Ethan Boehmer Clifton Park-Halfmoon Piranhas 29.82
 
433 PB
59 Colin Fitzgerald Clifton Park-Halfmoon Piranhas 29.92
 
426 PB
60 Benjamin LaFountain Albany Starfish 30.02
 
419 +2.2% PB
61 Ethan Zhang Adirondack Bluefins 30.17
 
408
62 Brady Haraden Schenectady-Sara 30.30
 
365 PB
63 Ryan Zampella Albany Starfish 30.59
 
311 PB
64 Trevor Grigas Schenectady-Sara 30.72
 
302
TJ Bearor Glens Falls YMCA DQ