Name | Time | Score | Imp | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 |
Dan Cross
Loughborough University S & WPC
|
Loughborough University S & WPC | 24 | -1.4% | ||
2 |
Charlie Brown
City of Sheffield Swim Squad
|
City of Sheffield Swim Squad | 22 | -1.7% | ||
3 |
Ryan Brown
City of Glasgow ST
|
City of Glasgow ST | 20 | +2.9% | PB | |
4 |
Scott Gibson
South Lanarkshire
|
South Lanarkshire | 17 | -1.2% | ||
5 |
Joe Watt
City of Glasgow ST
|
City of Glasgow ST | 16 | +0.5% | PB | |
6 |
Mac Boyle
Katy Aquatics
|
Katy Aquatics | 15 | +7.3% | PB | |
7 |
Ryan Robertson
City of Glasgow ST
|
City of Glasgow ST | 14 | +1.6% | PB | |
8 |
Jordon McPhail
Natare W Lon
|
Natare W Lon | 13 | – | PB | |
9 |
Cameron Brooker
Wycombe District SC
|
Wycombe District SC | 12 | – | PB | |
10 |
Keir Edgar
FIRST Swimming
|
FIRST Swimming | 11 | -4.6% |
Name | Time | Score | Imp | |||
---|---|---|---|---|---|---|
11 |
Simon Kliment
City of Sheffield Swim Squad
|
City of Sheffield Swim Squad | 10 | +0.7% | PB | |
12 |
Sam Phippen
Wycombe District SC
|
Wycombe District SC | 9 | -1.9% | ||
13 |
Joel Thompson
Ellesmere Co
|
Ellesmere Co | 8 | – | ||
14 |
Jamie Irwin
Amersham
|
Amersham | 7 | – | PB | |
15 |
Herbie Kinder
Swim England East Region
|
Swim England East Region | 6 | – | ||
16 |
Ryan Retson
FIRST Swimming
|
FIRST Swimming | 5 | – | ||
17 |
Callum Lawrie
University of Stirling
|
University of Stirling | 4 | – | ||
18 |
Conor Massey
City of Glasgow ST
|
City of Glasgow ST | 3 | +0.2% | PB | |
19 |
Stuart Crawford
Glasgow University Swim Team
|
Glasgow University Swim Team | 2 | +2.5% | PB | |
20 |
Thomas Clare
Swim England East Region
|
Swim England East Region | 1 | -5.4% |
Name | Time | FINA | Imp | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 |
Dan Cross
Loughborough University S & WPC
|
Loughborough University S & WPC | 657 | -6.1% | ||
2 |
Charlie Brown
City of Sheffield Swim Squad
|
City of Sheffield Swim Squad | 649 | -5.4% | ||
3 |
Ryan Brown
City of Glasgow ST
|
City of Glasgow ST | 642 | +0.9% | SB | |
4 |
Mac Boyle
Katy Aquatics
|
Katy Aquatics | 639 | +6.8% | PB | |
5 |
Joe Watt
City of Glasgow ST
|
City of Glasgow ST | 634 | -0.8% | ||
6 |
Scott Gibson
South Lanarkshire
|
South Lanarkshire | 632 | -3.3% | ||
7 |
Ryan Robertson
City of Glasgow ST
|
City of Glasgow ST | 626 | +1.5% | PB | |
8 |
Keir Edgar
FIRST Swimming
|
FIRST Swimming | 623 | -2.3% | ||
9 |
Jordon McPhail
Natare W Lon
|
Natare W Lon | 619 | – | PB | |
10 |
Cameron Brooker
Wycombe District SC
|
Wycombe District SC | 618 | – | PB | |
11 |
Ryan Retson
FIRST Swimming
|
FIRST Swimming | 616 | – | ||
12 |
Simon Kliment
City of Sheffield Swim Squad
|
City of Sheffield Swim Squad | 614 | -2.3% | ||
13 |
Jamie Irwin
Amersham
|
Amersham | 610 | – | PB | |
14 |
Joel Thompson
Ellesmere Co
|
Ellesmere Co | 606 | – | ||
15 |
Callum Lawrie
University of Stirling
|
University of Stirling | 592 | – | ||
16 |
Sam Phippen
Wycombe District SC
|
Wycombe District SC | 588 | -4.0% | ||
17 |
Stuart Crawford
Glasgow University Swim Team
|
Glasgow University Swim Team | 585 | +3.5% | PB | |
18 |
Thomas Clare
Swim England East Region
|
Swim England East Region | 579 | -4.4% | ||
19 |
Conor Massey
City of Glasgow ST
|
City of Glasgow ST | 578 | 0.0% | ||
20 |
Herbie Kinder
Swim England East Region
|
Swim England East Region | 577 | – | ||
21 |
Matt Burton
Wycombe District SC
|
Wycombe District SC | 575 | – | PB | |
22 |
Mark Ford
City of Glasgow ST
|
City of Glasgow ST | 575 | -1.4% | ||
23 |
Calum Chittleburgh
Warrender Baths Club
|
Warrender Baths Club | 574 | +0.5% | PB | |
24 |
Duncan McKinney
City of Glasgow ST
|
City of Glasgow ST | 573 | -0.2% | ||
25 |
Luc Galland
Munster SC
|
Munster SC | 572 | -0.8% | ||
26 |
Sean Craigmile
East Lothian
|
East Lothian | 568 | +0.7% | PB | |
27 |
Billy Pettit
Ellesmere Co
|
Ellesmere Co | 550 | – | PB | |
28 |
Nathan Wiffen
Lisburn City Swimming Club
|
Lisburn City Swimming Club | 549 | -4.0% | ||
29 |
Lawrence Campbell
City of Glasgow ST
|
City of Glasgow ST | 547 | -2.0% | ||
29 |
Jan Poulton
Wycombe District SC
|
Wycombe District SC | 547 | – | PB | |
31 |
George Cowan
Dun City Aquatics
|
Dun City Aquatics | 543 | -0.9% | ||
32 |
Neddie Irwin
Munster SC
|
Munster SC | 543 | -1.1% | ||
33 |
Reuben Visda
City of Sheffield Swim Squad
|
City of Sheffield Swim Squad | 542 | – | ||
34 |
Liam McLaughlin
Warrender Baths Club
|
Warrender Baths Club | 539 | -1.6% | ||
35 |
Charlie Smith
East Lothian
|
East Lothian | 532 | -0.3% | ||
36 |
Stephen Byrne
Leinster
|
Leinster | 531 | -5.6% | ||
37 |
Craig Yeardly
FIRST Swimming
|
FIRST Swimming | 530 | +1.3% | PB | |
38 |
Josh Williams
Wycombe District SC
|
Wycombe District SC | 523 | – | PB | |
39 |
Alexander Harris
Stirling Swimming
|
Stirling Swimming | 518 | -4.0% | ||
40 |
Ciaran Burke
Connacht
|
Connacht | 516 | -5.2% | ||
41 |
Logan Eason
Stirling Swimming
|
Stirling Swimming | 513 | -3.4% | ||
42 |
Walter Hackett
Swim England East Region
|
Swim England East Region | 506 | – | ||
43 |
Brendan Johnson
Univ of Aberdeen
|
Univ of Aberdeen | 506 | +0.5% | PB | |
44 |
Luke Lonergan
Munster SC
|
Munster SC | 502 | -2.9% | ||
45 |
Aaron Carroll
Munster SC
|
Munster SC | 478 | -6.8% | ||
46 |
Carl Barrett
West Dunbartonshire
|
West Dunbartonshire | 460 | -1.0% | ||
– |
Conor Logan
City of Glasgow ST
|
City of Glasgow ST | – | – | ||
– |
Rhys Edwards
City of Glasgow ST
|
City of Glasgow ST | – | – |