Site logo

Speedo Champions Series - North - Ithaca

  • Completed
  • Mar. 22–25, 2018
  • SCY
  • Ithaca, NY

Top Swimmers

Rank Name Team Gold Silver Bronze Score Points Detailed Report
251 Nicholas Millkey Hauppauge Athletic Association logo Hauppauge Athletic Association 624.0
252 John Ocker Mexico Tiger Sha logo Mexico Tiger Sha 1 624.0
253 Tadeusz Trzewik-Quinn Hawks Swimming Association logo Hawks Swimming Association 623.6
254 Connor Recck Meriden Silver Fins logo Meriden Silver Fins 623.0
255 Koray Ercan Eastern Express Swim Team logo Eastern Express Swim Team 622.2
256 Colin Baker North Shore Swim logo North Shore Swim 1 620.7
257 Alexander Liu Northern Dutchess Aquatic Club logo Northern Dutchess Aquatic Club 620.4
258 Matt Keane Patriot Swim Team logo Patriot Swim Team 1 619.0
259 Anthony Taboadela Morris County logo Morris County 618.9
260 Matthew Kwan Morris County logo Morris County 1 1 616.8
261 Burke Sansiviero Long Island Express logo Long Island Express 615.8
262 William Lowe Mexico Tiger Sha logo Mexico Tiger Sha 615.2
263 Oscar Chang Hauppauge Athletic Association logo Hauppauge Athletic Association 614.5
264 Adam Kawut Central Jersey A logo Central Jersey A 614.3
265 Charles Samuel Matthews Mercury Swimming logo Mercury Swimming 1 613.6
266 Matthew Immordino Pennington Stingrays logo Pennington Stingrays 1 613.5
267 Griffin Witte Webster Swim Association logo Webster Swim Association 613.0
268 Jack O'Keefe Monmouth Barracudas Swim Club logo Monmouth Barracudas Swim Club 1 611.5
269 Andrew D'Annolfo Crimson Aquatics logo Crimson Aquatics 1 610.4
270 Finn Cuozzo The Atlantic Club logo The Atlantic Club 609.6
271 Donald Buglino Eastern Express Swim Team logo Eastern Express Swim Team 609.3
272 Andrew Choi NEW YORK SHARKS logo NEW YORK SHARKS 607.5
273 Vincent Salvatore The Atlantic Club logo The Atlantic Club 607.3
274 Matteo Wong Glastonbury Swim logo Glastonbury Swim 607.0
275 Thomas McCaffrey Patriot Swim Team logo Patriot Swim Team 1 607.0
276 Charlie Kessel Eastern Express Swim Team logo Eastern Express Swim Team 606.5
277 Alex Demis Hawks Swimming Association logo Hawks Swimming Association 606.0
278 Mateusz Babinski Weston Swimming Inc. logo Weston Swimming Inc. 605.0
279 Solomon Rosner Mexico Tiger Sha logo Mexico Tiger Sha 604.0
280 Conor Moran UN 604.0
281 Peter Warshaw Monmouth Barracudas Swim Club logo Monmouth Barracudas Swim Club 1 603.8
282 Aidan Mohren Morris County logo Morris County 602.2
283 Tor Metelmann Charles River Aquatics logo Charles River Aquatics 602.0
284 Julian Flores Mandell Jewish Community Center logo Mandell Jewish Community Center 600.0
285 Evan Fuller Glastonbury Swim logo Glastonbury Swim 599.8
286 Edward Domanico NEW YORK SHARKS logo NEW YORK SHARKS 598.5
287 Dylan Karpf Hauppauge Athletic Association logo Hauppauge Athletic Association 597.3
288 Dillon Formato Monmouth Barracudas Swim Club logo Monmouth Barracudas Swim Club 597.0
289 Matthew Li Chelsea Piers Aquatic Club logo Chelsea Piers Aquatic Club 597.0
290 Elijah Houlton UN 596.5
291 Alex Jakubiak Team Suffolk logo Team Suffolk 1 595.6
292 James Barno Schenectady-Sara logo Schenectady-Sara 594.5
293 Mathias Altman-Kurosaki Asphalt Green Unified Aquatics logo Asphalt Green Unified Aquatics 592.5
294 David DeSomma The Atlantic Club logo The Atlantic Club 1 588.6
295 Jake Cox Stac logo Stac 588.5
296 Michael Ardito Albany Starfish logo Albany Starfish 588.0
297 Luke McDonald The Atlantic Club logo The Atlantic Club 587.7
298 Alex Turczyn Adirondack Bluefins logo Adirondack Bluefins 587.5
299 Jeffrey Poland Central Jersey A logo Central Jersey A 1 587.0
300 Dylan Haraden Schenectady-Sara logo Schenectady-Sara 587.0