Site logo

Speedo Champions Series - North - Ithaca

200 IM Men

A Final SCY
Name Team Time Pts Imp
1 Mitchell Gariepy Crimson Aquatics logoCrimson Aquatics 1:51.67
809 -1.4%
2 Jared Daigle North Shore Swim logoNorth Shore Swim 1:51.95
840 +0.1% PB
3 Tom Graminski Northern Dutchess Aquatic Club logoNorthern Dutchess Aquatic Club 1:52.30
795 +1.9% PB
4 Andy Lee Laguardia Aquatic Club logoLaguardia Aquatic Club 1:52.52
838 -0.1%
5 Ben Feldman Chelsea Piers logoChelsea Piers 1:53.30
866 +8.1% PB
6 Matthew Styczen NEW YORK SHARKS logoNEW YORK SHARKS 1:55.34
818 -2.2%
6 Colin Roy Woodbridge Aquatic Club logoWoodbridge Aquatic Club 1:55.34
761 PB
8 Jack Wadsworth Upper Valley logoUpper Valley 1:56.49
792 -1.7%
9 Ryan Board Adirondack Bluefins logoAdirondack Bluefins 1:56.88
690 -0.1%
B Final SCY
Name Team Time Pts Imp
10 Shoonhsin Li Horsehead Thrashers logoHorsehead Thrashers 1:55.02
780 +1.5% PB
11 Nathan Katz Weston Swimming Inc. logoWeston Swimming Inc. 1:55.50
757 -2.5%
12 Jonathan Jasper Lessiohadi Eastern Express Swim Team logoEastern Express Swim Team 1:55.72
716 +0.5% PB
13 McAllistar Milne Blue Devil Aquatics logoBlue Devil Aquatics 1:57.26
718 -3.0%
14 Tyler Roethke West/Nantucket S logoWest/Nantucket S 1:57.32
774 -0.3%
15 Eric Eastham Pioneer Valley Aquatic Avengers logoPioneer Valley Aquatic Avengers 1:58.07
757 -1.1%
16 Nolan Danus unattached 1:58.80
741 -0.2%
17 Arsenio Bustos Woodbridge Aquatic Club logoWoodbridge Aquatic Club 1:58.94
738 -3.6%
18 Thomas Chapman Victor Swim Club logoVictor Swim Club 2:01.74
632 -5.1%
C Final SCY
Name Team Time Pts Imp
19 Connor Morikawa Chelsea Piers logoChelsea Piers 1:55.36
760 +1.3% PB
20 Andrew Hall Central Jersey A logoCentral Jersey A 1:56.70
694 -0.3%
21 Spencer Erickson Chelsea Piers logoChelsea Piers 1:56.81
739 +2.5% PB
22 Colin MacKellar Panther Aquatic Club logoPanther Aquatic Club 1:57.49
724 0.0%
23 James Yan X-Cel Swimming logoX-Cel Swimming 1:59.95
670 -1.0%
24 Joseph Hurle NEW YORK SHARKS logoNEW YORK SHARKS 2:00.21
664
25 Owen Schwab North Shore Swim logoNorth Shore Swim 2:00.58
657 -1.0%
26 Tony Taboadela Morris County logoMorris County 2:06.67
486 -9.8%
Miles Cochrane Edge Swim Club logoEdge Swim Club NS
D Final SCY
Name Team Time Pts Imp
28 Aidan Kreiley Mercury Swimming logoMercury Swimming 1:57.19
776 -0.9%
29 Andrew Lapin The Current logoThe Current 1:57.32
716 +0.7% PB
30 Jackson Ringquist Charter Oak Aqua logoCharter Oak Aqua 1:58.28
695 PB
31 Mason Arnberg Hauppauge Athletic Association logoHauppauge Athletic Association 1:58.99
691 -0.4%
32 Edward Park NEW YORK SHARKS logoNEW YORK SHARKS 1:59.33
795 +0.1% PB
33 Jordan Arnold Crimson Aquatics logoCrimson Aquatics 1:59.86
625 -2.2%
34 Liam Morris Central Jersey A logoCentral Jersey A 2:00.81
652 -2.1%
35 Zack Crowe Morris County logoMorris County 2:01.57
635 -3.0%
Janis Kirsis Condors Swim Clu logoCondors Swim Clu NS
Preliminaries SCY
Name Team Time Pts Imp
1 Andy Lee Laguardia Aquatic Club logoLaguardia Aquatic Club 1:51.71
857 +0.6% PB
2 Jared Daigle North Shore Swim logoNorth Shore Swim 1:53.23
810 -1.1%
3 Tom Graminski Northern Dutchess Aquatic Club logoNorthern Dutchess Aquatic Club 1:53.50
767 +0.8% PB
4 Matthew Styczen NEW YORK SHARKS logoNEW YORK SHARKS 1:54.58
836 -1.5%
5 Mitchell Gariepy Crimson Aquatics logoCrimson Aquatics 1:54.83
736 -4.3%
6 Jack Wadsworth Upper Valley logoUpper Valley 1:55.85
807 -1.2%
7 Ryan Board Adirondack Bluefins logoAdirondack Bluefins 1:56.30
703 +0.4% SB
8 Colin Roy Woodbridge Aquatic Club logoWoodbridge Aquatic Club 1:56.38
737 PB
9 Malcolm Scannell Crimson Aquatics logoCrimson Aquatics 1:56.69
730 -1.1%
10 Ben Feldman Chelsea Piers logoChelsea Piers 1:56.78
786 +5.3% PB
11 Jonathan Jasper Lessiohadi Eastern Express Swim Team logoEastern Express Swim Team 1:57.06
686 -0.6%
12 Shoonhsin Li Horsehead Thrashers logoHorsehead Thrashers 1:57.18
731 -0.4%
13 Nicholas Wen Asphalt Green logoAsphalt Green 1:57.22
730 +0.2% PB
14 David Son Jersey Flyers Aquatic Club logoJersey Flyers Aquatic Club 1:57.32
716 -1.9%
15 Thomas Chapman Victor Swim Club logoVictor Swim Club 1:57.40
726 -1.3%
16 Nathan Katz Weston Swimming Inc. logoWeston Swimming Inc. 1:57.42
714 -4.2%
17 McAllistar Milne Blue Devil Aquatics logoBlue Devil Aquatics 1:57.48
713 -3.2%
18 Eric Eastham Pioneer Valley Aquatic Avengers logoPioneer Valley Aquatic Avengers 1:57.58
768 -0.7%
19 Arsenio Bustos Woodbridge Aquatic Club logoWoodbridge Aquatic Club 1:57.67
766 -2.5%
20 Chris Orobinsky Matchpoint NYC logoMatchpoint NYC 1:57.68
708 -0.9%
21 Tyler Roethke West/Nantucket S logoWest/Nantucket S 1:57.78
763 -0.7%
22 Nolan Danus unattached 1:58.02
758 +0.4% PB
23 Andrew Hall Central Jersey A logoCentral Jersey A 1:58.10
663 -1.5%
24 Colin MacKellar Panther Aquatic Club logoPanther Aquatic Club 1:58.16
709 -0.6%
25 Kevin Liu X-Cel Swimming logoX-Cel Swimming 1:58.23
660 -1.9%
26 Josh Bryant Newburgh Sharks logoNewburgh Sharks 1:58.33
694 +0.0% PB
27 Connor Hunt Ridgefield Aquat logoRidgefield Aquat 1:58.42
749 +1.3% PB
28 Nicky Lane Morris County logoMorris County 1:58.46
703 +0.1% PB
29 Spencer Erickson Chelsea Piers logoChelsea Piers 1:58.48
702 +1.1% PB
29 Ian Fitzpatrick Team Suffolk logoTeam Suffolk 1:58.48
691 -0.0%
31 Oliver Smith Webster Swim Association logoWebster Swim Association 1:58.62
652 -2.9%
32 Connor Morikawa Chelsea Piers logoChelsea Piers 1:58.71
686 -1.6%
33 James Yan X-Cel Swimming logoX-Cel Swimming 1:58.74
696 0.0%
34 Miles Cochrane Edge Swim Club logoEdge Swim Club 1:59.07
735 -0.6%
35 Joseph Hurle NEW YORK SHARKS logoNEW YORK SHARKS 1:59.11
688 PB
36 Drake Bayard X-Cel Swimming logoX-Cel Swimming 1:59.18
687 -0.5%
37 Owen Schwab North Shore Swim logoNorth Shore Swim 1:59.19
687 +0.1% PB
37 Tony Taboadela Morris County logoMorris County 1:59.19
639 -3.3%
39 Henry Shemet Three Village Swim Club logoThree Village Swim Club 1:59.42
682 -1.6%
40 SHAYNE SIMMONS Ridgefield Aquat logoRidgefield Aquat 1:59.43
681 -0.3%
41 Matthew Walker Town of Tonawanda Titans Swim Club logoTown of Tonawanda Titans Swim Club 1:59.59
678 -1.1%
42 Aidan Kreiley Mercury Swimming logoMercury Swimming 1:59.63
722 -3.0%
43 Jackson Ringquist Charter Oak Aqua logoCharter Oak Aqua 1:59.66
665
44 Ryan Mitchener Manhattan Makos logoManhattan Makos 1:59.78
785 -0.9%
45 Corey sherman Team Suffolk logoTeam Suffolk 1:59.86
672 -1.7%
46 Liam Morris Central Jersey A logoCentral Jersey A 1:59.87
672 -1.3%
47 Jordan Arnold Crimson Aquatics logoCrimson Aquatics 1:59.88
624 -2.2%
48 Justin Oosterwyk Jersey Flyers Aquatic Club logoJersey Flyers Aquatic Club 1:59.91
660 -0.8%
49 Sam Haddad Pioneer Valley Aquatic Avengers logoPioneer Valley Aquatic Avengers 2:00.24
709 -2.3%
50 Zack Crowe Morris County logoMorris County 2:00.30
663 -1.9%
51 Andrew Lapin The Current logoThe Current 2:00.44
648 -2.0%
52 Joshua Huang X-Cel Swimming logoX-Cel Swimming 2:00.62
656 -1.5%
53 Edward Park NEW YORK SHARKS logoNEW YORK SHARKS 2:00.64
766 -1.0%
54 Phillip Volaski Patriot Swim Team logoPatriot Swim Team 2:00.69
643 -1.1%
55 Janis Kirsis Condors Swim Clu logoCondors Swim Clu 2:00.77
652 -1.3%
56 Mason Arnberg Hauppauge Athletic Association logoHauppauge Athletic Association 2:00.85
651 -2.0%
57 Isaac Boyd Pva logoPva 2:00.88
650 -2.3%
58 Conor Moran unattached 2:00.97
637 -0.8%
59 Nick Wilkins Crimson Aquatics logoCrimson Aquatics 2:01.16
597 -3.0%
60 Tyler McDonald Morris County logoMorris County 2:01.24
596 -1.4%
61 Vin Salvatore The Atlantic Club logoThe Atlantic Club 2:01.45
591 +0.1% PB
62 Zach Papsco Hauppauge Athletic Association logoHauppauge Athletic Association 2:01.54
625
63 Will Bryant Ridgefield Aquat logoRidgefield Aquat 2:01.86
629 +1.1% PB
64 James Plage Aquabears logoAquabears 2:01.87
674 -4.1%
65 Michael Ardito Albany Starfish logoAlbany Starfish 2:01.98
580 +1.1% PB
66 Sergii Kukharskyi Matchpoint NYC logoMatchpoint NYC 2:02.01
580
67 Robert Strycharz Kingfish Swimming logoKingfish Swimming 2:02.07
670 +1.3% PB
68 Benjamin Ludlow Mercury Swimming logoMercury Swimming 2:02.22
611 -4.7%
69 Brandon Bardin Adirondack Bluefins logoAdirondack Bluefins 2:02.31
609 +3.5% SB
70 MO Ortiz Eastern Express Swim Team logoEastern Express Swim Team 2:02.52
604 -2.1%
71 Thomas McCaffrey Patriot Swim Team logoPatriot Swim Team 2:02.56
604 -1.2%
72 Matthew Son Jersey Flyers Aquatic Club logoJersey Flyers Aquatic Club 2:02.70
657 -1.7%
73 Christopher Bushnell Syracuse Chargers logoSyracuse Chargers 2:02.90
596 -3.0%
74 Koray Ercan Eastern Express Swim Team logoEastern Express Swim Team 2:02.94
596 -2.8%
75 Shepard Jiang X-Cel Swimming logoX-Cel Swimming 2:03.33
708 -1.0%
76 Chris Rieseberg Upper Valley logoUpper Valley 2:03.48
640 -0.2%
77 Josh Roberts North Shore Swim logoNorth Shore Swim 2:03.65
581 PB
78 Tom Minar Woodbridge Aquatic Club logoWoodbridge Aquatic Club 2:03.67
592 -0.9%
79 Bryce Henkel Albany Starfish logoAlbany Starfish 2:04.14
627 -6.5%
80 Colin Merrill Aquabears logoAquabears 2:04.36
532 -6.1%
81 Brayden Murphy Victor Swim Club logoVictor Swim Club 2:04.40
621 -3.5%
82 Tristan Pragnell Asphalt Green logoAsphalt Green 2:04.71
679 +1.3% PB
83 Sean Giordano Morris County logoMorris County 2:05.60
661 -1.7%
84 Matt Keane Patriot Swim Team logoPatriot Swim Team 2:05.92
535 -2.1%
85 Tom Knack Amsterdam Sea Rams Swim Club logoAmsterdam Sea Rams Swim Club 2:06.14
531 -3.9%
86 Joey Zellner Wallingford Family YMCA logoWallingford Family YMCA 2:06.21
584 -2.3%
87 Jack Muratori Panther Aquatic Club logoPanther Aquatic Club 2:06.71
520
88 Wills D'Angelo North Shore Swim logoNorth Shore Swim 2:07.28
509 -5.1%
89 Matthew Kwan Morris County logoMorris County 2:07.40
506 -3.4%
90 Chris Sommer Aqua Gems logoAqua Gems 2:08.98
442 -0.1%
91 Anthony Yost Mexico Tiger Sha logoMexico Tiger Sha 2:09.37
435 -8.2%
Pete Jinapin North Shore Swim logoNorth Shore Swim DQ
Chauncey Nicholas NEW YORK SHARKS logoNEW YORK SHARKS NS
Aleksey Makarov Newburgh Sharks logoNewburgh Sharks NS
Andrew Sukach Eastern Express Swim Team logoEastern Express Swim Team NS
Jake Riva North Jersey Barracudas logoNorth Jersey Barracudas NS