CollegeSwimming.com

Speedo Champions Series - North - Ithaca

  • Completed
  • Mar. 22–25, 2018
  • SCY
  • Ithaca, NY

200 Free Relay Men

Timed Finals SCY
Rank Name Team Time
1 Woodbridge Aquatic Club Woodbridge Aquatic Club
  1. Colin Roy
  2. Jack Crocamo
  3. Arsenio Bustos
  4. Tom Minar
1:24.62
 
2 Adirondack Bluefins (A) Adirondack Bluefins
  1. Liam Picozzi
  2. Ryan Board
  3. Tim Maggs
  4. Everett McNair
1:25.04
 
3 Town of Tonawanda Titans Swim Club Town of Tonawanda Titans Swim Club
  1. Ben Harper
  2. Mark Crocker
  3. Christian Balkin
  4. Liam O'Connell
1:25.96
 
4 X-Cel Swimming (A) X-Cel Swimming
  1. Alex Sang
  2. Kevin Liu
  3. Joshua Huang
  4. Lee Poirier
1:26.63
 
5 Chelsea Piers Aquatic Club Chelsea Piers Aquatic Club
  1. Connor Martin
  2. Tyler Sicignano
  3. Patrick King
  4. Cole Pierce
1:26.79
 
6 North Shore Swim North Shore Swim
  1. Mitch Lockwood
  2. Colin Baker
  3. Jared Daigle
  4. Neal Mahoney
1:26.92
 
7 Crimson Aquatics (A) Crimson Aquatics
  1. Mitchell Gariepy
  2. Ben Schmelmer
  3. Nick Wilkins
  4. Billy Knaul
1:27.23
 
8 Seacoast Swimming Association (MA) Seacoast Swimming Association (MA)
  1. Josh Roberts
  2. Brendan Sullivan
  3. Marc Bourgeois
  4. Jacob Hack
1:27.56
 
9 Hauppauge Athletic Association (A) Hauppauge Athletic Association
  1. Zach Papsco
  2. Nick Millkey
  3. Hunter Markowitz
  4. Dylan Karpf
1:27.64
 
10 Albany Starfish Albany Starfish
  1. Joseph Gravino
  2. Joey Chiarella
  3. Bryce Henkel
  4. Bryan Liu
1:27.92
 
11 Eastern Express Swim Team Eastern Express Swim Team
  1. Oliver Gassman
  2. Donald Buglino
  3. Kyle Jorgensen
  4. Jonathan Jasper Lessiohadi
1:28.37
 
11 NEW YORK SHARKS NEW YORK SHARKS
  1. Chauncey Nicholas
  2. Joseph Hurle
  3. Phil Gong
  4. Matthew Styczen
1:28.37
 
13 Crimson Aquatics (B) Crimson Aquatics
  1. Edmond Giang
  2. Spencer Brownewell
  3. Malcolm Scannell
  4. Brandon Musaku
1:28.42
 
14 SoNoCo Swim Club SoNoCo Swim Club
  1. Tyler Cusano
  2. North Hansen
  3. Samuel Lovejoy
  4. William Munstermann
1:28.64
 
15 Morris County (A) Morris County
  1. Nicky Lane
  2. David Martinez
  3. Tony Taboadela
  4. Tyler McDonald
1:28.73
 
16 Monmouth Barracudas Swim Club (A) Monmouth Barracudas Swim Club
  1. Ethan Riozzi-Bodine
  2. Jack O'Keefe
  3. Emmett Manning
  4. Peter Warshaw
1:29.07
 
17 Matchpoint NYC Matchpoint NYC
  1. Derrick Odom
  2. Ethan Law
  3. Sergii Kukharskyi
  4. Chris Orobinsky
1:29.42
 
18 Mercury Swimming Mercury Swimming
  1. Charles Samuel Matthews
  2. Caine Taft
  3. Benjamin Ludlow
  4. Aidan Kreiley
1:29.84
 
19 East Aurora Swim Team East Aurora Swim Team
  1. Ezra Webster
  2. Charlie Morris
  3. Parker Brod
  4. Kyle Callan
1:29.85
 
20 Jersey Flyers Aquatic Club Jersey Flyers Aquatic Club
  1. Alec Balasny
  2. Justin Oosterwyk
  3. Matthew Son
  4. David Son
1:29.91
 
21 Team Suffolk (A) Team Suffolk
  1. Felix Luo
  2. Ethan Greenfield
  3. Dylan Champagne
  4. Alex Jakubiak
1:30.06
 
22 Central Jersey A Central Jersey A
  1. Andrew Hall
  2. Liam Morris
  3. Jeffrey Poland
  4. Adam Kawut
1:30.13
 
23 Hawks Swimming Association Hawks Swimming Association
  1. Tadeusz Trzewik-Quinn
  2. Sean Geisler
  3. Alex Demis
  4. Leo Kuyl
1:30.53
 
24 Adirondack Bluefins (B) Adirondack Bluefins
  1. Sam Brown
  2. Brandon Bardin
  3. Zachary Boekeloo
  4. Alex Turczyn
1:30.63
 
25 Upper Valley Aquatic Club Upper Valley Aquatic Club
  1. Jack Wadsworth
  2. Chris Rieseberg
  3. Erik Hansen
  4. Shaun Kronenwetter
1:30.77
 
26 Northern Dutchess Aquatic Club Northern Dutchess Aquatic Club
  1. Tom Graminski
  2. Danny Swift
  3. Alex Liu
  4. Kyle Staubi
1:31.22
 
27 West/Nantucket S West/Nantucket S
  1. James Taaffe
  2. Luke Johnson
  3. Grant Beebe
  4. Tyler Roethke
1:31.26
 
28 The Atlantic Club The Atlantic Club
  1. Luke Winkelman
  2. Luke McDonald
  3. Finn Cuozzo
  4. Vin Salvatore
1:31.28
 
29 Hauppauge Athletic Association (B) Hauppauge Athletic Association
  1. Mason Arnberg
  2. Mike Hawkins
  3. Jordan Nielsen
  4. Max Hafen
1:31.35
 
30 X-Cel Swimming (B) X-Cel Swimming
  1. Roshan Paul
  2. James Yan
  3. Edwin Liang-Gilman
  4. Liam White
1:31.39
 
31 Mexico Tiger Sha Mexico Tiger Sha
  1. Will Lowe
  2. Anthony Yost
  3. Dylan Long
  4. John Ocker
1:31.41
 
32 Weston Swimming Inc. Weston Swimming Inc.
  1. Oscar Petersen
  2. Nathan Katz
  3. Joshua Franco
  4. Matt Babinski
1:31.64
 
33 Team Suffolk (B) Team Suffolk
  1. Joseph Tonna
  2. Corey sherman
  3. Lucas Tack
  4. Ian Fitzpatrick
1:32.38
 
34 New York Athletic Club New York Athletic Club
  1. Sean Baldwin
  2. Josh Zweifach
  3. Gary Pesola
  4. Glen Pesola
1:32.70
 
35 Morris County (B) Morris County
  1. Dennis DeLargy
  2. Ricardo Vasconcellos
  3. Matthew Kwan
  4. Sean Giordano
1:32.97
 
35 Caldwell Center Cyclones Caldwell Center Cyclones
  1. Matt Dillane
  2. Tristan Simson
  3. Benjamin Endersby
  4. Perry Mescia
1:32.97
 
37 Monmouth Barracudas Swim Club (B) Monmouth Barracudas Swim Club
  1. Christian Schwarz
  2. Samuel DiLiberto
  3. John Maniace
  4. Matthew White
1:33.68
 
38 Victor Swim Club Victor Swim Club
  1. Bryce Berkhof
  2. Talyn Pierce
  3. Alex Crossing
  4. Kai D'Alessandro
1:36.16