CollegeSwimming.com

Speedo Champions Series - North - Ithaca

  • Completed
  • Mar. 22–25, 2018
  • SCY
  • Ithaca, NY

400 Free Relay Men

Timed Finals SCY
Rank Name Team Time
1 Adirondack Bluefins (A) Adirondack Bluefins
  1. Liam Picozzi
  2. Ryan Board
  3. Tim Maggs
  4. Everett McNair
3:06.53
 
2 Woodbridge Aquatic Club Woodbridge Aquatic Club
  1. Colin Roy
  2. Jack Crocamo
  3. Tom Minar
  4. Arsenio Bustos
3:06.56
 
3 Seacoast Swimming Association (MA) Seacoast Swimming Association (MA)
  1. Brendan Sullivan
  2. Marc Bourgeois
  3. Jacob Hack
  4. Josh Roberts
3:09.35
 
4 North Shore Swim (A) North Shore Swim
  1. Jared Daigle
  2. Neal Mahoney
  3. Colin Baker
  4. Mitch Lockwood
3:09.79
 
5 Morris County (A) Morris County
  1. Justin Viotto
  2. Nicky Lane
  3. Dennis DeLargy
  4. Tyler McDonald
3:09.87
 
6 Crimson Aquatics (A) Crimson Aquatics
  1. Billy Knaul
  2. Nick Wilkins
  3. Tyler Knightly
  4. Mitchell Gariepy
3:10.40
 
7 Albany Starfish Albany Starfish
  1. Joseph Gravino
  2. Joey Chiarella
  3. Bryce Henkel
  4. Bryan Liu
3:11.29
 
8 Eastern Express Swim Team Eastern Express Swim Team
  1. Jonathan Jasper Lessiohadi
  2. Donald Buglino
  3. Ethan Anderson
  4. Kyle Jorgensen
3:12.12
 
9 NEW YORK SHARKS NEW YORK SHARKS
  1. Chauncey Nicholas
  2. Phil Gong
  3. Joseph Hurle
  4. Matthew Styczen
3:12.25
 
10 Town of Tonawanda Titans Swim Club Town of Tonawanda Titans Swim Club
  1. Ben Harper
  2. Mark Crocker
  3. Christian Balkin
  4. Liam O'Connell
3:12.34
 
11 X-Cel Swimming (A) X-Cel Swimming
  1. Alex Sang
  2. Kevin Liu
  3. Lee Poirier
  4. Joshua Huang
3:13.30
 
12 Crimson Aquatics (B) Crimson Aquatics
  1. Ben Schmelmer
  2. Brandon Musaku
  3. Spencer Brownewell
  4. Malcolm Scannell
3:13.72
 
13 SoNoCo Swim Club SoNoCo Swim Club
  1. Tyler Cusano
  2. North Hansen
  3. Samuel Lovejoy
  4. William Munstermann
3:13.83
 
14 Chelsea Piers Aquatic Club Chelsea Piers Aquatic Club
  1. Patrick King
  2. Segundo Rienhardt
  3. Matthew Li
  4. Cole Pierce
3:15.59
 
15 Central Jersey A Central Jersey A
  1. Adam Kawut
  2. Jeffrey Poland
  3. Liam Morris
  4. Andrew Hall
3:15.95
 
16 Matchpoint NYC Matchpoint NYC
  1. Sergii Kukharskyi
  2. Ethan Law
  3. Derrick Odom
  4. Chris Orobinsky
3:16.58
 
17 Jersey Flyers Aquatic Club Jersey Flyers Aquatic Club
  1. Alec Balasny
  2. Justin Oosterwyk
  3. Matthew Son
  4. David Son
3:16.64
 
18 Hauppauge Athletic Association (A) Hauppauge Athletic Association
  1. Mike Hawkins
  2. Nick Millkey
  3. Hunter Markowitz
  4. Dylan Karpf
3:16.80
 
19 Asphalt Green Unified Aquatics Asphalt Green Unified Aquatics
  1. Rene Hernandez
  2. Varun Khanna
  3. Kai Yamamoto
  4. Nicholas Wen
3:16.97
 
20 X-Cel Swimming (B) X-Cel Swimming
  1. Drake Bayard
  2. Roshan Paul
  3. James Yan
  4. Edwin Liang-Gilman
3:17.13
 
21 Monmouth Barracudas Swim Club Monmouth Barracudas Swim Club
  1. Emmett Manning
  2. Ethan Riozzi-Bodine
  3. Jack O'Keefe
  4. Peter Warshaw
3:17.45
 
22 Mercury Swimming Mercury Swimming
  1. Charles Samuel Matthews
  2. Carl LaRue
  3. Benjamin Ludlow
  4. Aidan Kreiley
3:18.08
 
23 New York Athletic Club New York Athletic Club
  1. Josh Zweifach
  2. Sean Baldwin
  3. Gary Pesola
  4. Glen Pesola
3:18.41
 
24 Bergen Barracudas Bergen Barracudas
  1. Colin Twiss
  2. Dan Stewart
  3. Sam Itman
  4. Conrad Hoody
3:18.42
 
25 The Atlantic Club The Atlantic Club
  1. Luke McDonald
  2. Marco Salvatore
  3. Finn Cuozzo
  4. DJ DeSomma
3:18.68
 
26 Mexico Tiger Sha Mexico Tiger Sha
  1. Will Lowe
  2. Solomon Rosner
  3. John Ocker
  4. Anthony Yost
3:18.98
 
27 Victor Swim Club Victor Swim Club
  1. Thomas Chapman
  2. Brayden Murphy
  3. Tyler Regelsberger
  4. Kai Wisner
3:19.09
 
28 Upper Valley Aquatic Club Upper Valley Aquatic Club
  1. Jack Wadsworth
  2. Erik Hansen
  3. Chris Rieseberg
  4. Shaun Kronenwetter
3:19.10
 
29 Schenectady-Sara Schenectady-Sara
  1. Ian McElrath
  2. Nate Einstein
  3. Steven Yu
  4. James Barno
3:19.17
 
30 Adirondack Bluefins (B) Adirondack Bluefins
  1. Alex Turczyn
  2. Brandon Bardin
  3. Zachary Boekeloo
  4. Sam Brown
3:19.28
 
31 East Aurora Swim Team East Aurora Swim Team
  1. Ezra Webster
  2. William Herr
  3. Parker Brod
  4. Charlie Morris
3:19.59
 
32 Ridgefield Aquat Ridgefield Aquat
  1. Will Bryant
  2. Trey O'Malley
  3. SHAYNE SIMMONS
  4. Connor Hunt
3:19.85
 
33 Morris County (B) Morris County
  1. Tony Taboadela
  2. Aidan Mohren
  3. Owen Curry
  4. David Martinez
3:20.96
 
34 Northern Dutchess Aquatic Club Northern Dutchess Aquatic Club
  1. Tom Graminski
  2. Alex Liu
  3. Danny Swift
  4. Kyle Staubi
3:21.10
 
35 Northeast Connecticut Aquatics Northeast Connecticut Aquatics
  1. Nathan Motisi
  2. Tyler LaForge
  3. Michael Motisi
  4. Jake DeMartino
3:23.27
 
36 Hauppauge Athletic Association (B) Hauppauge Athletic Association
  1. Jordan Nielsen
  2. Andrew Hunt
  3. Oscar Chang
  4. Max Hafen
3:23.66
 
37 West/Nantucket S West/Nantucket S
  1. James Taaffe
  2. Grant Beebe
  3. Cameron Gottlieb
  4. Luke Johnson
3:26.42
 
38 North Shore Swim (B) North Shore Swim
  1. Pete Jinapin
  2. Josh Roberts
  3. Owen Schwab
  4. Alex Argeros
3:26.70