Site logo

Speedo Champions Series - North - Ithaca

500 Free Men

A Final SCY
Name Team Time Pts Imp
1 Cole Kuster Pva logoPva 4:29.01
858 +0.0% PB
2 Matthew Styczen NEW YORK SHARKS logoNEW YORK SHARKS 4:31.77
870 -0.3%
3 James Plage Aquabears logoAquabears 4:31.92
868 +0.9% PB
4 Kai Wisner Victor Swim Club logoVictor Swim Club 4:32.11
789 -0.6%
5 Cole Pierce Chelsea Piers logoChelsea Piers 4:32.39
800 -1.2%
6 Justin Viotto Morris County logoMorris County 4:37.50
737 0.0%
7 Jared Daigle North Shore Swim logoNorth Shore Swim 4:37.59
750 +0.1% SB
8 McAllistar Milne Blue Devil Aquatics logoBlue Devil Aquatics 4:37.99
746 +2.1% PB
9 North Hansen SoNoCo Swim Club logoSoNoCo Swim Club 4:51.25
625 -7.7%
B Final SCY
Name Team Time Pts Imp
10 Ethan Banks Solon Stars Swim Club logoSolon Stars Swim Club 4:37.74
749 -1.7%
11 Adam Zapatka Charter Oak Aqua logoCharter Oak Aqua 4:38.46
766 +4.3% PB
12 Ryan Maierle Badger Swim Club (NY) logoBadger Swim Club (NY) 4:40.09
751 -1.2%
13 Ethan Anderson Eastern Express Swim Team logoEastern Express Swim Team 4:41.00
718 0.0%
14 Liam O'Connell Town of Tonawanda Titans Swim Club logoTown of Tonawanda Titans Swim Club 4:41.16
716 -0.9%
15 Michael Krigeris X-Cel Swimming logoX-Cel Swimming 4:44.28
712 -1.7%
16 Tim Maggs Adirondack Bluefins logoAdirondack Bluefins 4:44.79
669 +0.5% SB
17 Bryce Henkel Albany Starfish logoAlbany Starfish 4:44.91
744 -0.8%
18 Nicholas Wen Asphalt Green logoAsphalt Green 4:48.26
675 -1.8%
C Final SCY
Name Team Time Pts Imp
19 Andrew Sukach Eastern Express Swim Team logoEastern Express Swim Team 4:41.65
736 -0.3%
20 Kevin Yanagisawa Woodbridge Aquatic Club logoWoodbridge Aquatic Club 4:41.82
710 -0.1%
21 Dylan Champagne Team Suffolk logoTeam Suffolk 4:42.74
726 -0.5%
22 Tyler Knightly Crimson Aquatics logoCrimson Aquatics 4:43.60
718 +0.2% PB
23 Eric Eastham Pioneer Valley Aquatic Avengers logoPioneer Valley Aquatic Avengers 4:43.66
756 +0.4% PB
24 Joseph Tonna Team Suffolk logoTeam Suffolk 4:43.73
807 +1.7% PB
25 Liam White X-Cel Swimming logoX-Cel Swimming 4:43.98
714 +1.2% PB
26 Zachary Boekeloo Adirondack Bluefins logoAdirondack Bluefins 4:47.52
644 +1.3% PB
27 Samuel Lovejoy SoNoCo Swim Club logoSoNoCo Swim Club 4:51.99
642 +5.8% PB
D Final SCY
Name Team Time Pts Imp
28 Richard Li Crimson Aquatics logoCrimson Aquatics 4:42.33
768 +1.4% PB
29 Oliver Smith Webster Swim Association logoWebster Swim Association 4:44.23
674 -1.1%
30 Joseph Hurle NEW YORK SHARKS logoNEW YORK SHARKS 4:44.84
706 -0.8%
31 Aidan Kreiley Mercury Swimming logoMercury Swimming 4:45.40
740 -0.9%
32 Joshua Franco Weston Swimming Inc. logoWeston Swimming Inc. 4:47.38
646 +0.0% PB
33 Andrew Stolarski Condors Swim Clu logoCondors Swim Clu 4:47.44
683 -2.4%
34 Ben Hewson Central Jersey A logoCentral Jersey A 4:47.50
720 +1.2% PB
35 Zach Houlton Cougar Aquatic Team logoCougar Aquatic Team 4:50.02
659 -0.9%
36 Owen Schwab North Shore Swim logoNorth Shore Swim 4:54.15
623 -1.1%
Preliminaries SCY
Name Team Time Pts Imp
1 Cole Kuster Pva logoPva 4:31.12
837 -0.7%
2 Jared Daigle North Shore Swim logoNorth Shore Swim 4:34.42
780 +1.2% PB
3 Matthew Styczen NEW YORK SHARKS logoNEW YORK SHARKS 4:36.24
826 -2.0%
4 Kai Wisner Victor Swim Club logoVictor Swim Club 4:37.61
736 -2.7%
5 North Hansen SoNoCo Swim Club logoSoNoCo Swim Club 4:37.92
747 -2.8%
6 Cole Pierce Chelsea Piers logoChelsea Piers 4:38.14
745 -3.3%
7 James Plage Aquabears logoAquabears 4:38.73
802 -1.5%
8 McAllistar Milne Blue Devil Aquatics logoBlue Devil Aquatics 4:39.11
736 +1.7% PB
9 Justin Viotto Morris County logoMorris County 4:39.17
721 -0.6%
10 Nicholas Wen Asphalt Green logoAsphalt Green 4:39.42
757 +1.3% PB
11 Ethan Banks Solon Stars Swim Club logoSolon Stars Swim Club 4:39.52
732 -2.3%
12 Ryan Maierle Badger Swim Club (NY) logoBadger Swim Club (NY) 4:39.54
756 -1.0%
13 Adam Zapatka Charter Oak Aqua logoCharter Oak Aqua 4:40.65
745 +3.6% PB
14 Liam O'Connell Town of Tonawanda Titans Swim Club logoTown of Tonawanda Titans Swim Club 4:41.07
717 -0.9%
15 Michael Krigeris X-Cel Swimming logoX-Cel Swimming 4:42.35
729 -1.0%
16 Tim Maggs Adirondack Bluefins logoAdirondack Bluefins 4:42.45
691 +1.4% PB
17 Bryce Henkel Albany Starfish logoAlbany Starfish 4:42.49
767 +0.1% PB
18 Ethan Anderson Eastern Express Swim Team logoEastern Express Swim Team 4:42.52
704 -0.5%
19 Kevin Yanagisawa Woodbridge Aquatic Club logoWoodbridge Aquatic Club 4:42.60
703 -0.4%
20 Joseph Tonna Team Suffolk logoTeam Suffolk 4:42.87
815 +2.0% PB
21 Colin Twiss Bergen Barracudas logoBergen Barracudas 4:42.92
763 +0.9% PB
22 Dylan Champagne Team Suffolk logoTeam Suffolk 4:43.60
718 -0.8%
23 Tyler Knightly Crimson Aquatics logoCrimson Aquatics 4:44.46
710 -0.1%
24 Liam White X-Cel Swimming logoX-Cel Swimming 4:44.91
706 +0.9% PB
25 Eric Eastham Pioneer Valley Aquatic Avengers logoPioneer Valley Aquatic Avengers 4:45.03
743 -0.1%
26 Samuel Lovejoy SoNoCo Swim Club logoSoNoCo Swim Club 4:45.23
703 +8.0% PB
27 Andrew Sukach Eastern Express Swim Team logoEastern Express Swim Team 4:45.26
703 -1.6%
28 Zachary Boekeloo Adirondack Bluefins logoAdirondack Bluefins 4:45.33
664 +2.0% PB
29 Richard Li Crimson Aquatics logoCrimson Aquatics 4:45.55
738 +0.3% PB
30 Jack Wadsworth Upper Valley logoUpper Valley 4:46.17
732 -1.1%
31 Aidan Kreiley Mercury Swimming logoMercury Swimming 4:46.32
731 -1.3%
32 Zach Houlton Cougar Aquatic Team logoCougar Aquatic Team 4:46.64
690 +0.2% PB
33 Joseph Hurle NEW YORK SHARKS logoNEW YORK SHARKS 4:46.82
688 -1.5%
34 Oliver Smith Webster Swim Association logoWebster Swim Association 4:46.97
649 -2.1%
35 Joshua Franco Weston Swimming Inc. logoWeston Swimming Inc. 4:47.64
643 -0.1%
36 Alex Sang X-Cel Swimming logoX-Cel Swimming 4:47.91
678 +1.3% PB
37 Ben Hewson Central Jersey A logoCentral Jersey A 4:48.63
710 +0.8% PB
38 Jacob Hack Seacoast Swimming Association (MA) logoSeacoast Swimming Association (MA) 4:49.24
666 -2.1%
39 Erik Hansen Upper Valley logoUpper Valley 4:50.54
655 -1.7%
40 Ethan Bachert unattached 4:50.91
614
41 Owen Schwab North Shore Swim logoNorth Shore Swim 4:51.35
648 -0.2%
42 Anthony Attenborough Freedom Aquatics logoFreedom Aquatics 4:52.32
728 +1.3% PB
43 Andrew Stolarski Condors Swim Clu logoCondors Swim Clu 4:53.02
633 -4.4%
44 Edward Platonov Woodbridge Aquatic Club logoWoodbridge Aquatic Club 4:53.09
721 -0.9%
45 Adam Kawut Central Jersey A logoCentral Jersey A 4:53.12
595 +1.1% SB
46 Pete Jinapin North Shore Swim logoNorth Shore Swim 4:53.52
591 -2.7%
47 Brayden Murphy Victor Swim Club logoVictor Swim Club 4:53.63
665 -3.6%
48 Josh Roberts Seacoast Swimming Association (MA) logoSeacoast Swimming Association (MA) 4:54.49
583 -0.7%
49 Dylan Haraden Schenectady-Sara logoSchenectady-Sara 4:54.90
593 -0.3%
50 Edward Park NEW YORK SHARKS logoNEW YORK SHARKS 4:57.19
685 -4.9%
51 DJ DeSomma The Atlantic Club logoThe Atlantic Club 4:57.22
573 -2.4%
52 Griff Witte Webster Swim Association logoWebster Swim Association 4:58.74
583 PB
53 Mathias Altman-Kurosaki Asphalt Green logoAsphalt Green 5:00.37
546 -0.1%
54 Tristan Pragnell Asphalt Green logoAsphalt Green 5:02.75
637 -1.0%
Jake McBride Pennington Stingrays logoPennington Stingrays NS
Malcolm Scannell Crimson Aquatics logoCrimson Aquatics NS
Connor Hunt Ridgefield Aquat logoRidgefield Aquat NS