Site logo

Speedo Champions Series - North - Ithaca

200 Breast Men

A Final SCY
Name Team Time Pts Imp
1 Ben Feldman Chelsea Piers logoChelsea Piers 2:01.90
935 +1.1% PB
2 Aidan Kreiley Mercury Swimming logoMercury Swimming 2:03.41
909 +1.0% PB
3 Tom Graminski Northern Dutchess Aquatic Club logoNorthern Dutchess Aquatic Club 2:04.13
818 +0.9% PB
4 Connor Morikawa Chelsea Piers logoChelsea Piers 2:04.18
855 -0.4%
5 Trevor Askew unattached 2:05.18
800 -1.0%
6 Phil Gong NEW YORK SHARKS logoNEW YORK SHARKS 2:05.24
837 +1.8% PB
7 Ryan Board Adirondack Bluefins logoAdirondack Bluefins 2:05.36
797 +4.4% PB
7 Nathan Katz Weston Swimming Inc. logoWeston Swimming Inc. 2:05.36
835 -0.9%
9 Wills D'Angelo North Shore Swim logoNorth Shore Swim 2:08.33
786 +3.9% PB
B Final SCY
Name Team Time Pts Imp
10 Michael Krigeris X-Cel Swimming logoX-Cel Swimming 2:06.81
837 +2.2% PB
11 Arsenio Bustos Woodbridge Aquatic Club logoWoodbridge Aquatic Club 2:06.88
852 PB
12 Thomas Chapman Victor Swim Club logoVictor Swim Club 2:07.56
825 +1.0% PB
13 Josh Bryant Newburgh Sharks logoNewburgh Sharks 2:07.69
797 +5.9% PB
14 Marc Bourgeois Seacoast Swimming Association (MA) logoSeacoast Swimming Association (MA) 2:08.28
787 +0.7% PB
15 Jonathan Jasper Lessiohadi Eastern Express Swim Team logoEastern Express Swim Team 2:08.91
738 -2.6%
16 Andrew Hall Central Jersey A logoCentral Jersey A 2:09.62
726 -1.9%
17 David Kalajdzic unattached 2:09.80
762 +4.9% SB
18 Oliver Austin Green Mountain Aquatics logoGreen Mountain Aquatics 2:10.39
778 +0.3% PB
C Final SCY
Name Team Time Pts Imp
19 Matthew Styczen NEW YORK SHARKS logoNEW YORK SHARKS 2:08.13
831 +0.4% PB
20 Nick Wilkins Crimson Aquatics logoCrimson Aquatics 2:09.22
733 +4.2% PB
21 Sam Haddad Pioneer Valley Aquatic Avengers logoPioneer Valley Aquatic Avengers 2:09.37
811 +5.5% PB
22 SHAYNE SIMMONS Ridgefield Aquat logoRidgefield Aquat 2:09.45
794 +2.4% PB
23 Aleksey Makarov Newburgh Sharks logoNewburgh Sharks 2:11.54
760 -0.7%
24 Steven Yu Schenectady-Sara logoSchenectady-Sara 2:12.48
680 -3.1%
25 Drake Bayard X-Cel Swimming logoX-Cel Swimming 2:13.58
727 +0.1% PB
26 Kevin Liu X-Cel Swimming logoX-Cel Swimming 2:13.77
659 -5.1%
27 Pete Jinapin North Shore Swim logoNorth Shore Swim 2:19.63
566 -6.1%
D Final SCY
Name Team Time Pts Imp
28 Jackson Ringquist Charter Oak Aqua logoCharter Oak Aqua 2:09.22
771 PB
29 Nate Einstein Schenectady-Sara logoSchenectady-Sara 2:10.46
751 -0.1%
30 Miles Cochrane Edge Swim Club logoEdge Swim Club 2:11.00
784 +0.3% PB
31 Robert Strycharz Kingfish Swimming logoKingfish Swimming 2:11.71
773 +0.4% PB
32 Jordan Arnold Crimson Aquatics logoCrimson Aquatics 2:12.11
686 +0.4% PB
33 Henry Shemet Three Village Swim Club logoThree Village Swim Club 2:12.53
744 -2.1%
34 Malone Revis Mandell Jewish Community Center logoMandell Jewish Community Center 2:12.81
755 PB
35 James Yan X-Cel Swimming logoX-Cel Swimming 2:13.68
725 -1.2%
36 Anthony Attenborough Freedom Aquatics logoFreedom Aquatics 2:13.75
810 -2.5%
Preliminaries SCY
Name Team Time Pts Imp
1 Tom Graminski Northern Dutchess Aquatic Club logoNorthern Dutchess Aquatic Club 2:03.67
826 +1.2% PB
2 Aidan Kreiley Mercury Swimming logoMercury Swimming 2:04.81
886 -0.1%
3 Trevor Askew unattached 2:05.15
801 -1.0%
4 Connor Morikawa Chelsea Piers logoChelsea Piers 2:05.83
828 -1.7%
5 Ryan Board Adirondack Bluefins logoAdirondack Bluefins 2:06.02
786 +3.9% PB
6 Nathan Katz Weston Swimming Inc. logoWeston Swimming Inc. 2:06.79
812 -2.0%
7 Ben Feldman Chelsea Piers logoChelsea Piers 2:06.84
852 -2.9%
8 Phil Gong NEW YORK SHARKS logoNEW YORK SHARKS 2:07.38
802 +0.1% PB
9 Wills D'Angelo North Shore Swim logoNorth Shore Swim 2:07.73
796 +4.3% PB
10 Marc Bourgeois Seacoast Swimming Association (MA) logoSeacoast Swimming Association (MA) 2:07.74
796 +1.1% PB
11 Andrew Hall Central Jersey A logoCentral Jersey A 2:08.27
749 -0.8%
12 Josh Bryant Newburgh Sharks logoNewburgh Sharks 2:08.46
784 +5.3% SB
13 Jonathan Jasper Lessiohadi Eastern Express Swim Team logoEastern Express Swim Team 2:08.54
744 -2.3%
14 Thomas Chapman Victor Swim Club logoVictor Swim Club 2:08.63
807 +0.2% PB
15 Michael Krigeris X-Cel Swimming logoX-Cel Swimming 2:08.81
804 +0.6% PB
16 Oliver Austin Green Mountain Aquatics logoGreen Mountain Aquatics 2:09.26
797 +1.1% PB
17 Arsenio Bustos Woodbridge Aquatic Club logoWoodbridge Aquatic Club 2:09.81
804 PB
18 David Kalajdzic unattached 2:09.83
761 +4.9% SB
19 SHAYNE SIMMONS Ridgefield Aquat logoRidgefield Aquat 2:10.76
772 +1.4% PB
20 Pete Jinapin North Shore Swim logoNorth Shore Swim 2:10.80
707 +0.6% PB
21 Aleksey Makarov Newburgh Sharks logoNewburgh Sharks 2:10.86
771 -0.2%
22 Nick Wilkins Crimson Aquatics logoCrimson Aquatics 2:11.01
703 +2.9% PB
23 Matthew Styczen NEW YORK SHARKS logoNEW YORK SHARKS 2:11.15
782 -2.0%
24 Steven Yu Schenectady-Sara logoSchenectady-Sara 2:11.40
697 -2.3%
25 Kevin Liu X-Cel Swimming logoX-Cel Swimming 2:11.46
696 -3.3%
26 Sam Haddad Pioneer Valley Aquatic Avengers logoPioneer Valley Aquatic Avengers 2:11.50
776 +4.0% PB
27 Drake Bayard X-Cel Swimming logoX-Cel Swimming 2:11.94
753 +1.3% PB
28 Miles Cochrane Edge Swim Club logoEdge Swim Club 2:11.96
769 -0.4%
29 Jackson Ringquist Charter Oak Aqua logoCharter Oak Aqua 2:12.03
726
30 Sergii Kukharskyi Matchpoint NYC logoMatchpoint NYC 2:12.11
686 +0.2% SB
31 Anthony Attenborough Freedom Aquatics logoFreedom Aquatics 2:12.13
835 -1.3%
32 Nate Einstein Schenectady-Sara logoSchenectady-Sara 2:12.15
724 -1.4%
32 James Yan X-Cel Swimming logoX-Cel Swimming 2:12.15
750 0.0%
34 Henry Shemet Three Village Swim Club logoThree Village Swim Club 2:12.43
745 -2.0%
35 Malone Revis Mandell Jewish Community Center logoMandell Jewish Community Center 2:12.53
760 PB
36 Jordan Arnold Crimson Aquatics logoCrimson Aquatics 2:12.61
677 +0.0% PB
37 Robert Strycharz Kingfish Swimming logoKingfish Swimming 2:12.99
752 -0.6%
38 Mason Arnberg Hauppauge Athletic Association logoHauppauge Athletic Association 2:13.06
735 +1.2% PB
39 Liam Morris Central Jersey A logoCentral Jersey A 2:13.20
733 -1.5%
40 Ryan Mitchener Manhattan Makos logoManhattan Makos 2:13.27
817 -0.6%
41 Burke Sansiviero Long Island Express logoLong Island Express 2:13.30
705 -0.2%
42 Kai Yamamoto Asphalt Green logoAsphalt Green 2:13.52
744 +0.9% PB
43 Matthew Son Jersey Flyers Aquatic Club logoJersey Flyers Aquatic Club 2:13.55
743 -3.5%
44 Tom Knack Amsterdam Sea Rams Swim Club logoAmsterdam Sea Rams Swim Club 2:13.65
700 -1.0%
45 Michael Ardito Albany Starfish logoAlbany Starfish 2:13.72
660 +0.3% PB
46 Isaac Boyd Pva logoPva 2:13.76
724 -1.4%
47 Daniel Trincher Condors Swim Clu logoCondors Swim Clu 2:14.05
805 -2.6%
48 Brandon Bardin Adirondack Bluefins logoAdirondack Bluefins 2:14.20
691 -1.0%
49 Patrick Crimi NEW YORK SHARKS logoNEW YORK SHARKS 2:14.21
717 +2.2% PB
50 Matt Keane Patriot Swim Team logoPatriot Swim Team 2:14.22
690 +1.4% PB
51 Ricardo Vasconcellos Morris County logoMorris County 2:14.31
689 +1.2% PB
52 Jiro Batt Crimson Aquatics logoCrimson Aquatics 2:14.54
728 +0.4% PB
53 MO Ortiz Eastern Express Swim Team logoEastern Express Swim Team 2:14.62
684 +0.3% PB
54 Freddie Borg Crimson Aquatics logoCrimson Aquatics 2:14.83
707 -1.4%
55 Matthew Walker Town of Tonawanda Titans Swim Club logoTown of Tonawanda Titans Swim Club 2:15.01
704 +0.4% PB
56 Cameron Marcus Green Mountain Aquatics logoGreen Mountain Aquatics 2:15.19
675 -1.0%
57 Matthew Kwan Morris County logoMorris County 2:15.40
672 -0.7%
58 Michael Baione MSC logoMSC 2:15.54
669 -2.1%
59 Alex Liu Northern Dutchess Aquatic Club logoNorthern Dutchess Aquatic Club 2:15.61
695 -0.5%
60 Charlie Morris East Aurora Swim Team logoEast Aurora Swim Team 2:15.65
694 PB
61 Alex Argeros North Shore Swim logoNorth Shore Swim 2:15.71
693 -1.0%
62 Tanner Eisenhut Syracuse Chargers logoSyracuse Chargers 2:15.76
666 +0.8% PB
63 Andrew Hunt Hauppauge Athletic Association logoHauppauge Athletic Association 2:15.79
692 -1.7%
64 Tyler Regelsberger Victor Swim Club logoVictor Swim Club 2:16.05
622 -1.0%
65 Chris Orobinsky Matchpoint NYC logoMatchpoint NYC 2:16.44
655 +1.1% SB
66 Matt Dillane Caldwell Center Cyclones logoCaldwell Center Cyclones 2:17.57
637 -1.0%
67 Michael Motisi Northeast Connecticut Aquatics logoNortheast Connecticut Aquatics 2:17.72
661 PB
68 Connor Recck Meriden Silver Fins logoMeriden Silver Fins 2:17.89
632 -1.4%
69 Jake Cox Stac logoStac 2:17.94
632 -3.2%
70 Luc Francis Scarlet Aquatic Club logoScarlet Aquatic Club 2:18.22
740 -1.7%
71 Dillon Formato Monmouth Barracudas Swim Club logoMonmouth Barracudas Swim Club 2:18.33
626 -1.1%
72 Spencer Schultz Syracuse Chargers logoSyracuse Chargers 2:18.46
623 +6.0% PB
73 Chaz Johnson NY Athletic Club logoNY Athletic Club 2:18.93
577 -1.6%
74 Connor Towers Team Suffolk logoTeam Suffolk 2:19.69
604 -3.0%
75 Tor Metelmann Charles River Aquatics logoCharles River Aquatics 2:19.81
645 -4.5%
76 Nolan Danus unattached 2:21.10
625 -5.8%
77 Chris Sommer Aqua Gems logoAqua Gems 2:28.52
432 +2.8% PB
Zack Crowe Morris County logoMorris County NS
Shoonhsin Li Horsehead Thrashers logoHorsehead Thrashers NS
Christopher Dauser Swim Seventy logoSwim Seventy NS
Chris Rieseberg Upper Valley logoUpper Valley NS
Andrew Choi NEW YORK SHARKS logoNEW YORK SHARKS NS
Malcolm Scannell Crimson Aquatics logoCrimson Aquatics NS