Site logo

Speedo Champions Series - North - Ithaca

200 Fly Men

A Final SCY
Name Team Time Pts Imp
1 Tyler Sicignano Chelsea Piers logoChelsea Piers 1:49.21
983 +1.4% PB
2 Andrew Sukach Eastern Express Swim Team logoEastern Express Swim Team 1:51.57
843 -0.3%
3 Justin Viotto Morris County logoMorris County 1:51.80
797 0.0%
4 Jake McBride Pennington Stingrays logoPennington Stingrays 1:52.39
799 -0.2%
5 Connor Martin Chelsea Piers logoChelsea Piers 1:52.43
825 0.0%
6 Shoonhsin Li Horsehead Thrashers logoHorsehead Thrashers 1:52.88
815 +0.9% PB
7 David Son Jersey Flyers Aquatic Club logoJersey Flyers Aquatic Club 1:53.16
783 0.0%
8 Benjamin Ludlow Mercury Swimming logoMercury Swimming 1:53.31
780 -0.0%
9 Justin Oosterwyk Jersey Flyers Aquatic Club logoJersey Flyers Aquatic Club 1:53.97
766 -0.3%
B Final SCY
Name Team Time Pts Imp
10 Nathan Katz Weston Swimming Inc. logoWeston Swimming Inc. 1:52.96
787 0.0%
11 Malcolm Scannell Crimson Aquatics logoCrimson Aquatics 1:53.15
783 +0.5% PB
12 Colin Merrill Aquabears logoAquabears 1:53.19
768 +0.6% PB
13 Ethan Bachert unattached 1:54.05
750 +0.7% SB
14 Oliver Smith Webster Swim Association logoWebster Swim Association 1:54.52
741 -0.7%
15 Ethan Anderson Eastern Express Swim Team logoEastern Express Swim Team 1:54.89
748 -0.3%
16 Jake DeMartino Northeast Connecticut Aquatics logoNortheast Connecticut Aquatics 1:55.28
740 +1.5% PB
17 Nicholas Wen Asphalt Green logoAsphalt Green 1:57.74
717 +2.9% PB
18 Pete Jinapin North Shore Swim logoNorth Shore Swim 2:01.31
606 -2.3%
C Final SCY
Name Team Time Pts Imp
19 Connor Hunt Ridgefield Aquat logoRidgefield Aquat 1:53.44
834 +1.5% PB
20 Tyler Roethke West/Nantucket S logoWest/Nantucket S 1:54.50
813 +2.7% PB
21 Kevin Yanagisawa Woodbridge Aquatic Club logoWoodbridge Aquatic Club 1:55.36
738 PB
22 Miles Cochrane Edge Swim Club logoEdge Swim Club 1:55.47
793 +2.2% PB
23 Nicky Lane Morris County logoMorris County 1:55.96
752 +3.1% PB
24 Andrew Lapin The Current logoThe Current 1:56.21
721 +0.5% PB
25 Edmond Giang Crimson Aquatics logoCrimson Aquatics 1:56.96
706 +1.2% PB
26 Cameron Marcus Green Mountain Aquatics logoGreen Mountain Aquatics 1:57.60
693 +1.0% PB
27 Bryce Henkel Albany Starfish logoAlbany Starfish 1:58.81
726 -0.7%
D Final SCY
Name Team Time Pts Imp
28 Dylan Canaveral Laguardia Aquatic Club logoLaguardia Aquatic Club 1:56.15
749 +2.6% PB
29 Zack Crowe Morris County logoMorris County 1:56.31
745 +0.6% PB
30 Oscar Petersen Weston Swimming Inc. logoWeston Swimming Inc. 1:57.53
721 0.0%
31 Jack Rogers Swim Seventy logoSwim Seventy 1:57.80
716 +2.1% PB
32 Joey Chiarella Albany Starfish logoAlbany Starfish 1:57.87
745 +1.0% PB
33 Varun Khanna Asphalt Green logoAsphalt Green 1:57.90
687 +0.4% PB
34 Ross Macy Green Mountain Aquatics logoGreen Mountain Aquatics 1:58.16
682 +1.2% PB
35 North Hansen SoNoCo Swim Club logoSoNoCo Swim Club 2:00.48
637 -5.1%
36 Owen Schwab North Shore Swim logoNorth Shore Swim 2:01.23
649 -0.6%
Preliminaries SCY
Name Team Time Pts Imp
1 Andrew Sukach Eastern Express Swim Team logoEastern Express Swim Team 1:51.19
851 0.0%
2 Benjamin Ludlow Mercury Swimming logoMercury Swimming 1:51.64
815 +1.4% PB
3 Jake McBride Pennington Stingrays logoPennington Stingrays 1:52.67
793 -0.4%
4 Justin Viotto Morris County logoMorris County 1:53.01
772 -1.1%
5 Shoonhsin Li Horsehead Thrashers logoHorsehead Thrashers 1:53.29
807 +0.5% PB
6 Connor Martin Chelsea Piers logoChelsea Piers 1:53.43
804 -0.9%
7 Tyler Sicignano Chelsea Piers logoChelsea Piers 1:53.44
895 -2.4%
8 Justin Oosterwyk Jersey Flyers Aquatic Club logoJersey Flyers Aquatic Club 1:53.65
773 +0.0% PB
9 David Son Jersey Flyers Aquatic Club logoJersey Flyers Aquatic Club 1:54.00
766 -0.7%
10 Colin Merrill Aquabears logoAquabears 1:54.31
745 -0.4%
11 Malcolm Scannell Crimson Aquatics logoCrimson Aquatics 1:54.34
759 -0.5%
12 Ethan Anderson Eastern Express Swim Team logoEastern Express Swim Team 1:54.53
755 0.0%
13 Nathan Katz Weston Swimming Inc. logoWeston Swimming Inc. 1:54.56
754 -1.4%
14 Jake DeMartino Northeast Connecticut Aquatics logoNortheast Connecticut Aquatics 1:54.86
748 +1.8% PB
15 Oliver Smith Webster Swim Association logoWebster Swim Association 1:55.06
730 -1.2%
16 Ethan Bachert unattached 1:55.08
729 -0.1%
17 Pete Jinapin North Shore Swim logoNorth Shore Swim 1:55.17
727 +2.9% PB
18 Nicholas Wen Asphalt Green logoAsphalt Green 1:55.37
764 +4.8% PB
19 Connor Hunt Ridgefield Aquat logoRidgefield Aquat 1:55.50
792 -0.3%
20 Miles Cochrane Edge Swim Club logoEdge Swim Club 1:55.55
791 +2.2% PB
21 Nicky Lane Morris County logoMorris County 1:55.96
752 +3.1% PB
22 Andrew Lapin The Current logoThe Current 1:56.05
724 +0.6% PB
23 Kevin Yanagisawa Woodbridge Aquatic Club logoWoodbridge Aquatic Club 1:56.06
724 PB
24 Cameron Marcus Green Mountain Aquatics logoGreen Mountain Aquatics 1:56.78
710 +1.7% PB
24 Tyler Roethke West/Nantucket S logoWest/Nantucket S 1:56.78
766 +0.8% PB
26 Edmond Giang Crimson Aquatics logoCrimson Aquatics 1:56.84
708 +1.3% PB
27 Bryce Henkel Albany Starfish logoAlbany Starfish 1:57.09
760 +0.7% PB
28 Varun Khanna Asphalt Green logoAsphalt Green 1:57.34
698 +0.9% PB
29 Owen Schwab North Shore Swim logoNorth Shore Swim 1:57.68
718 +2.4% PB
30 Ben Feldman Chelsea Piers logoChelsea Piers 1:57.87
745 -0.0%
31 Jack Rogers Swim Seventy logoSwim Seventy 1:57.96
712 +1.9% PB
32 Zack Crowe Morris County logoMorris County 1:58.00
712 -0.8%
33 Dylan Canaveral Laguardia Aquatic Club logoLaguardia Aquatic Club 1:58.09
710 +1.0% PB
34 North Hansen SoNoCo Swim Club logoSoNoCo Swim Club 1:58.18
682 -3.1%
35 Oscar Petersen Weston Swimming Inc. logoWeston Swimming Inc. 1:58.20
708 -0.6%
36 Ross Macy Green Mountain Aquatics logoGreen Mountain Aquatics 1:58.29
679 +1.1% PB
37 Joey Chiarella Albany Starfish logoAlbany Starfish 1:58.40
734 +0.6% PB
38 Matthew Freund Seadragons swim club logoSeadragons swim club 1:58.83
787 -1.1%
39 Evan Ng Scarlet Aquatic Club logoScarlet Aquatic Club 1:59.14
648 -1.4%
40 Konstantin Lomeyko Matchpoint NYC logoMatchpoint NYC 1:59.23
646 +0.6% SB
41 Corey sherman Team Suffolk logoTeam Suffolk 1:59.38
685 +1.0% PB
42 Daniel Vasquez Crimson Aquatics logoCrimson Aquatics 2:00.06
702 +1.6% PB
43 Michael Stoski Team Suffolk logoTeam Suffolk 2:00.11
670 -0.6%
44 Cole Kuster Pva logoPva 2:00.13
670 -0.2%
45 Andrew D'Annolfo Crimson Aquatics logoCrimson Aquatics 2:00.22
627 -0.2%
46 Sean Giordano Morris County logoMorris County 2:00.41
756 -0.0%
47 Zach Papsco Hauppauge Athletic Association logoHauppauge Athletic Association 2:00.52
636 -2.5%
48 Edward Park NEW YORK SHARKS logoNEW YORK SHARKS 2:00.58
753 -3.2%
49 John Rumipulla Eagle Aquatic Club logoEagle Aquatic Club 2:00.59
661 -0.1%
50 Vin Salvatore The Atlantic Club logoThe Atlantic Club 2:00.60
620 +0.2% PB
51 Lee Poirier X-Cel Swimming logoX-Cel Swimming 2:00.69
633 -0.0%
52 Edward Domanico NEW YORK SHARKS logoNEW YORK SHARKS 2:00.82
630 -0.3%
53 Roshan Paul X-Cel Swimming logoX-Cel Swimming 2:00.84
656 +5.3% SB
54 Lucas Tack Team Suffolk logoTeam Suffolk 2:00.86
686 -0.9%
55 Brandon Musaku Crimson Aquatics logoCrimson Aquatics 2:01.01
626 -1.7%
56 Nolan Danus unattached 2:01.19
680 -3.9%
57 Christopher Davis Glastonbury Swim logoGlastonbury Swim 2:01.33
647 -2.1%
58 Mathias Altman-Kurosaki Asphalt Green logoAsphalt Green 2:01.38
619 +0.5% PB
59 Alex Liu Northern Dutchess Aquatic Club logoNorthern Dutchess Aquatic Club 2:01.72
639 -0.7%
60 David Martinez Morris County logoMorris County 2:01.88
667 -0.2%
61 Trey O'Malley Ridgefield Aquat logoRidgefield Aquat 2:02.04
633 0.0%
62 Brayden Murphy Victor Swim Club logoVictor Swim Club 2:02.06
663 -1.7%
63 Charlie Kessel Eastern Express Swim Team logoEastern Express Swim Team 2:02.22
589 -1.2%
64 Shepard Jiang X-Cel Swimming logoX-Cel Swimming 2:02.45
717 -1.7%
65 Julian Flores Mandell Jewish Community Center logoMandell Jewish Community Center 2:02.55
623 -1.7%
66 Leon Lai Asphalt Green logoAsphalt Green 2:02.71
594 -0.1%
67 Brett Bertolatus The Atlantic Club logoThe Atlantic Club 2:02.83
577 -4.3%
68 Finn Cuozzo The Atlantic Club logoThe Atlantic Club 2:08.12
494 -4.3%
Spencer Brownewell Crimson Aquatics logoCrimson Aquatics DQ
Glen Pesola NY Athletic Club logoNY Athletic Club DQ
Dylan Champagne Team Suffolk logoTeam Suffolk NS
Billy Knaul Crimson Aquatics logoCrimson Aquatics NS
Garrett Frear Irondequoit Swim Club logoIrondequoit Swim Club NS
Kyle Staubi Northern Dutchess Aquatic Club logoNorthern Dutchess Aquatic Club NS
Jackson Ringquist Charter Oak Aqua logoCharter Oak Aqua NS
Brandon Bardin Adirondack Bluefins logoAdirondack Bluefins NS