CollegeSwimming.com

Speedo Champions Series - North - Ithaca

  • Completed
  • Mar. 22–25, 2018
  • SCY
  • Ithaca, NY

200 Medley Relay Men

Timed Finals SCY
Rank Name Team Time
1 NEW YORK SHARKS NEW YORK SHARKS
  1. Joseph Hurle
  2. Phil Gong
  3. Chauncey Nicholas
  4. Matthew Styczen
1:33.52
 
2 X-Cel Swimming (A) X-Cel Swimming
  1. Joshua Huang
  2. Michael Krigeris
  3. Lee Poirier
  4. Alex Sang
1:34.61
 
3 Adirondack Bluefins Adirondack Bluefins
  1. Liam Picozzi
  2. Ryan Board
  3. Brandon Bardin
  4. Tim Maggs
1:34.84
 
4 Chelsea Piers Aquatic Club Chelsea Piers Aquatic Club
  1. Spencer Erickson
  2. Connor Morikawa
  3. Ben Feldman
  4. Patrick King
1:35.04
 
5 Crimson Aquatics (A) Crimson Aquatics
  1. Billy Knaul
  2. Mitchell Gariepy
  3. Edmond Giang
  4. Nick Wilkins
1:35.51
 
6 North Shore Swim (A) North Shore Swim
  1. Jared Daigle
  2. Wills D'Angelo
  3. Neal Mahoney
  4. Mitch Lockwood
1:36.00
 
7 Woodbridge Aquatic Club Woodbridge Aquatic Club
  1. Colin Roy
  2. Arsenio Bustos
  3. Kevin Yanagisawa
  4. Tom Minar
1:36.12
 
8 Seacoast Swimming Association (MA) Seacoast Swimming Association (MA)
  1. Jacob Hack
  2. Marc Bourgeois
  3. Brendan Sullivan
  4. Josh Roberts
1:36.15
 
9 Hauppauge Athletic Association (A) Hauppauge Athletic Association
  1. Trent Burr
  2. Mason Arnberg
  3. Zach Papsco
  4. Hunter Markowitz
1:36.32
 
10 Jersey Flyers Aquatic Club Jersey Flyers Aquatic Club
  1. David Son
  2. Matthew Son
  3. Justin Oosterwyk
  4. Alec Balasny
1:36.75
 
11 Town of Tonawanda Titans Swim Club Town of Tonawanda Titans Swim Club
  1. Mark Crocker
  2. Matthew Walker
  3. Ben Harper
  4. Christian Balkin
1:36.83
 
12 Eastern Express Swim Team (A) Eastern Express Swim Team
  1. Kyle Jorgensen
  2. Jonathan Jasper Lessiohadi
  3. Ethan Anderson
  4. Oliver Gassman
1:37.15
 
13 Crimson Aquatics (B) Crimson Aquatics
  1. Daniel Nee
  2. Malcolm Scannell
  3. Spencer Brownewell
  4. Tyler Knightly
1:37.44
 
14 Albany Starfish (A) Albany Starfish
  1. Bryan Liu
  2. Michael Ardito
  3. Bryce Henkel
  4. Joseph Gravino
1:38.15
 
15 Mercury Swimming Mercury Swimming
  1. Carl LaRue
  2. Aidan Kreiley
  3. Benjamin Ludlow
  4. Charles Samuel Matthews
1:38.47
 
16 Upper Valley Aquatic Club Upper Valley Aquatic Club
  1. Jack Wadsworth
  2. Chris Rieseberg
  3. Erik Hansen
  4. Shaun Kronenwetter
1:38.60
 
17 Morris County (B) Morris County
  1. Tony Taboadela
  2. Matthew Kwan
  3. David Martinez
  4. Dennis DeLargy
1:38.80
 
18 Matchpoint NYC Matchpoint NYC
  1. Chris Orobinsky
  2. Sergii Kukharskyi
  3. Ethan Law
  4. Derrick Odom
1:38.88
 
19 X-Cel Swimming (B) X-Cel Swimming
  1. Edwin Liang-Gilman
  2. James Yan
  3. Drake Bayard
  4. Kevin Liu
1:39.23
 
20 Monmouth Barracudas Swim Club (A) Monmouth Barracudas Swim Club
  1. Christian Schwarz
  2. Dillon Formato
  3. Peter Warshaw
  4. Emmett Manning
1:39.47
 
21 Hauppauge Athletic Association (B) Hauppauge Athletic Association
  1. Oscar Chang
  2. Andrew Hunt
  3. Brendan Beutel
  4. Dylan Karpf
1:39.99
 
22 Asphalt Green Unified Aquatics Asphalt Green Unified Aquatics
  1. Tristan Pragnell
  2. Kai Yamamoto
  3. Varun Khanna
  4. Nicholas Wen
1:40.22
 
23 Eastern Express Swim Team (B) Eastern Express Swim Team
  1. Andrew Lebak
  2. Koray Ercan
  3. Charlie Kessel
  4. Donald Buglino
1:40.23
 
24 North Shore Swim (B) North Shore Swim
  1. Josh Roberts
  2. Pete Jinapin
  3. Owen Schwab
  4. Colin Baker
1:40.28
 
25 Syracuse Chargers Syracuse Chargers
  1. Christopher Bushnell
  2. Nathan Chen
  3. Spencer Schultz
  4. Tanner Eisenhut
1:40.35
 
26 Team Suffolk Team Suffolk
  1. Ian Fitzpatrick
  2. Connor Towers
  3. Ethan Greenfield
  4. Alex Jakubiak
1:40.37
 
27 Central Jersey A Central Jersey A
  1. Jeffrey Poland
  2. Andrew Hall
  3. Liam Morris
  4. Adam Kawut
1:40.40
 
27 Schenectady-Sara Schenectady-Sara
  1. Ian McElrath
  2. Nate Einstein
  3. James Barno
  4. Steven Yu
1:40.40
 
29 Northern Dutchess Aquatic Club Northern Dutchess Aquatic Club
  1. Alex Liu
  2. Tom Graminski
  3. Danny Swift
  4. Kyle Staubi
1:40.42
 
30 East Aurora Swim Team East Aurora Swim Team
  1. Charles May
  2. Charlie Morris
  3. Brad Zifra
  4. Ezra Webster
1:40.51
 
31 SoNoCo Swim Club SoNoCo Swim Club
  1. William Munstermann
  2. Samuel Lovejoy
  3. North Hansen
  4. Tyler Cusano
1:40.73
 
32 Northeast Connecticut Aquatics Northeast Connecticut Aquatics
  1. Tyler LaForge
  2. Michael Motisi
  3. Jake DeMartino
  4. Nathan Motisi
1:41.33
 
33 Monmouth Barracudas Swim Club (B) Monmouth Barracudas Swim Club
  1. Samuel DiLiberto
  2. John Maniace
  3. Ethan Riozzi-Bodine
  4. Jack O'Keefe
1:41.88
 
34 Weston Swimming Inc. Weston Swimming Inc.
  1. Oscar Petersen
  2. Nathan Katz
  3. Matt Babinski
  4. Joshua Franco
1:41.90
 
35 Hawks Swimming Association Hawks Swimming Association
  1. Tadeusz Trzewik-Quinn
  2. Leo Kuyl
  3. Sean Geisler
  4. Alex Demis
1:42.08
 
36 Mexico Tiger Sha Mexico Tiger Sha
  1. Anthony Yost
  2. John Ocker
  3. Dylan Long
  4. Will Lowe
1:42.25
 
37 Morris County (A) Morris County
  1. Aidan Mohren
  2. Ricardo Vasconcellos
  3. Tyler McDonald
  4. Owen Curry
1:42.60
 
38 West/Nantucket S West/Nantucket S
  1. James Taaffe
  2. Cameron Gottlieb
  3. Grant Beebe
  4. Luke Johnson
1:42.84
 
39 New York Athletic Club New York Athletic Club
  1. Josh Zweifach
  2. Chaz Johnson
  3. Brian Baldwin
  4. Glen Pesola
1:43.03
 
40 Bergen Barracudas Bergen Barracudas
  1. Sam Itman
  2. Dan Stewart
  3. Conrad Hoody
  4. Justin Young
1:43.10
 
41 Glastonbury Swim Glastonbury Swim
  1. Evan Fuller
  2. Christopher Davis
  3. Matteo Wong
  4. Brant Barbera-Hwang
1:43.79
 
42 Albany Starfish (B) Albany Starfish
  1. Seth Dougherty
  2. Alexander Cresanti
  3. Joey Chiarella
  4. John Moloney
1:44.35
 
43 The Atlantic Club The Atlantic Club
  1. Marco Salvatore
  2. Vin Salvatore
  3. Brett Bertolatus
  4. Luke Winkelman
1:44.37
 
44 Caldwell Center Cyclones Caldwell Center Cyclones
  1. Eric Czerwinski
  2. Benjamin Endersby
  3. Tristan Simson
  4. Matt Dillane
1:44.46
 
Charles River Aquatics Charles River Aquatics NS