CollegeSwimming.com

Speedo Champions Series - North - Ithaca

  • Completed
  • Mar. 22–25, 2018
  • SCY
  • Ithaca, NY

800 Free Relay Men

Timed Finals SCY
Rank Name Team Time
1 Adirondack Bluefins (A) Adirondack Bluefins
  1. Liam Picozzi
  2. Tim Maggs
  3. Zachary Boekeloo
  4. Everett McNair
6:54.54
 
2 Morris County (A) Morris County
  1. Nicky Lane
  2. Justin Viotto
  3. Zack Crowe
  4. Tyler McDonald
6:56.21
 
3 Eastern Express Swim Team Eastern Express Swim Team
  1. Kyle Jorgensen
  2. Andrew Sukach
  3. Ethan Anderson
  4. Jonathan Jasper Lessiohadi
6:57.60
 
4 Crimson Aquatics (A) Crimson Aquatics
  1. Nick Wilkins
  2. Tyler Knightly
  3. Malcolm Scannell
  4. Billy Knaul
6:57.75
 
5 Seacoast Swimming Association (MA) Seacoast Swimming Association (MA)
  1. Marc Bourgeois
  2. Josh Roberts
  3. Jacob Hack
  4. Brendan Sullivan
6:59.70
 
6 Woodbridge Aquatic Club Woodbridge Aquatic Club
  1. Tom Minar
  2. Jack Crocamo
  3. Kevin Yanagisawa
  4. Colin Roy
7:00.48
 
7 SoNoCo Swim Club SoNoCo Swim Club
  1. North Hansen
  2. Samuel Lovejoy
  3. William Munstermann
  4. Tyler Cusano
7:00.87
 
8 X-Cel Swimming (A) X-Cel Swimming
  1. James Yan
  2. Alex Sang
  3. Liam White
  4. Joshua Huang
7:02.38
 
9 North Shore Swim North Shore Swim
  1. Jared Daigle
  2. Mitch Lockwood
  3. Josh Roberts
  4. Neal Mahoney
7:02.65
 
10 Albany Starfish Albany Starfish
  1. Bryce Henkel
  2. Joey Chiarella
  3. Bryan Liu
  4. Joseph Gravino
7:02.84
 
11 NEW YORK SHARKS NEW YORK SHARKS
  1. Phil Gong
  2. Joseph Hurle
  3. Edward Park
  4. Matthew Styczen
7:05.53
 
12 Central Jersey A Central Jersey A
  1. Andrew Hall
  2. Ben Hewson
  3. Liam Morris
  4. Adam Kawut
7:05.72
 
13 Bergen Barracudas Bergen Barracudas
  1. Colin Twiss
  2. Dan Stewart
  3. Sam Itman
  4. Conrad Hoody
7:08.86
 
14 Upper Valley Aquatic Club Upper Valley Aquatic Club
  1. Shaun Kronenwetter
  2. Erik Hansen
  3. Chris Rieseberg
  4. Jack Wadsworth
7:11.69
 
15 Town of Tonawanda Titans Swim Club Town of Tonawanda Titans Swim Club
  1. Ben Harper
  2. Christian Balkin
  3. Matthew Walker
  4. Liam O'Connell
7:11.87
 
16 X-Cel Swimming (B) X-Cel Swimming
  1. Roshan Paul
  2. Kevin Liu
  3. Lee Poirier
  4. Edwin Liang-Gilman
7:12.42
 
17 Schenectady-Sara Schenectady-Sara
  1. Ian McElrath
  2. Steven Yu
  3. Nate Einstein
  4. Dylan Haraden
7:12.97
 
18 Adirondack Bluefins (B) Adirondack Bluefins
  1. Ryan Board
  2. Alex Turczyn
  3. Brandon Bardin
  4. Sam Brown
7:14.02
 
19 Crimson Aquatics (B) Crimson Aquatics
  1. Brandon Musaku
  2. Edmond Giang
  3. Jordan Arnold
  4. Richard Li
7:15.08
 
20 Hauppauge Athletic Association (A) Hauppauge Athletic Association
  1. Mike Hawkins
  2. Andrew Hunt
  3. Hunter Markowitz
  4. Mason Arnberg
7:18.01
 
21 Morris County (B) Morris County
  1. Dennis DeLargy
  2. Owen Curry
  3. David Martinez
  4. Aidan Mohren
7:19.69
 
22 The Atlantic Club The Atlantic Club
  1. Marco Salvatore
  2. Brett Bertolatus
  3. DJ DeSomma
  4. Finn Cuozzo
7:22.13
 
23 Victor Swim Club Victor Swim Club
  1. Thomas Chapman
  2. Brayden Murphy
  3. Troy Baker
  4. Kai Wisner
7:22.29
 
24 New York Athletic Club New York Athletic Club
  1. Sean Baldwin
  2. Brian Baldwin
  3. Gary Pesola
  4. Glen Pesola
7:22.64
 
25 Cougar Aquatic Team Cougar Aquatic Team
  1. Zach Houlton
  2. Andrew Mitchill
  3. Michael Morman
  4. Eli Houlton
7:23.83
 
26 Hauppauge Athletic Association (B) Hauppauge Athletic Association
  1. Dylan Karpf
  2. Oscar Chang
  3. Jordan Nielsen
  4. Max Hafen
7:41.62