CollegeSwimming.com

Speedo Champions Series - Christiansburg

  • Completed
  • Mar. 22–25, 2018
  • SCY
  • Christiansburg, VA

200 Free Relay Men

Timed Finals SCY
Rank Name Team Time
1 Machine Aquatics (A) Machine Aquatics
  1. Atalay Onol
  2. Jaya Kambhampaty
  3. Aleksander Tarczynski
  4. Marcus Brown
1:25.31
 
2 Radnor Aquatic Club (A) Radnor Aquatic Club
  1. Nick Anstadt
  2. Nick Mlodzienski
  3. Antonio Octaviano
  4. Collin Pettit
1:26.16
 
3 Egg Harbor Twp S (A) Egg Harbor Twp S
  1. Joey Rogers
  2. Zach Evans
  3. Cristian Bell
  4. Nicholas Dinofrio
1:26.52
 
4 Monocacy Aquatic Club (A) Monocacy Aquatic Club
  1. KEVIN LIN
  2. MATTHEW BENNICI
  3. CHARLES BENNICI
  4. Ben Hicks
1:26.81
 
5 Lancaster Aquatic Club (A) Lancaster Aquatic Club
  1. Nick Lynam
  2. Joseph Moll
  3. Andre Fissella
  4. Edward Feeman
1:26.84
 
6 ARENA CLUB AQUATICS (A) ARENA CLUB AQUATICS
  1. RYAN BALDINO
  2. MASON YOUNG
  3. John Leary
  4. Tucker Young
1:27.70
 
7 Rockville Montgomery Swim Club (A) Rockville Montgomery Swim Club
  1. Sean Keller
  2. John Nguyen
  3. Cody Kim
  4. Roger Yerger
1:27.98
 
8 LOYOLA BLAKEFIELD AQUATIC (A) LOYOLA BLAKEFIELD AQUATIC
  1. DANIEL BEDNARSKI
  2. Matt Clark
  3. BEN SHROPSHIRE
  4. Zach REID
1:28.69
 
9 Nation's Capital Swim Club (A) Nation's Capital Swim Club
  1. Shane Morison
  2. Weijie Yan
  3. Jackson McCummings
  4. Robert Quan
1:28.75
 
10 Machine Aquatics (B) Machine Aquatics
  1. Miles Brown
  2. Lachlan Flatin
  3. Joel Harman
  4. Jeffrey Gerber
1:28.82
 
11 Rockville Montgomery Swim Club (B) Rockville Montgomery Swim Club
  1. Jeffrey Qin
  2. Nathan Wratney
  3. Jamison Crow
  4. Michael Paulos
1:29.00
 
12 Nation's Capital Swim Club (B) Nation's Capital Swim Club
  1. Andrew Smith
  2. Ryan Bookstein
  3. Sorab Aman
  4. Jacob Conway
1:29.20
 
13 Snow Swimming (VA) (A) Snow Swimming (VA)
  1. Cameron Lai-Harris
  2. Alex Lamb
  3. Ryan Bruni
  4. Charlie Kucik
1:29.31
 
14 Merritt Athletic Swimming (A) Merritt Athletic Swimming
  1. Luke Isayiw
  2. Gabe Moreno
  3. David Schechter
  4. Mason Cooper
1:30.11
 
15 GBSA (A) GBSA
  1. Brendan Rice
  2. Kyle Shane
  3. TRUEMAN PHAMDO
  4. Lorenzo Gurri
1:30.18
 
16 Mariner Swim Club, Inc. (A) Mariner Swim Club, Inc.
  1. Isaac Spokes
  2. Nathan Hedgecock
  3. John Michael Dodds
  4. Max Verheyen
1:30.28
 
17 DC Dept Of Parks an Recreation (A) DC Dept Of Parks an Recreation
  1. Harry Montes
  2. Ahmad Dove
  3. Compton French
  4. Miguel Davis
1:30.31
 
18 Retriever Aquatic Club (A) Retriever Aquatic Club
  1. Ben Crone
  2. STUART ZHU
  3. Mac Hoskins
  4. Ryan Harding
1:30.54
 
19 Eagle Swim Team (A) Eagle Swim Team
  1. GRANT KAY
  2. Justin Nguyen
  3. Ryan Atwood
  4. Ben MERZ
1:30.64
 
20 Mid-Delmarva Family YMCA (A) Mid-Delmarva Family YMCA
  1. David Koval
  2. Greg Treuth
  3. Will Schmidt
  4. Owen Pogwist
1:31.23
 
21 Naval Academy Aquatic Club (A) Naval Academy Aquatic Club
  1. Charlie PACHER
  2. Sam DEVITO
  3. KURTIS CAMPBELL
  4. CONNOR DRUCIS
1:31.86
 
22 Eagle Swim Team (B) Eagle Swim Team
  1. CONNOR BITZ
  2. Luke Gude
  3. Evan Frick
  4. ZACHARY SMITH
1:31.93
 
23 All Star Aquatics (A) All Star Aquatics
  1. Rory Stumpf
  2. Danny Calder
  3. William Cosgrove
  4. Patrick Connelly
1:32.11
 
23 Fox Swim Club (A) Fox Swim Club
  1. Austin Dodd
  2. Franco Canessa-Silva
  3. Matt Thompson
  4. Kordell Morgan
1:32.11
 
25 Maryland Suburban Swim Club (A) Maryland Suburban Swim Club
  1. Johnny Martin
  2. Henry Buda
  3. Cameron Edwards
  4. Kent Edwards
1:32.16
 
26 Herndon Aquatic Club Commander (A) Herndon Aquatic Club Commander
  1. Jack Henry Ham
  2. Austin Sanders
  3. Matthew Beach
  4. Matthew Stewart
1:32.19
 
27 Columbia Aquatics Association (A) Columbia Aquatics Association
  1. Jordan Carruth
  2. Adam Elshafei
  3. Tyler May
  4. Richard Wu
1:33.61