Site logo

PIAA District 01 Girls Championships

  • Completed
  • Mar. 03–04, 2018
  • SCY
  • Philadelphia, PA

200 IM Women

Timed Finals SCY
Name Team Time Pts Imp
1 Claudia Thamm North Penn Senior logoNorth Penn Senior 2:02.85
152 +2.2% SB
2 Olivia Paoletti Avon Grove logoAvon Grove 2:03.80
148 -0.3%
3 Aly Breslin Upper Dublin logoUpper Dublin 2:04.36
145 +2.8% PB
4 Megan Zartman North Penn Senior logoNorth Penn Senior 2:04.54
145 +3.3% PB
5 Rabea Pfaff Avon Grove logoAvon Grove 2:05.95
139 +0.1% SB
6 Madi Grenoble Downingtown West logoDowningtown West 2:06.98
135 +0.6% PB
7 Liz Olszewski Strath Haven logoStrath Haven 2:08.19
130 -0.2%
7 Erini Pappas Phoenixville logoPhoenixville 2:08.19
130 -0.2%
9 Brooke Garretson Pennsbury logoPennsbury 2:09.32
126 -0.1%
10 Alex Marlow Conestoga logoConestoga 2:09.40
126 +1.8% SB
11 Courtney Marlin B Reed Henderson logoB Reed Henderson 2:09.69
125 +2.5% SB
12 Gabrielle McKee Boyertown logoBoyertown 2:10.30
123 PB
13 Sydney McCracken Kennett logoKennett 2:10.72
121 +2.8% PB
14 Julia Colizzo Penncrest logoPenncrest 2:10.81
121 +3.1% PB
15 Catherine Weaverling Garnet Valley logoGarnet Valley 2:11.41
119 -0.8%
16 Grace Noble Downingtown East logoDowningtown East 2:11.82
117 +1.0% PB
17 Maddie Fritz North Penn Senior logoNorth Penn Senior 2:12.07
116 +2.0% PB
18 Amy Townend Garnet Valley logoGarnet Valley 2:12.11
116 +1.5% PB
19 Tori Howard Downingtown West logoDowningtown West 2:12.15
116 +0.7% PB
20 Tara Brosnan Bayard Rustin logoBayard Rustin 2:12.56
114 PB
21 Rebecca Pendleton Upper Dublin logoUpper Dublin 2:12.70
114 +1.9% PB
22 Abbey Malmstrom Owen Roberts logoOwen Roberts 2:12.86
113 +0.2% PB
23 Samantha Paglia Avon Grove logoAvon Grove 2:13.25
112 +1.9% SB
24 Lilia Crew Owen Roberts logoOwen Roberts 2:13.26
112 +5.7% PB
25 Meredith Mutter Owen Roberts logoOwen Roberts 2:13.60
111 +7.6% PB
26 Taylor Draganosky Mount Saint Joseph logoMount Saint Joseph 2:13.66
111 -0.8%
27 Grace Wakiyama Radnor logoRadnor 2:13.76
110 +2.2% PB
28 Karis Kim Wissahickon Senior logoWissahickon Senior 2:14.09
109
29 Charlotte Thamm North Penn Senior logoNorth Penn Senior 2:14.26
109 -1.3%
30 Alena DiSanto Plymouth Whitemarsh logoPlymouth Whitemarsh 2:14.52
108 +1.7% PB
31 Carolyn Hearn Council Rock South logoCouncil Rock South 2:14.62
107 +0.1% PB
32 Sayde Shiroff Central Bucks East logoCentral Bucks East 2:14.82
107 -1.1%
33 Hannah Fruhwirth B Reed Henderson logoB Reed Henderson 2:15.15
105 +0.2% PB
34 Julia Li B Reed Henderson logoB Reed Henderson 2:15.27
105 -1.3%
35 Sofia Piccone Bayard Rustin logoBayard Rustin 2:16.13
102 +1.8% PB
36 Lia Wilmoth Upper Dublin logoUpper Dublin 2:16.15
102 +1.8% PB
37 Anna Peshenko Abington Senior logoAbington Senior 2:16.24
102 +5.0% PB
38 Brooke Jamieson Haverford logoHaverford 2:16.44
101 -0.4%
38 Sara Jackson Bayard Rustin logoBayard Rustin 2:16.44
101 -1.4%
40 Erin Koczur Bayard Rustin logoBayard Rustin 2:16.61
101 +0.8% PB
41 Abigail Kearns Central Bucks East logoCentral Bucks East 2:16.63
100 -0.2%
42 Jessica Kuo Central Bucks West logoCentral Bucks West 2:16.99
99 +1.2% PB
43 Kendall Obara Owen Roberts logoOwen Roberts 2:17.43
98 PB
44 Jenna Oddo Downingtown West logoDowningtown West 2:17.44
98 +4.5% PB
45 Valerie Galitski West Chester East logoWest Chester East 2:17.66
97 PB
46 Emily Drabick Boyertown logoBoyertown 2:17.75
97 -1.0%
47 Olivia Guthy Cheltenham logoCheltenham 2:18.05
96 +2.4% PB
48 Elsley Hazell Haverford logoHaverford 2:20.06
89 -0.9%