Site logo

PIAA District 01 Girls Championships

  • Completed
  • Mar. 03–04, 2018
  • SCY
  • Philadelphia, PA

200 Free Women

Timed Finals SCY
Rank Name Team Time Points Improvement
1 Morgan Scott Pennridge 1:47.52
 
161 -0.9%
2 Anna Kalandadze Lower Merion 1:51.46
 
143 -0.3%
3 Carly Zlotnikoff Wissahickon Senior 1:51.84
 
142 +1.6% PB
4 Isabella Paoletti Avon Grove 1:51.90
 
141 +0.9% SB
5 Abbie Amdor Upper Dublin 1:52.12
 
140 -1.4%
6 Elle Braun Upper Dublin 1:52.27
 
140 +1.6% PB
7 Kaelan Daly North Penn Senior 1:53.93
 
133 +2.8% PB
8 Parker Schulz North Penn Senior 1:53.99
 
132 +1.8% PB
9 Abby Henderson Council Rock North 1:54.07
 
132 -0.2%
10 Grace Bousum Downingtown East 1:54.10
 
132 -0.0%
11 Clare McGovern Avon Grove 1:54.50
 
130 +1.5% SB
12 Mia Yancey Strath Haven 1:56.48
 
122 -0.1%
13 Grace McKee Boyertown 1:56.61
 
122 PB
14 Abby Peters North Penn Senior 1:56.78
 
121 +1.8% PB
15 Mary Kate Leonard Mount Saint Joseph 1:57.10
 
120 +1.6% PB
16 Grace Myers Haverford 1:57.20
 
119 +1.5% PB
17 Rebecca Choi Great Valley 1:57.48
 
118 -0.7%
18 Nia Goddard Conestoga 1:57.55
 
118 +2.3% PB
19 Maggie Mikalic Mount Saint Joseph 1:57.77
 
117 +0.2% PB
20 Madison Breiner Bayard Rustin 1:57.92
 
116 +1.7% PB
21 Carley Castura West Chester East 1:58.09
 
116 +1.7% SB
22 Cate Kosko Pennsbury 1:58.27
 
115 +1.2% PB
23 Katherine Parker Spring Ford 1:58.29
 
115 -0.4%
24 Lily Carlson Unionville 1:58.61
 
114 -2.0%
25 Carly Swartz Springfield 1:58.89
 
113 +2.7% PB
26 Maya Byrne B Reed Henderson 1:58.94
 
112 +1.8% PB
27 Lindsay Cave Penncrest 1:59.41
 
110 +1.9% PB
28 Nicole Chiappa North Penn Senior 1:59.54
 
110 +2.8% PB
29 Ava Collin Conestoga 1:59.76
 
109 +1.0% PB
30 Saemmi Yoon Upper Dublin 1:59.91
 
109 +3.5% PB
31 Emily Hinz Pequea Valley 1:59.92
 
109 -1.3%
32 Lauren Wolstenholme Coatesville 2:00.16
 
108 +2.5% PB
33 Elizabeth Turner Pequea Valley 2:00.36
 
107
34 Julia Weiss Wissahickon Senior 2:00.38
 
107 +3.4% PB
35 Kirsten Brasch Winchester Thurston 2:00.81
 
105 +2.7% SB
36 Abigail Thomas Plymouth Whitemarsh 2:00.92
 
105 -1.2%
37 Abigail Krissinger Haverford 2:00.96
 
105 -0.0%
38 Alaina Ricci B Reed Henderson 2:01.07
 
104
39 Kerren Matthews Lower Merion 2:01.28
 
103 -1.1%
40 Maggie Young Central Bucks East 2:01.56
 
102 -1.5%
41 Grace Campbell B Reed Henderson 2:01.62
 
102 PB
42 Teresa Draves Boyertown 2:02.00
 
101 +2.6% PB