Name | Time | FINA | Imp | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 |
Oliver O'Halleron
Derwentside
|
Derwentside | 715 | – | PB | |
2 |
Fraser Durston
City of Cardiff
|
City of Cardiff | 685 | – | ||
3 |
sam Dailley
Mount Kelly Swimming
|
Mount Kelly Swimming | 681 | +2.1% | PB | |
4 |
Santos Villalon
Millfield
|
Millfield | 676 | – | PB | |
5 |
Andy Reay
Wrexham SC
|
Wrexham SC | 675 | – | ||
6 |
Samuel Goldrick
City Of Manchester Aquatics
|
City Of Manchester Aquatics | 668 | – | PB | |
7 |
Joseph Miley
Univ of Aberdeen
|
Univ of Aberdeen | 665 | – | PB | |
8 |
Ben HOOPER
Hillingdon SC
|
Hillingdon SC | 662 | – | PB | |
9 |
Sebastian OVESEN
Svømmeklubben Kvik, Kastrup
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 662 | – | ||
10 |
Matthew Evans
City Of Manchester Aquatics
|
City Of Manchester Aquatics | 661 | – | PB | |
11 |
Christy Moon
Chelsea and Westminster Swimming Club
|
Chelsea and Westminster Swimming Club | 661 | – | PB | |
12 |
Christian Tai
Bourmth Coll
|
Bourmth Coll | 660 | – | ||
13 |
Luc Kroon
Netherlands
|
Netherlands | 656 | – | ||
14 |
Connor Joyce
Cockermouth
|
Cockermouth | 655 | – | PB | |
15 |
Liam Birrell
City of Leeds Swimming Club
|
City of Leeds Swimming Club | 645 | – | PB | |
16 |
Daniel Morley
Derwentside
|
Derwentside | 642 | – | PB | |
17 |
Reid Jones
Plymouth Leander SC
|
Plymouth Leander SC | 642 | – | ||
18 |
Archie Plowman
Northampton SC
|
Northampton SC | 638 | – | PB | |
19 |
Myles Turner
West Suffolk
|
West Suffolk | 634 | – | ||
20 |
Alfie Kelly
Newcastle
|
Newcastle | 633 | – | PB | |
21 |
Thomas Brew
Mount Kelly Swimming
|
Mount Kelly Swimming | 633 | – | PB | |
22 |
Thomas Flower
Richmond Dale Asc
|
Richmond Dale Asc | 632 | – | ||
23 |
James Bilbao
Ellesmere Co
|
Ellesmere Co | 631 | – | ||
24 |
Jamie Macdonald
Warrender Baths Club
|
Warrender Baths Club | 631 | +1.2% | PB | |
25 |
Reuben Visda
City of Sheffield Swim Squad
|
City of Sheffield Swim Squad | 628 | – | ||
26 |
Pierce Greening
Cockermouth
|
Cockermouth | 627 | – | ||
26 |
James King
Weston-Super-Mare SC
|
Weston-Super-Mare SC | 627 | – | ||
28 |
Calum Chittleburgh
Warrender Baths Club
|
Warrender Baths Club | 622 | +1.2% | PB | |
29 |
Lewis Smart
Mount Kelly Swimming
|
Mount Kelly Swimming | 617 | – | ||
30 |
William Ellington
Millfield
|
Millfield | 617 | – | ||
31 |
Josh Harris
Nova Centurion SC
|
Nova Centurion SC | 616 | – | PB | |
32 |
Andrew Hosie
City of Glasgow ST
|
City of Glasgow ST | 613 | – | ||
33 |
James SLADE
Camden Swiss Cottage Swimming
|
Camden Swiss Cottage Swimming | 612 | – | ||
34 |
Sam Peck
Mount Kelly Swimming
|
Mount Kelly Swimming | 612 | – | PB | |
35 |
Miles Drabwell
City of Milton Keynes SC
|
City of Milton Keynes SC | 609 | – | PB | |
36 |
Lewis Binning
Basildon & Phoenix
|
Basildon & Phoenix | 603 | – | PB | |
37 |
Angus Allison
Inverleith
|
Inverleith | 599 | -0.8% | ||
38 |
Taylor LOVELOCK
Hillingdon SC
|
Hillingdon SC | 590 | – | ||
39 |
Nathan Woodrow
Co Norwich
|
Co Norwich | 588 | – | ||
40 |
Jay Newman
Co Leicester SC
|
Co Leicester SC | 586 | – | PB | |
41 |
Joseph Russell
Mount Kelly Swimming
|
Mount Kelly Swimming | 584 | – | PB | |
42 |
Jackson O'Rourke
Northampton SC
|
Northampton SC | 584 | – | PB | |
43 |
Jonah Walsh
Warrender Baths Club
|
Warrender Baths Club | 583 | -0.6% | ||
44 |
Rhodri Williams
Nofio Clwyd
|
Nofio Clwyd | 581 | – | ||
45 |
Jack Green
Arbroath St Thomas ASC
|
Arbroath St Thomas ASC | 580 | +1.7% | SB | |
46 |
Alex Watkinson
Warriors of Warrington
|
Warriors of Warrington | 580 | – | ||
47 |
Robin Turner
Bishop's Stortford SC
|
Bishop's Stortford SC | 580 | -1.4% | ||
48 |
alessandro Burdisso
Mount Kelly Swimming
|
Mount Kelly Swimming | 579 | – | ||
49 |
Herbie Kinder
Co Peterboro
|
Co Peterboro | 578 | – | PB | |
50 |
Matthew Jones
Rhyl Dolphin SC
|
Rhyl Dolphin SC | 576 | – | ||
51 |
Daniel Ferguson
West Lothian
|
West Lothian | 571 | -3.2% | ||
52 |
Jack Endersby
Reading SC
|
Reading SC | 564 | – | ||
53 |
Andrew MacIntosh
East Kilbride SC
|
East Kilbride SC | 558 | – | ||
– |
adam Metcalf
Ellesmere Co
|
Ellesmere Co | – | – | ||
– |
Ben Cope
Wolverhampton
|
Wolverhampton | – | – | ||
– |
Henri Choron
Hastings SC
|
Hastings SC | NS | – | – | |
– |
Chris McColm
Edinburgh University
|
Edinburgh University | NS | – | – | |
– |
Alex Borisov
Camden Swiss Cottage Swimming
|
Camden Swiss Cottage Swimming | NS | – | – | |
– |
Kieran Dale
Thanet SC
|
Thanet SC | NS | – | – | |
– |
Charlie Fraser-Allen
Camden Swiss Cottage Swimming
|
Camden Swiss Cottage Swimming | NS | – | – | |
– |
Dylan Hood
Team Bath AS
|
Team Bath AS | NS | – | – | |
– |
Luke Pullen
Guildford City SC
|
Guildford City SC | NS | – | – | |
– |
Richard Kozhabayev
Hackney Aquatics Club
|
Hackney Aquatics Club | NS | – | – | |
– |
Charlie Rayner
Hatfield Swimming Club
|
Hatfield Swimming Club | NS | – | – |