Site logo

Filters

LC Open

  • Completed
  • Jun. 29, 2017 - Jul. 02, 2017
  • LCM
  • Tallahassee, FL

400 Free Men 17 and Over

A Final LCM
Name Team Time Pts Imp
1 Calvin Bryant Club Seminole logoClub Seminole 4:05.62
791
2 John Yambor-Maul Area Tallahassee logoArea Tallahassee 4:10.49
748 -1.0%
3 Brandon Chason Area Tallahassee logoArea Tallahassee 4:14.80
695
4 Alec Bowie Area Tallahassee logoArea Tallahassee 4:19.02
652
5 Alexander Caspary Area Tallahassee logoArea Tallahassee 4:20.75
643 PB
6 Rafi Chambasian Area Tallahassee logoArea Tallahassee 4:23.68
614 -1.3%
7 Julian Newman Gator Swim Club logoGator Swim Club 4:26.37
588 -1.3%
8 Tristan Sanders Area Tallahassee logoArea Tallahassee 4:33.40
523
B Final LCM
Name Team Time Pts
9 Jack Smithson Sunkist Swim Team logoSunkist Swim Team 4:19.06
652
10 Daniel Harris Tampa Bay Aquatics logoTampa Bay Aquatics 5:04.87
268
Gabe Parnell Patriot Aquatics (FL) logoPatriot Aquatics (FL) NS
Preliminaries LCM
Name Team Time Pts Imp
1 Calvin Bryant Club Seminole logoClub Seminole 4:13.26
711
2 Daniel Bis Club Seminole logoClub Seminole 4:17.30
669 -3.8%
3 John Yambor-Maul Area Tallahassee logoArea Tallahassee 4:17.84
672 -3.9%
4 Brandon Chason Area Tallahassee logoArea Tallahassee 4:18.45
658
5 Alec Bowie Area Tallahassee logoArea Tallahassee 4:18.93
653
6 Julian Newman Gator Swim Club logoGator Swim Club 4:23.02
621 0.0%
7 Alexander Caspary Area Tallahassee logoArea Tallahassee 4:23.65
615 PB
8 Rafi Chambasian Area Tallahassee logoArea Tallahassee 4:26.97
583 -2.6%
9 Tristan Sanders Area Tallahassee logoArea Tallahassee 4:27.97
573
10 Gabe Parnell Patriot Aquatics (FL) logoPatriot Aquatics (FL) 4:28.13
572
11 Jack Smithson Sunkist Swim Team logoSunkist Swim Team 4:36.36
488
12 Daniel Harris Tampa Bay Aquatics logoTampa Bay Aquatics 5:28.17
125

400 Free Men 15 - 16

Finals LCM
Name Team Time Pts Imp
1 Cole Forbes Area Tallahassee logoArea Tallahassee 4:12.52
749 -1.3%
2 Jack Poppell Gator Swim Club logoGator Swim Club 4:24.70
659 +0.6% PB
3 Alexander Guitian Patriot Aquatics (FL) logoPatriot Aquatics (FL) 4:25.56
618 PB
4 Jayden Herron Gator Swim Club logoGator Swim Club 4:31.16
597 +0.5% PB
5 Aidan Buch Gator Swim Club logoGator Swim Club 4:32.33
554 PB
6 Benjamin Wurgler Area Tallahassee logoArea Tallahassee 4:40.49
512
7 Parker Bonn Area Tallahassee logoArea Tallahassee 4:41.82
500 PB
8 Marshall Miller Blue Tide logoBlue Tide 4:48.74
410
Preliminaries LCM
Name Team Time Pts Imp
1 Jack Poppell Gator Swim Club logoGator Swim Club 4:18.04
726 +3.1% PB
2 Cole Forbes Area Tallahassee logoArea Tallahassee 4:18.13
691 -3.5%
3 Alexander Guitian Patriot Aquatics (FL) logoPatriot Aquatics (FL) 4:29.06
584 PB
4 Aidan Buch Gator Swim Club logoGator Swim Club 4:36.07
519
5 Jayden Herron Gator Swim Club logoGator Swim Club 4:39.05
525 -2.4%
6 Benjamin Wurgler Area Tallahassee logoArea Tallahassee 4:43.66
484
7 Marshall Miller Blue Tide logoBlue Tide 4:44.62
444
8 Parker Bonn Area Tallahassee logoArea Tallahassee 4:48.53
442 PB
9 Preston Page Area Tallahassee logoArea Tallahassee 4:48.77
440 0.0%
10 Dylan Marcus Patriot Aquatics (FL) logoPatriot Aquatics (FL) 4:51.91
384
11 Nicolas Libreros Tampa Bay Aquatics logoTampa Bay Aquatics 5:10.30
248
12 Jona Christensen Tampa Bay Aquatics logoTampa Bay Aquatics 5:18.06
224
13 Bryce Bass Area Tallahassee logoArea Tallahassee 5:18.90
219
14 Luke Henderson Sunkist Swim Team logoSunkist Swim Team 5:29.41
133

400 Free Men 13 - 14

Finals LCM
Name Team Time Pts Imp
1 Davis Shelton Area Tallahassee logoArea Tallahassee 4:27.50
716
2 Stuart Higdon Area Tallahassee logoArea Tallahassee 4:30.17
784
3 Gus Pastos Gator Swim Club logoGator Swim Club 4:30.52
687
4 Alexander Bungert Gator Swim Club logoGator Swim Club 4:34.13
746
5 Hunter Long Tampa Bay Aquatics logoTampa Bay Aquatics 4:44.50
649 +4.2% PB
6 Jonas Wars Area Tallahassee logoArea Tallahassee 4:45.82
637
7 Nicholas Caruso Gator Swim Club logoGator Swim Club 4:57.88
531
8 Colin McEliece Panama City Swim Team logoPanama City Swim Team 4:57.93
531 +4.9% PB
Preliminaries LCM
Name Team Time Pts Imp
1 Davis Shelton Area Tallahassee logoArea Tallahassee 4:28.33
708
2 Stuart Higdon Area Tallahassee logoArea Tallahassee 4:34.12
746
3 Alexander Bungert Gator Swim Club logoGator Swim Club 4:34.25
745
4 Gus Pastos Gator Swim Club logoGator Swim Club 4:37.69
619
5 Jonas Wars Area Tallahassee logoArea Tallahassee 4:42.79
664
6 Dante Reccoppa Gator Swim Club logoGator Swim Club 4:51.95
582
7 Colin McEliece Panama City Swim Team logoPanama City Swim Team 4:58.04
530 +4.8% PB
8 Nicholas Caruso Gator Swim Club logoGator Swim Club 4:58.76
524
9 Hunter Long Tampa Bay Aquatics logoTampa Bay Aquatics 5:01.07
505 -1.4%
10 Victor Perez Reyes Tampa Bay Aquatics logoTampa Bay Aquatics 5:04.13
480
11 Joshua Wurgler Area Tallahassee logoArea Tallahassee 5:04.84
474
12 Carter Dickey Sunkist Swim Team logoSunkist Swim Team 5:11.01
426 0.0%
13 Jackson Grieser Gator Swim Club logoGator Swim Club 5:12.96
328
13 Ben Hodge Area Tallahassee logoArea Tallahassee 5:12.96
411