Site logo

2018 NCAA Division III Championships

  • Completed
  • Mar. 21–23, 2018
  • SCY
  • Indianapolis, IN

200 Free Relay Men

Preliminaries SCY
Rank Name Team Time Points
1 Emory Emory
  1. Sage Ono
  2. Trey Kolleck
  3. Aaron Schwartz
  4. Oliver Smith
1:18.57
 
838
2 UW-Stevens Point UW-Stevens Point
  1. Jack Englehardt
  2. Sam Jekel
  3. Brandon Richardson
  4. James Donnellan
1:20.88
 
768
3 Johns Hopkins Johns Hopkins
  1. Emile Kuyl
  2. Michael Wohl
  3. Alex Carson
  4. Nat Davenport
1:20.99
 
765
4 Denison Denison
  1. Kymani Senior
  2. Kenny Fox
  3. Matt McHugh
  4. Zachary Wagner
1:21.09
 
762
5 MIT MIT
  1. Sam Ubellacker
  2. Dane Erickson
  3. Jeremy Bogle
  4. Joshua Tomazin
1:21.11
 
761
6 Pomona-Pitzer Pomona-Pitzer
  1. Adrian Hui
  2. Mark Hallman
  3. Lukas Ming Menkhoff
  4. Samuel To
1:21.47
 
751
7 Kenyon Kenyon
  1. David Fitch
  2. Reilly Shields
  3. Matthew Cooper
  4. Tommy Weiss
1:21.71
 
745
8 Tufts Tufts
  1. Roger Gu
  2. Costa Camerano
  3. Michael Brienza
  4. Zachary Wallace
1:22.14
 
733
9 Washington (Mo) Washington (Mo)
  1. Ross Brown
  2. Chase Van Patten
  3. Andrew Pek
  4. Peyton Wilson
1:22.21
 
731
10 Rowan Rowan
  1. Kevin Gillooly
  2. Dylan Regan
  3. Nathan Wojtowicz
  4. Eric Feuerstein
1:22.55
 
722
11 New York New York
  1. Joseph Baron
  2. Nianzhong Liu
  3. Timothy Kou
  4. Chad Moody
1:22.56
 
722
12 Connecticut College Connecticut College
  1. George Tilneac
  2. Drake Freiberg
  3. Charlie Adl
  4. Kaison Ifill
1:22.75
 
717
12 Calvin Calvin
  1. Benjamin Holstege
  2. JULIAN ITURBE
  3. Skyler Fish
  4. Jared Britton
1:22.75
 
717
14 Washington & Lee Washington & Lee
  1. Patrick Sullivan
  2. Corey Connelly
  3. Evan Kramer
  4. Thomas Thetford
1:22.94
 
712
15 Wheaton (IL) Wheaton (IL)
  1. Jack O'Connor
  2. Christian Cameron
  3. Christopher Szymczak
  4. William Rinne
1:22.96
 
712
16 UW-La Crosse UW-La Crosse
  1. Jacob Burchfield
  2. Alec Carlson
  3. Hans Hover
  4. Ryan Jessen
1:22.98
 
711
17 Chicago Chicago
  1. Alexander Farrell
  2. Aidan Meara
  3. Keenan Novis
  4. Lance Culjat
1:23.06
 
709
18 Bates Bates
  1. Tanner Fuller
  2. Teddy Pender
  3. Alexander Bedard
  4. Jonathan Depew
1:23.10
 
708
19 Williams Williams
  1. Timothy Kostolansky
  2. Curtis Maher
  3. Jamie Lovette
  4. Michael Cassidy
1:23.26
 
704
20 SUNY-Geneseo SUNY-Geneseo
  1. Will Eng
  2. Derek Secord
  3. Harry Harkins
  4. Jeffrey Doser
1:23.28
 
703
21 Saint Thomas Saint Thomas
  1. Tom Negaard
  2. Charles Hynes
  3. Hunter Neilsen
  4. Bailey Biwer
1:24.26
 
679
22 Coast Guard Coast Guard
  1. Chasse Sodemann
  2. Joseph Rodriguez
  3. Silas Garrett
  4. Patrick Jackson
1:24.57
 
672
23 Birmingham Southern Birmingham Southern
  1. Ryan Emili
  2. Wil Barton
  3. Nico Medina
  4. Noah Young
1:27.04
 
616