Site logo

2018 Sunshine State Conference Championships

  • Completed
  • Feb. 22–25, 2018
  • SCY
  • Clearwater, FL

Top Swims

Rank Name Team Event Time
401 Logan Lamb Saint Leo logo Saint Leo 1000 Y Free 9:52.00
402 Kellen Broaderick Tampa logo Tampa 400 Y IM 4:04.72
403 Carlos Obregon Florida Tech logo Florida Tech 200 Y Back 1:49.75
404 Elliot Wylie Rollins logo Rollins 200 Y Free 1:43.70
405 Jonathon Yanello Nova Southeast logo Nova Southeast 100 Y Free 45.86
406 Rollins (A) Rollins logo Rollins 800 Y Free Relay 7:00.27
407 Harry Sale Florida Tech logo Florida Tech 500 Y Free 4:45.12
408 Talor Hamilton Florida Southern logo Florida Southern 100 Y Fly 49.99
409 Clayton Howerton Saint Leo logo Saint Leo 200 Y Back 1:49.82
410 Magnus Poulsen Nova Southeast logo Nova Southeast 100 Y Back 49.92
411 Luka Matacin Florida Southern logo Florida Southern 200 Y Back 1:49.85
412 Austin Simpson Tampa logo Tampa 200 Y Breast 2:03.99
413 Levi Parsons Florida Southern logo Florida Southern 500 Y Free 4:45.55
414 Emanuele Rossi Florida Tech logo Florida Tech 200 Y Back 1:49.97
415 Adi Davidov Florida Tech logo Florida Tech 50 Y Free 20.91
416 Brett Saunders Tampa logo Tampa 200 Y Back 1:50.01
417 James Wilson Nova Southeast logo Nova Southeast 200 Y IM 1:54.21
418 Calvin Giang Florida Southern logo Florida Southern 200 Y IM 1:54.23
419 Jonathon Yanello Nova Southeast logo Nova Southeast 100 Y Fly 50.10
420 Jonathon Yanello Nova Southeast logo Nova Southeast 100 Y Free 46.00
421 Christian Cioffi Saint Leo logo Saint Leo 100 Y Fly 50.13
422 Jose Coiman-Acosta Florida Tech logo Florida Tech 200 Y IM 1:54.37
423 Adi Davidov Florida Tech logo Florida Tech 50 Y Free 20.94
424 Saint Leo (B) Saint Leo logo Saint Leo 800 Y Free Relay 7:01.65
425 Paul Tobin Rollins logo Rollins 50 Y Free 20.94
426 Youssef Khowessah Tampa logo Tampa 200 Y Free 1:44.12
427 Yannick Smith Tampa logo Tampa 100 Y Free 46.04
428 Zach Potter Tampa logo Tampa 50 Y Free 20.95
429 Yagoh Watanabe-Kubagawa Florida Tech logo Florida Tech 200 Y Back 1:50.20
430 Jacob Gray Nova Southeast logo Nova Southeast 200 Y Free 1:44.12
431 Jonathon Yanello Nova Southeast logo Nova Southeast 100 Y Fly 50.16
432 Ethan Kennedy Florida Tech logo Florida Tech 1000 Y Free 9:54.89
433 Saint Leo (B) Saint Leo logo Saint Leo 400 Y Medley Relay 3:26.43
434 Saint Leo (B) Saint Leo logo Saint Leo 200 Y Free Relay 1:25.32
435 Rollins (A) Rollins logo Rollins 400 Y Free Relay 3:10.39
436 James Wilson Nova Southeast logo Nova Southeast 100 Y Back 50.08
437 Clayton Howerton Saint Leo logo Saint Leo 200 Y Back 1:50.27
438 Jake Gauvain Nova Southeast logo Nova Southeast 200 Y Back 1:50.34
439 Emanuele Rossi Florida Tech logo Florida Tech 200 Y Back 1:50.29
440 Filip Dujmic Florida Tech logo Florida Tech 100 Y Back 50.13
441 Christian Cioffi Saint Leo logo Saint Leo 100 Y Fly 50.24
442 Malique Elder Nova Southeast logo Nova Southeast 100 Y Breast 57.72
443 Ethan Kennedy Florida Tech logo Florida Tech 200 Y Free 1:44.37
444 Jose Coiman-Acosta Florida Tech logo Florida Tech 100 Y Breast 57.76
445 Talor Hamilton Florida Southern logo Florida Southern 100 Y Free 46.16
446 James Wilson Nova Southeast logo Nova Southeast 200 Y Back 1:50.51
447 Talor Hamilton Florida Southern logo Florida Southern 100 Y Back 50.23
448 Andre Richardson Tampa logo Tampa 100 Y Fly 50.36
449 Elliot Wylie Rollins logo Rollins 200 Y Back 1:50.61
450 Ismail Lahrichi Saint Leo logo Saint Leo 200 Y Free 1:44.51