CollegeSwimming.com

ECAC Winter Championship

  • Completed
  • Dec. 01–03, 2017
  • SCY
  • OLD WESTBURY, NY

200 Medley Relay Men

Timed Finals SCY
Rank Name Team Time Points
1 Emmanuel (A) Emmanuel
  1. Adrian Aleksandrowicz
  2. Theo Courteaux
  3. Pedro Terres Illescas
  4. Thiago Rosa
1:30.69
 
726
2 NJIT (A) NJIT
  1. Scott Quirie
  2. Nicholas Lyons
  3. Mattheau Bonner
  4. Jack Matusiak
1:34.45
 
643
Emmanuel (B) Emmanuel
  1. David Brown
  2. Juan Riano
  3. Santiago Aguilar
  4. Rafael Mendes
1:36.56
 
602
3 Monmouth (A) Monmouth
  1. Eric Sorensen
  2. Austin D'Angelo
  3. Hunter Klingener
  4. Tyler Lutter
1:37.43
 
586
NJIT (B) NJIT
  1. Kevin Roberton
  2. Alex Danielson
  3. Alex Bjelis
  4. TYLER POLLOCK
1:37.63
 
582
4 Saint Francis (NY) (A) Saint Francis (NY)
  1. Markus Kron
  2. Per Christerson
  3. Marcus Da Silva
  4. Micah Wesselhoff
1:39.01
 
558
5 Manhattan (A) Manhattan
  1. Kevin Richard
  2. Tyler Dalton
  3. Tyler Mccloskey
  4. Charles Ledda
1:39.19
 
555
6 Adelphi (A) Adelphi
  1. Daniel Lee
  2. Josef Sarabia
  3. Ryan Mullin
  4. Eian Mckeon
1:39.30
 
553
7 Fairfield (A) Fairfield
  1. Griffin Burke
  2. Jack Shashaty
  3. Arion Mete
  4. Ian Nelson
1:40.30
 
537
8 Pace (A) Pace
  1. Filip Turecky
  2. Alec Young
  3. Junwoo Moon
  4. Robert O'Gorman
1:40.61
 
532
Monmouth (B) Monmouth
  1. Evan Prendergast
  2. Trevor Askew
  3. Mitchell Simmer
  4. Ethan Lucas
1:41.25
 
522
Fairfield (B) Fairfield
  1. Christopher Beninati
  2. Harrison McGovern
  3. Nicholas Adams
  4. Brendan Finnegan
1:41.80
 
513
Adelphi (B) Adelphi
  1. Andrew Moran
  2. Jack Wheeler
  3. Kyle Sheinberg
  4. Sean Zelenke
1:42.18
 
508
Manhattan (B) Manhattan
  1. Tameryn Huffman
  2. William Kulp
  3. Derek Lerderer
  4. Brandon Shields
1:42.34
 
505
9 Salem International (A) Salem International
  1. Mateo Kozomara
  2. Steve deNeergaard
  3. Gabriel Craig
  4. Robert Juhas
1:46.83
 
444
10 New Rochelle (A) New Rochelle
  1. Yashua Lockhart-Derry
  2. Aaron Williams
  3. Kameron Westerberg
  4. Robert Weyhrauch
1:47.03
 
442
11 Baruch (A) Baruch
  1. Eddy Min
  2. Erik Kantar
  3. Sam Fassler
  4. Andrew Lubrino
1:47.89
 
431
Baruch (B) Baruch
  1. Samuel Shteynberg
  2. Athanasios Alexiou
  3. Marlon Somwaru
  4. Matthew Greenfield
1:52.86
 
377
Salem International (B) Salem International
  1. Michael Rojas
  2. Matron Dudok
  3. Milos Popvic
  4. Djordje Stavrevski
1:57.47
 
334