CollegeSwimming.com

Filters

ECAC Winter Championship

  • OLD WESTBURY, NY
  • Date

    Dec. 01–03, 2017

  • Course

    SCY

  • Status

    Completed

  • Meet Info

    Download

200 Free Relay Men

Timed Finals SCY
Rank Name Team Time
1 Emmanuel (A) Emmanuel
  1. Alex SOBERS
  2. Rafael Mendes
  3. Adrian Aleksandrowicz
  4. Thiago Rosa
1:22.27
  B
2 NJIT (A) NJIT
  1. Jack Matusiak
  2. Nicholas Lyons
  3. TYLER POLLOCK
  4. Matt Montarroyos
1:25.95
 
3 Fairfield (A) Fairfield
  1. Benjamin Kebbell
  2. Phillip Zyskowski
  3. Nicholas Adams
  4. Jordan Rahurahu
1:27.77
 
4 Adelphi (A) Adelphi
  1. Andrew Moran
  2. Ryan Mullin
  3. Daniel Lee
  4. Eian Mckeon
1:28.80
 
5 Saint Francis (NY) (A) Saint Francis (NY)
  1. Will Lapkin
  2. Markus Kron
  3. Marcus Da Silva
  4. Micah Wesselhoff
1:28.94
 
6 Pace (A) Pace
  1. Filip Turecky
  2. Junwoo Moon
  3. Robert O'Gorman
  4. Brian Sosa
1:29.07
 
None NJIT (B) NJIT
  1. Jake Haefner
  2. Frank Morrone
  3. Alex Danielson
  4. Maxim Tillmann
1:29.15
 
7 Monmouth (A) Monmouth
  1. Tyler Lutter
  2. Ethan Lucas
  3. Frank Nicola
  4. Michael Lanigan
1:29.58
 
None Fairfield (B) Fairfield
  1. Ian Nelson
  2. Kevin Brandbergh
  3. Harrison McGovern
  4. Arion Mete
1:30.01
 
None Emmanuel (B) Emmanuel
  1. Joel N. Ordonez
  2. Harrison Robertson
  3. Oscar D. Ordonez
  4. Seth Campbell
1:30.10
 
X Manhattan (A) Manhattan
  1. Charles Ledda
  2. Tyler Dalton
  3. Derek Lerderer
  4. Brandon Shields
1:30.93
 
8 New Rochelle (A) New Rochelle
  1. Kameron Westerberg
  2. Robert Weyhrauch
  3. Yashua Lockhart-Derry
  4. Aaron Williams
1:31.02
 
None Monmouth (B) Monmouth
  1. Eric Sorensen
  2. Austin D'Angelo
  3. Evan Prendergast
  4. William Lyons
1:32.17
 
None Saint Francis (NY) (B) Saint Francis (NY)
  1. Steven Brennan
  2. Aidi Qydja
  3. Evan Augst
  4. Jonas Veazey
1:33.67
 
9 Salem International (A) Salem International
  1. Djordje Stavrevski
  2. Matron Dudok
  3. Mateo Kozomara
  4. Robert Juhas
1:34.60
 
10 Baruch (A) Baruch
  1. Joseph Vasile
  2. Erik Kantar
  3. David Matskovsky
  4. Andrew Lubrino
1:37.48
 
None Salem International (B) Salem International
  1. Michael Rojas
  2. Milos Popvic
  3. Steve deNeergaard
  4. Petar Leontijevic
1:37.55
 
None Baruch (B) Baruch
  1. Matthew Greenfield
  2. Evan Nikolic
  3. Samuel Shteynberg
  4. Athanasios Alexiou
1:39.37
 
Adelphi (B) Adelphi DNF