CollegeSwimming.com

F&M WInter Invitational

  • Lancaster, PA
  • Date

    Nov. 17–19, 2017

  • Course

    SCY

  • Status

    Completed

200 Free Relay Women

Timed Finals SCY
Rank Name Team Time Points
1 Delaware (A) Delaware
  1. Melissa Manuelli
  2. Elizabeth Jogani
  3. Sarah Braatz
  4. Athena Cimino
1:36.73
 
700
2 Washington & Lee (A) Washington & Lee
  1. Ali MacQueen
  2. Cassidy Fuller
  3. Tori Hester
  4. Isabelle Chancey
1:37.19
 
690
3 Widener (A) Widener
  1. Kaylin Augustine
  2. Jillian Bujanowski
  3. Lauren Griffith
  4. Christine Kunzler
1:38.74
 
658
4 Delaware (B) Delaware
  1. Alex Nachodsky
  2. Kelly Wild
  3. Kristen Bishop
  4. Elizabeth McCulla
1:38.96
 
654
5 Saint Vincent (A) Saint Vincent
  1. Ciara Lewis
  2. Marion D'Aurora
  3. Tyla Jackson
  4. Madeline Bartrug
1:39.69
 
639
6 York (PA) (A) York (PA)
  1. Madeline Mann
  2. Adrianna Ayala
  3. RACHEL SPAULDING
  4. Danielle Werner
1:39.96
 
634
7 Kutztown (A) Kutztown
  1. Katerina Parowski
  2. CLAIRE FRANK
  3. Alison McLaughlin
  4. MADI BLEILER
1:40.57
 
623
8 Millersville (A) Millersville
  1. Leah Barrett
  2. Alexis Shollenberger
  3. Amira Washington
  4. Amanda Wetzler
1:40.68
 
621
9 Franklin & Marshall (A) Franklin & Marshall
  1. Katherine Hirsch
  2. Diane Wagner
  3. Anelise Browne
  4. Erin Fago
1:41.60
 
604
10 Montclair State (A) Montclair State
  1. Madison Franke
  2. Christina Cusmano
  3. Margaux Winchock
  4. Genna Brewer
1:41.61
 
604
X Frostburg State (A) Frostburg State
  1. Madalyn Weinberger
  2. Emily Turner
  3. Megan Culbertson
  4. Macey Nitchie
1:42.18
 
594
12 Washington & Lee (B) Washington & Lee
  1. Rebekah Irwin
  2. Caroline Florence
  3. Hannah Freibert
  4. Kelly Amar
1:42.97
 
580
13 York (PA) (B) York (PA)
  1. Maggie Stein
  2. Caitlin Campbell
  3. Emma Balderson
  4. Justine Wantz
1:43.17
 
577
14 Mount Saint Mary's (MD) (A) Mount Saint Mary's (MD)
  1. Je Moon Won
  2. Valeria Villagran
  3. Bridget Vaughan
  4. Maddie McGraw
1:43.21
 
576
15 Franklin & Marshall (B) Franklin & Marshall
  1. Janashree Jonnalagadda
  2. Rebecca McCain
  3. Leah Williamson
  4. Niyette Johnson
1:43.55
 
571
16 Oneonta State (A) Oneonta State
  1. Hannah Dari
  2. Julia Llewellyn
  3. Abby Miller
  4. Katherine London
1:44.06
 
562
17 Millersville (B) Millersville
  1. Judith Miller
  2. Gabriella Licata
  3. Shannon Coccaro
  4. Madisson Cartmill
1:44.42
 
556
18 Ramapo (B) Ramapo
  1. Eliza Pluckhorn
  2. Grace McCrone
  3. Kassandra Warmuz
  4. Kiara Liwag
1:44.80
 
550
19 Montclair State (B) Montclair State
  1. Sophia ciaravino
  2. Emily Rothamel
  3. Daniel Zimmerman
  4. Catherine Cooper
1:45.87
 
534
20 Widener (B) Widener
  1. Jaclyn Hammill
  2. Caroline Stang
  3. Lizzie Heinz
  4. Eva Partridge
1:46.30
 
527
21 Frostburg State (B) Frostburg State
  1. Valerie Yoder
  2. Taylor Stanback
  3. Elizabeth Myers
  4. Becca Marsh
1:46.58
 
523
22 Mount Saint Mary's (MD) (B) Mount Saint Mary's (MD)
  1. Catherine Mann
  2. Alexandra Kelly
  3. Lizanne Passaro
  4. Erin Vopalensky
1:46.70
 
521
23 Kutztown (B) Kutztown
  1. Alexis Cable
  2. Stephanie Dean
  3. Jocelyn Seidt
  4. Brigid Grant
1:46.74
 
521
24 Oneonta State (B) Oneonta State
  1. Diana Winthrop
  2. Jaclyn Signorelli
  3. Kelly Carey
  4. Kristin Van Anden
1:53.58
 
432
Ramapo (A) Ramapo
  1. Margaret Herbert
  2. Bree Gleason
  3. Julia Housel
  4. Meghan Trewhella
DQ
Saint Vincent (B) Saint Vincent
  1. Sarah Sheldon
  2. Skylar Piper
  3. Samantha Mears
  4. Claire Kenna
DQ