Site logo

UIL Texas 6A State Championships

  • Completed
  • Feb. 16–17, 2018
  • SCY
  • Austin, TX

200 Free Relay Women

Preliminaries SCY
Rank Name Team Time Points
1 Westlake Westlake
  1. Emma Wheal
  2. Isabelle Guerra
  3. Yasmina Buhl
  4. Morgan Johnson
1:35.66
 
146
2 Kingwood Park Kingwood Park
  1. Maaike Renata Saenz Del Villar
  2. Caitlin Whiteside
  3. Sophie Ebert
  4. Serena Gould
1:36.84
 
141
3 Stratford Stratford
  1. Emma Stephenson
  2. Olivia Lyster
  3. Kara Moss
  4. Morgen Reyna
1:36.88
 
141
4 Round Rock Round Rock
  1. Annie Wang
  2. Sara Rattray
  3. Cassondra Weeks
  4. Rose Anconetani
1:36.94
 
141
5 Taylor (Katy) Taylor (Katy)
  1. Emma Sticklen
  2. Abbie Alvarez
  3. Roxana Nolte
  4. Katherine Pashen
1:37.05
 
140
6 The Woodlands The Woodlands
  1. ValerieAnne Staffeldt
  2. Vivian Yu
  3. Maxi Cabrejos
  4. Caitlin Reynera
1:37.17
 
140
7 Cypress Fairbanks Cypress Fairbanks
  1. Anna Ervin
  2. Aislinn Holder
  3. Carson Kaufmann
  4. Reagan Jaco
1:37.65
 
138
8 Ronald Reagan Ronald Reagan
  1. Grace Hale
  2. Alvena Walpole
  3. Morgan Bartley
  4. Hannah Feng
1:37.71
 
138
9 Westwood (Austin) Westwood (Austin)
  1. Ashlyn Carroll
  2. Sam Caro
  3. Evelyn Ngo
  4. KyAnh Truong
1:37.75
 
137
10 Klein Klein
  1. Halli Williams
  2. Emily Akins
  3. Madeline Vindiola
  4. Jessie Steele
1:37.80
 
137
11 Vandegrift Vandegrift
  1. Julianna Birlin
  2. Jasmine Bui
  3. Sydney Srncik
  4. Mia Thompson
1:38.08
 
136
12 Heath Heath
  1. Amber Conrad
  2. Amelia Warren
  3. Alaya Smith
  4. Ashley Conrad
1:38.09
 
136
13 Rockwall Rockwall
  1. Amanda Armstrong
  2. Aurelia Incristi
  3. Becca Simpson
  4. Emma Hultquist
1:38.19
 
136
14 Clements Clements
  1. Meredith Brown
  2. Maria Kleimann
  3. Imaal AHMED
  4. Bryanna Vasquez
1:38.43
 
135
15 Carroll Senior Carroll Senior
  1. Spencer Dockal
  2. Amelia Rusli
  3. Corbyn Cormack
  4. Sydney Balint
1:38.47
 
134
15 Flower Mound Flower Mound
  1. Jenna Watson
  2. Chloe Archer
  3. Brooke Le
  4. Brooke Dalbey
1:38.47
 
134
17 Atascocita Atascocita
  1. Rachel Hicks
  2. Tristen Fant
  3. Alexia Green
  4. Belle Caldwell
1:38.84
 
133
18 Ridge Point Ridge Point
  1. Bobbi Kennett
  2. Taylor Murphy
  3. Teresa Garcia
  4. Emma Bleasdell
1:38.94
 
132
19 Keller Keller
  1. Kalie Landrum
  2. Skye Pineda
  3. Samantha Thiele
  4. Madeline Williams
1:39.06
 
132
20 Clark (San Antonio) Clark (San Antonio)
  1. Elle Spitz
  2. McKenna Stallworth
  3. Jessica Engel
  4. Aspen Stallworth
1:39.51
 
130
21 Clear Creek Clear Creek
  1. Cory Shanks
  2. Peyton Roemer
  3. Izzy Glasgow
  4. Elizabeth Goode
1:39.77
 
129
22 Rowe Rowe
  1. Mariam Estrada
  2. Kaitlyn Bzibziak
  3. Carolina Villarreal
  4. Shaena Reyes
1:49.34
 
94
23 Mcallen Mcallen
  1. Shelby Swanson
  2. Haidee Moore
  3. McCoy Seal
  4. Lauren Rodriguez
1:50.12
 
91
Byron Nelson Byron Nelson
  1. Kelli McKinnon
  2. Elizabeth Bunger
  3. Micah Conarty
  4. Kayci McKinnon
DQ