Site logo

TAPPS Eastern Region Championships

  • Completed
  • Feb. 01–03, 2018
  • SCY
  • Sugar Land, TX

200 Free Women

A Final SCY
Name Team Time Pts. Imp.
1 Sydney Stanford Cypress Woods logoCypress Woods 1:50.62
147 +0.4% SB
2 Beth McNeese Seven Lakes logoSeven Lakes 1:50.87
146 -0.7%
3 Maddie Welborn Cinco Ranch logoCinco Ranch 1:51.53
143 +0.3% PB
4 Carson Kaufmann Cypress Fairbanks logoCypress Fairbanks 1:52.52
139 -0.1%
5 Madison Wong Obra Tompkins logoObra Tompkins 1:53.64
134 +0.3% SB
6 Bronwyn Tuff Cypress Fairbanks logoCypress Fairbanks 1:55.19
127 -0.3%
7 Jessica Coakley Seven Lakes logoSeven Lakes 1:55.25
127 +1.5% PB
8 Imaal AHMED Clements logoClements 1:55.47
126 +0.1% PB
B Final SCY
Name Team Time Pts. Imp.
9 Bryanna Vasquez Clements logoClements 1:55.75
125 +1.4% SB
10 Donya Hamed Taylor (Katy) logoTaylor (Katy) 1:56.87
120 +0.7% SB
11 Kathryn Zimmerman Cypress Creek logoCypress Creek 1:57.69
117 +7.6% PB
12 Christin hardee Cypress Fairbanks logoCypress Fairbanks 1:58.58
114 -1.1%
13 Emma Matson Cypress Creek logoCypress Creek 2:00.39
107 -1.6%
14 Abby Kohl Cypress Creek logoCypress Creek 2:00.67
106 +0.1% PB
15 Taylor Schababerle Taylor (Katy) logoTaylor (Katy) 2:00.82
105 -2.2%
16 Nicole Ma Austin (Sugar Land) logoAustin (Sugar Land) 2:03.31
96 -0.8%
Preliminaries SCY
Name Team Time Pts. Imp.
1 Sydney Stanford Cypress Woods logoCypress Woods 1:51.55
143 -0.5%
2 Beth McNeese Seven Lakes logoSeven Lakes 1:52.00
141 -1.8%
3 Maddie Welborn Cinco Ranch logoCinco Ranch 1:52.51
139 -0.6%
4 Carson Kaufmann Cypress Fairbanks logoCypress Fairbanks 1:53.97
132 -1.4%
5 Bronwyn Tuff Cypress Fairbanks logoCypress Fairbanks 1:54.15
132 +0.6% SB
6 Madison Wong Obra Tompkins logoObra Tompkins 1:56.18
123 -1.9%
7 Jessica Coakley Seven Lakes logoSeven Lakes 1:56.23
123 +0.6% PB
8 Imaal AHMED Clements logoClements 1:56.25
123 -0.6%
9 Donya Hamed Taylor (Katy) logoTaylor (Katy) 1:56.37
123 +1.1% SB
10 Bryanna Vasquez Clements logoClements 1:58.03
116 -0.5%
11 Kathryn Zimmerman Cypress Creek logoCypress Creek 1:58.34
115 +7.1% PB
12 Christin hardee Cypress Fairbanks logoCypress Fairbanks 1:59.45
110 -1.9%
13 Taylor Schababerle Taylor (Katy) logoTaylor (Katy) 1:59.73
109 -1.2%
14 Emma Matson Cypress Creek logoCypress Creek 2:01.48
103 -2.6%
15 Nicole Ma Austin (Sugar Land) logoAustin (Sugar Land) 2:01.63
102 +0.6% PB
16 Abby Kohl Cypress Creek logoCypress Creek 2:02.10
100 -1.0%
17 Elizabeth Tillman Clements logoClements 2:02.30
100 -0.3%
18 Maddie Rospierski Cypress Woods logoCypress Woods 2:07.04
83 PB
19 Jianna Herbert Cypress Springs logoCypress Springs 2:09.46
75 +0.6% PB
20 Madeline Cooney John Foster Dulles logoJohn Foster Dulles 2:10.66
71 +0.5% PB
21 Bailey Davis Jersey Village logoJersey Village 2:10.81
70
22 Brooke Spiwak Kempner logoKempner 2:12.59
65 -0.6%
23 Hannah Zwerneman Langham Creek Senior logoLangham Creek Senior 2:14.86
58 +2.0% SB
24 Lauryn Morton Cypress Woods logoCypress Woods 2:14.99
57