Site logo

TISCA 6A North Zone

  • Completed
  • Nov. 16–18, 2017
  • SCY
  • Lewisville, TX

200 IM Women

A Final SCY
Name Team Time Pts. Imp.
1 Emma Garfield Colony High School logoColony High School 2:03.57
149 +0.9% SB
2 Mollie Wright Midland logoMidland 2:05.50
141
3 Jenna Watson Flower Mound logoFlower Mound 2:05.90
139 +1.0% PB
4 Allison Chang Plano Senior logoPlano Senior 2:08.61
129
5 Riley Edmundson Flower Mound logoFlower Mound 2:11.33
119 +1.1% PB
6 Sarah Cano Leander logoLeander 2:12.46
115 -1.9%
7 Sarah Rogillio LC Anderson logoLC Anderson 2:13.58
111 -0.7%
8 Jasmine Weiland Flower Mound logoFlower Mound 2:14.26
109 +2.8% SB
B Final SCY
Name Team Time Pts. Imp.
9 Morgan Krepp Ursuline Academy logoUrsuline Academy 2:10.07
123
10 Isabella Thomas Plano John Paul II logoPlano John Paul II 2:13.39
112 +2.1% PB
11 Melissa Bartlett Round Rock logoRound Rock 2:14.61
107
12 Allie Freeman Mcneil logoMcneil 2:16.04
102 +4.6% SB
13 Nicole Willis Pflugerville logoPflugerville 2:16.52
101 -0.3%
14 Maya Lahlou Flower Mound logoFlower Mound 2:16.90
100 +5.2% PB
15 Sojung Moon Plano West logoPlano West 2:17.18
99
Kayla Hess Mcneil logoMcneil DQ
C Final SCY
Name Team Time Pts. Imp.
17 Bella Perry Coram Deo logoCoram Deo 2:15.91
103 +2.2% PB
18 Marian Cheramy Hebron logoHebron 2:17.38
98 +3.1% PB
19 Elise Johnson Round Rock logoRound Rock 2:20.65
87 +1.0% SB
20 Aly Grider Mckinney logoMckinney 2:21.17
86
21 Theresa Hunt Plano West logoPlano West 2:21.28
86 PB
22 Corrina Sullivan Oakridge School logoOakridge School 2:22.34
82
23 Abigail Dalton Ursuline Academy logoUrsuline Academy 2:22.50
82 PB
24 Becca Tobias Hendrickson logoHendrickson 2:23.57
78 +1.3% PB
Preliminaries SCY
Name Team Time Pts. Imp.
1 Jenna Watson Flower Mound logoFlower Mound 2:06.15
138 +0.8% PB
2 Emma Garfield Colony High School logoColony High School 2:08.49
129 -3.0%
3 Allison Chang Plano Senior logoPlano Senior 2:09.32
126
4 Mollie Wright Midland logoMidland 2:09.56
125
5 Riley Edmundson Flower Mound logoFlower Mound 2:12.34
115 +0.3% PB
6 Jasmine Weiland Flower Mound logoFlower Mound 2:14.11
109 +2.9% SB
7 Sarah Rogillio LC Anderson logoLC Anderson 2:14.36
108 -1.3%
8 Sarah Cano Leander logoLeander 2:14.44
108 -3.5%
9 Melissa Bartlett Round Rock logoRound Rock 2:14.83
107
10 Allie Freeman Mcneil logoMcneil 2:15.33
105 +5.1% SB
11 Morgan Krepp Ursuline Academy logoUrsuline Academy 2:16.55
101
12 Sojung Moon Plano West logoPlano West 2:17.75
97
13 Maya Lahlou Flower Mound logoFlower Mound 2:18.08
96 +4.4% PB
14 Nicole Willis Pflugerville logoPflugerville 2:19.37
92 -2.4%
15 Kayla Hess Mcneil logoMcneil 2:19.75
90 PB
16 Isabella Thomas Plano John Paul II logoPlano John Paul II 2:19.78
90 -2.6%
17 Theresa Hunt Plano West logoPlano West 2:20.15
89 PB
18 Bella Perry Coram Deo logoCoram Deo 2:21.08
86 -1.5%
19 Abigail Dalton Ursuline Academy logoUrsuline Academy 2:21.22
86 PB
20 Marian Cheramy Hebron logoHebron 2:21.87
84 -0.0%
21 Aly Grider Mckinney logoMckinney 2:22.07
83
22 Corrina Sullivan Oakridge School logoOakridge School 2:22.75
81
23 Becca Tobias Hendrickson logoHendrickson 2:23.16
80 +1.6% PB
24 Elise Johnson Round Rock logoRound Rock 2:23.31
79 -0.9%
25 Hannah Gregory Saginaw logoSaginaw 2:23.95
77 +0.3% PB
26 Kayla Good Pflugerville logoPflugerville 2:24.55
76 +2.7% PB
27 Sugandha Kumar Plano West logoPlano West 2:25.13
74 +1.3% PB
28 Brynn Amacher Round Rock logoRound Rock 2:25.33
73 -1.7%
29 Addyson Foreman Midland logoMidland 2:26.06
71 PB
30 Carley Manuel Guyer logoGuyer 2:26.81
69
31 Cali Brewer Ursuline Academy logoUrsuline Academy 2:26.96
69 +1.9% PB
32 Karley Luo Plano East Senior logoPlano East Senior 2:27.24
68
33 Ann Bell Marcus logoMarcus 2:28.40
64 -0.5%
34 Carey Camp Marcus logoMarcus 2:28.71
64 +1.1% PB
35 Sydney Strohm Mckinney logoMckinney 2:30.29
59
36 Jennifer Sandoval Mckinney logoMckinney 2:32.43
53 -3.3%
Erica Yang Greenhill logoGreenhill DQ
Ava De Leon Reedy logoReedy NS
Catherine Layne Round Rock logoRound Rock NS