Site logo

TISCA 6A North Zone

  • Completed
  • Nov. 16–18, 2017
  • SCY
  • Lewisville, TX
A Final SCY
Name Team Time NISCA Imp
1 Megan Morris Ursuline Academy logo 57.05
145
2 Melissa Bartlett Round Rock logo 58.73
132 +4.3% SB
3 Sarah Cano Leander logo 58.89
131 -0.4%
3 Karley Thompson Nederland logo 58.89
131
5 Kaylyn King Marcus logo 59.19
128 +1.3% PB
6 Rachel Simonds Hendrickson logo 59.52
126 -1.3%
7 Katelyn McLeod Round Rock logo 59.73
124 +8.7% SB
8 Allison Chang Plano Senior logo 1:00.75
117
B Final SCY
Name Team Time NISCA Imp
9 Dailey Parker Midland logo 1:01.65
111 +5.1% SB
10 Kallie Lopez Round Rock logo 1:01.88
109 +5.8% SB
11 Alexa Klumpen LC Anderson logo 1:02.85
103 +4.2% PB
12 Kayla Hess Mcneil logo 1:02.90
102 +5.2% PB
13 Dakota McLean Braswell logo 1:02.92
102
14 Theresa Hunt Plano West logo 1:03.01
101 +5.0% PB
15 Emma Vega Marcus logo 1:03.11
101 +3.7% SB
16 Erica Yang Greenhill logo 1:03.76
97 -0.8%
C Final SCY
Name Team Time NISCA Imp
17 Bella Perry Coram Deo logo 1:01.81
110 +4.7% PB
18 Maryann Tran Plano East Senior logo 1:02.41
106
19 Demi Waworuntu Round Rock logo 1:03.01
101
20 Carlea Wyman Hendrickson logo 1:04.39
93 +0.7% PB
21 Adaeze Atumah North Garland logo 1:04.53
92
22 Lindsay Hudspeth Bishop Lynch logo 1:04.78
90
23 Corrina Sullivan Oakridge School logo 1:05.43
86 +4.0% PB
24 Isabella Bradberry Pflugerville logo 1:06.29
81 +2.5% PB
Preliminaries SCY
Name Team Time NISCA Imp
1 Melissa Bartlett Round Rock logo 58.74
132 +4.3% SB
2 Karley Thompson Nederland logo 58.91
131
3 Rachel Simonds Hendrickson logo 59.35
127 -1.0%
4 Kaylyn King Marcus logo 59.90
123 +0.1% SB
5 Megan Morris Ursuline Academy logo 1:00.24
121
6 Sarah Cano Leander logo 1:00.40
120 -2.9%
7 Allison Chang Plano Senior logo 1:00.82
117
8 Katelyn McLeod Round Rock logo 1:02.15
107 +5.0% SB
9 Kallie Lopez Round Rock logo 1:02.60
104 +4.7% SB
10 Dailey Parker Midland logo 1:02.66
104 +3.6% SB
11 Dakota McLean Braswell logo 1:03.34
99
12 Theresa Hunt Plano West logo 1:03.42
99 +4.4% PB
13 Alexa Klumpen LC Anderson logo 1:03.52
98 +3.2% PB
14 Kayla Hess Mcneil logo 1:03.72
97 +4.0% SB
15 Emma Vega Marcus logo 1:03.98
95 +2.3% SB
16 Erica Yang Greenhill logo 1:04.04
95 -1.2%
17 Bella Perry Coram Deo logo 1:04.44
92 +0.6% SB
18 Adaeze Atumah North Garland logo 1:04.60
91
19 Maryann Tran Plano East Senior logo 1:04.85
90
20 Demi Waworuntu Round Rock logo 1:04.92
89
21 Carlea Wyman Hendrickson logo 1:04.95
89 -0.2%
22 Isabella Bradberry Pflugerville logo 1:05.45
86 +3.7% PB
23 Corrina Sullivan Oakridge School logo 1:06.09
82 +3.0% PB
24 Lindsay Hudspeth Bishop Lynch logo 1:06.13
82
25 Zoe Fowler Oakridge School logo 1:06.20
81
26 Lorretta Bates Mcneil logo 1:06.27
81 +2.1% PB
27 Kat Armstrong Mckinney Boyd logo 1:06.28
81 +0.3% SB
28 Samantha Tatum Grapevine logo 1:06.34
81
29 Summer Sanders Brazosport (Clute) logo 1:06.55
79 +1.1% PB
30 Megan Arendse Grapevine logo 1:06.91
77 -1.0%
31 Sophie Wilcox Coppell logo 1:07.06
76 +0.4% SB
32 Addy Foreman Midland logo 1:07.08
76 +1.0% PB
33 Ellie de Valcourt Brazosport (Clute) logo 1:07.33
75 -1.0%
34 Allison Dillard Hebron logo 1:07.55
73 +0.4% SB
35 Christina O'Dwyer Round Rock logo 1:08.26
69 -3.6%
36 Hannah Fox Greenhill logo 1:08.76
67 +1.1% PB
37 Caroline Hayes Ursuline Academy logo 1:09.15
64
38 Kaylee Willmann Plano Senior logo 1:09.34
63
39 Bryanna Wilder HIghland Park logo 1:09.53
62 -2.6%
40 Carolyn Hoadley Mckinney logo 1:09.95
60
41 Alaina Mairs Flower Mound logo 1:10.05
60
42 Yujin Ham Plano Senior logo 1:10.28
58 -1.3%
43 Jade Bilodeau Plano West logo 1:10.43
57
44 Natalie Urrego Plano John Paul II logo 1:11.38
53
45 Enderle Madden HIghland Park logo 1:14.79
36
46 Eleanor Dowell North Hills logo 1:15.27
33
Elise Wilson Hebron logo NS
Georgia Kelly HIghland Park logo NS