Site logo

TISCA 6A North Zone

  • Completed
  • Nov. 16–18, 2017
  • SCY
  • Lewisville, TX

100 Free Women

A Final SCY
Name Team Time Pts. Imp.
1 Ella Collins LC Anderson logoLC Anderson 50.27
156 +0.7% SB
2 Priscilla Wongso Ursuline Academy logoUrsuline Academy 51.48
144 -0.3%
3 Rose Anconetani Round Rock logoRound Rock 52.98
130 +1.0% SB
4 Annie Wang Round Rock logoRound Rock 53.05
130 PB
5 Brooke Dalbey Flower Mound logoFlower Mound 53.37
127 -1.0%
6 Chloe Archer Flower Mound logoFlower Mound 53.95
122 PB
7 Karley Thompson Nederland logoNederland 54.80
114
8 Marie Taylor LC Anderson logoLC Anderson 55.19
111 +0.2% SB
B Final SCY
Name Team Time Pts. Imp.
9 Sara Rattray Round Rock logoRound Rock 54.02
121 +5.8% PB
10 Mackenzie Garcia-Hynds Hebron logoHebron 54.13
120
11 Cassondra Weeks Round Rock logoRound Rock 54.78
115 -0.0%
12 Natalie Hoang LC Anderson logoLC Anderson 55.01
113 +3.6% SB
13 Kendal Harwell Flower Mound logoFlower Mound 56.13
104 +1.3% PB
14 Aubry Matthews Mckinney logoMckinney 56.23
103 PB
15 Aurelie Migault Coppell logoCoppell 56.24
103 +3.3% PB
16 Kimberly Marquise Flower Mound logoFlower Mound 57.41
94 +10.2% PB
C Final SCY
Name Team Time Pts. Imp.
17 Sophie Harrison Plano West logoPlano West 55.94
105 PB
18 Delia Breedlove Denton logoDenton 56.06
104
19 Katherine Huang HIghland Park logoHIghland Park 56.84
98 PB
20 Dakota McLean Braswell logoBraswell 56.97
97
21 Taylor Osborn Plano West logoPlano West 57.29
94 +1.9% PB
22 Abigale Mueller Nolan Catholic logoNolan Catholic 57.97
89 +3.3% PB
22 Madison Oppliger Hendrickson logoHendrickson 57.97
89 -1.4%
24 Anna Zolper Round Rock logoRound Rock 58.41
86 +0.8% PB
Preliminaries SCY
Name Team Time Pts. Imp.
1 Ella Collins LC Anderson logoLC Anderson 51.53
144 -1.8%
2 Brooke Dalbey Flower Mound logoFlower Mound 53.42
126 -1.1%
3 Annie Wang Round Rock logoRound Rock 53.52
125
4 Priscilla Wongso Ursuline Academy logoUrsuline Academy 53.59
125 -4.4%
5 Rose Anconetani Round Rock logoRound Rock 53.97
122 -0.8%
6 Karley Thompson Nederland logoNederland 54.43
118
7 Chloe Archer Flower Mound logoFlower Mound 54.52
117 PB
8 Marie Taylor LC Anderson logoLC Anderson 54.59
116 +1.2% SB
9 Sara Rattray Round Rock logoRound Rock 55.42
109 +3.3% SB
10 Cassondra Weeks Round Rock logoRound Rock 55.51
109 -1.4%
11 Mackenzie Garcia-Hynds Hebron logoHebron 55.82
106
12 Natalie Hoang LC Anderson logoLC Anderson 55.90
105 +2.0% SB
13 Anna Wilcox Coppell logoCoppell 56.23
103 +6.7% SB
14 Kendal Harwell Flower Mound logoFlower Mound 56.28
102 +1.1% PB
15 Aubry Matthews Mckinney logoMckinney 56.92
97 PB
17 Aurelie Migault Coppell logoCoppell 57.14
96 +1.7% PB
16 Kimberly Marquise Flower Mound logoFlower Mound 57.14
96 +10.6% PB
18 Delia Breedlove Denton logoDenton 57.21
95
19 Sophie Harrison Plano West logoPlano West 57.61
92
20 Dakota McLean Braswell logoBraswell 57.65
92
21 Katherine Huang HIghland Park logoHIghland Park 57.85
90 PB
22 Madison Oppliger Hendrickson logoHendrickson 58.22
87 -1.8%
23 Taylor Osborn Plano West logoPlano West 58.34
87 +0.1% PB
24 Abigale Mueller Nolan Catholic logoNolan Catholic 58.36
86 +2.6% SB
25 Gabrealla Badillo Coppell logoCoppell 58.41
86
26 Anna Zolper Round Rock logoRound Rock 58.42
86 +0.8% PB
27 Delaney Estes Mcneil logoMcneil 58.51
85 +1.0% PB
28 Leigh Loewenstein Guyer logoGuyer 58.76
83
29 London Zwerneman Round Rock logoRound Rock 58.91
82 +1.9% SB
30 Alex Shamblin Mcneil logoMcneil 58.93
82 -1.7%
31 Ashlyn Seifert Mcneil logoMcneil 59.07
81 +3.4% PB
32 Annette Nguyen Marcus logoMarcus 59.12
81 +2.6% PB
33 Katrina Tobias Trinity logoTrinity 59.20
80 +2.1% PB
34 Lindsay Hudspeth Bishop Lynch logoBishop Lynch 59.33
79
35 Makayla Field Flower Mound logoFlower Mound 59.34
79
36 Brooke Le Flower Mound logoFlower Mound 59.39
79 PB
37 Sydney Kent Round Rock logoRound Rock 59.50
78 -2.2%
38 Ellie de Valcourt Brazosport (Clute) logoBrazosport (Clute) 59.56
78 +2.1% PB
39 Lindsey Starks Ralph Poteet logoRalph Poteet 59.57
78
40 Jordynn Cuellar Round Rock logoRound Rock 59.73
77
41 Liesl Heil Plano West logoPlano West 59.74
76 +4.2% PB
42 Tiffani Tanaka Trinity logoTrinity 59.81
76 -0.4%
43 Maya Lain LC Anderson logoLC Anderson 59.84
76 -0.8%
44 Audrey Bibb Mcneil logoMcneil 59.85
76 -0.8%
45 Zoe Wu Flower Mound logoFlower Mound 1:00.12
74
46 Kiara Aguilar Midland logoMidland 1:00.16
74 +1.6% PB
47 Natalie Willis Pflugerville logoPflugerville 1:00.19
73 -0.8%
48 Claire Polak Ursuline Academy logoUrsuline Academy 1:00.35
72
49 Frances Perez Ursuline Academy logoUrsuline Academy 1:00.51
71
50 Holly Nichols Flower Mound logoFlower Mound 1:00.54
71
51 Anna Hurt Lake Highlands logoLake Highlands 1:00.82
69
52 Milena Lang Marcus logoMarcus 1:01.01
68 +0.6% PB
53 Hannah Garcia Mcneil logoMcneil 1:01.32
66 -2.4%
54 Kennedy Cochran Leander logoLeander 1:01.44
65 -2.3%
55 Sofia Lara HIghland Park logoHIghland Park 1:01.58
64
56 Jade Bilodeau Plano West logoPlano West 1:03.12
54
57 Addison McGowan Flower Mound logoFlower Mound 1:03.41
52
58 Olivia Weber Mckinney logoMckinney 1:04.61
45
Megan Arendse Grapevine logoGrapevine DQ
Katherine Cullen Guyer logoGuyer NS
Hannah Couch Midland logoMidland NS
Chloe Vasquez Guyer logoGuyer NS
Ashley Hinson Plano West logoPlano West NS
Avery Ragsdale Guyer logoGuyer NS
Zoe Evangelist Shelton logoShelton NS
Kenzie Summers Midland logoMidland NS