Site logo

TISCA 6A North Zone

  • Completed
  • Nov. 16–18, 2017
  • SCY
  • Lewisville, TX

100 Fly Men

A Final SCY
Name Team Time NISCA Imp
1 Jace Brown John Horn logoJohn Horn 49.78
149 +3.0% SB
2 Parker Benn Parish Episcopal logoParish Episcopal 51.66
134 +2.5% SB
3 Brady Cawthon Lee (Midland) logoLee (Midland) 52.59
127 PB
4 Derick Miller Arlington logoArlington 53.90
117 +1.7% PB
5 Ivan Lopez Jesuit College Prep logoJesuit College Prep 54.28
114 PB
6 Adrian Wong Flower Mound logoFlower Mound 54.57
112
6 Alex Sanchez Plano Senior logoPlano Senior 54.57
112 +0.8% PB
Hunter Boniface Saginaw logoSaginaw NS
B Final SCY
Name Team Time NISCA Imp
9 Christopher Wucher Plano West logoPlano West 53.52
120 +1.9% PB
10 Richard Konig Mcneil logoMcneil 54.27
114
11 Eric He Grapevine logoGrapevine 54.80
111 -0.1%
12 Jack Hansen Round Rock logoRound Rock 55.13
108 -0.7%
13 Daniel Sim Mcneil logoMcneil 55.43
106 +0.3% PB
14 Mauricio Trevino Mcneil logoMcneil 55.52
106 -0.4%
15 Kane Johnson Brazosport (Clute) logoBrazosport (Clute) 56.45
100 +0.9% PB
16 Joshua Chen Plano West logoPlano West 56.64
98
C Final SCY
Name Team Time NISCA Imp
17 Austin Ngo Plano Senior logoPlano Senior 56.93
97
18 Henry Hopkins LC Anderson logoLC Anderson 57.18
95 +3.0% PB
19 Nick Rennhack Colleyville Heritage logoColleyville Heritage 57.45
93 0.0%
20 Josh Makarenko Colony High School logoColony High School 57.58
92 -0.1%
21 Robert Hoover Jesuit College Prep logoJesuit College Prep 58.17
89 PB
22 Alex Stidham HIghland Park logoHIghland Park 58.18
89 +3.0% SB
23 Zachary Moser Round Rock logoRound Rock 58.27
88 PB
24 Ryan Trinh Plano East Senior logoPlano East Senior 58.36
88
Preliminaries SCY
Name Team Time NISCA Imp
1 Jace Brown John Horn logoJohn Horn 49.72
149 +3.1% SB
2 Parker Benn Parish Episcopal logoParish Episcopal 51.71
133 +2.4% SB
3 Derick Miller Arlington logoArlington 53.99
116 +1.6% PB
4 Brady Cawthon Lee (Midland) logoLee (Midland) 54.11
115
5 Ivan Lopez Jesuit College Prep logoJesuit College Prep 54.61
112
6 Hunter Boniface Saginaw logoSaginaw 54.69
111 -2.1%
7 Adrian Wong Flower Mound logoFlower Mound 54.71
111
8 Alex Sanchez Plano Senior logoPlano Senior 54.78
111 +0.4% PB
9 Christopher Wucher Plano West logoPlano West 55.11
109 -1.0%
10 Richard Konig Mcneil logoMcneil 55.81
104
11 Jack Hansen Round Rock logoRound Rock 55.82
104 -2.0%
12 Eric He Grapevine logoGrapevine 56.11
102 -2.5%
13 Joshua Chen Plano West logoPlano West 56.36
100
14 Daniel Sim Mcneil logoMcneil 56.48
99 -1.6%
15 Mauricio Trevino Mcneil logoMcneil 56.69
98 -2.5%
16 Kane Johnson Brazosport (Clute) logoBrazosport (Clute) 56.99
96 -0.1%
17 Nick Rennhack Colleyville Heritage logoColleyville Heritage 57.31
94 +0.2% PB
18 Robert Hoover Jesuit College Prep logoJesuit College Prep 57.38
94 PB
19 Austin Ngo Plano Senior logoPlano Senior 57.39
94
20 Henry Hopkins LC Anderson logoLC Anderson 57.98
90 +1.7% PB
21 Alex Stidham HIghland Park logoHIghland Park 58.15
89 +3.0% SB
22 Josh Makarenko Colony High School logoColony High School 58.73
85 -2.1%
23 Ryan Trinh Plano East Senior logoPlano East Senior 58.85
85
24 Zachary Moser Round Rock logoRound Rock 59.34
82 PB
25 Zachary Matula Mcneil logoMcneil 59.57
80
26 Kyle Gscheidle Guyer logoGuyer 59.65
80
27 Tristan Estrada Flower Mound logoFlower Mound 59.83
79 +2.1% PB
28 Adam Faulk Plano John Paul II logoPlano John Paul II 1:00.00
78
29 Steven Ramirez Pebble Hills logoPebble Hills 1:00.29
76
30 Brock Balthazor Marcus logoMarcus 1:00.39
76 +0.6% SB
31 Liam Conner HIghland Park logoHIghland Park 1:00.58
75 +1.6% SB
32 Sam Skinner Flower Mound logoFlower Mound 1:00.74
74 +1.7% PB
33 Conner Baldwin Brazosport (Clute) logoBrazosport (Clute) 1:01.31
71 +3.3% PB
34 Angel Garcia Pebble Hills logoPebble Hills 1:01.50
69 PB
35 David Truong Sam Houston (Arlington) logoSam Houston (Arlington) 1:02.87
62
36 Vivek Tanna Grapevine logoGrapevine 1:03.07
61
37 Blake Serpa Colony High School logoColony High School 1:06.19
46
Daniel Chang Coppell logoCoppell NS
Austine Do Mcneil logoMcneil DQ