Site logo

Washington State Senior Short Course Championships

  • Completed
  • Dec. 14–17, 2017
  • SCY
  • Federal Way, WA

400 Free Relay Men

Timed Finals SCY
Name Time
1 King Aquatic Club (A) logoKing Aquatic Club (A)
  1. Zackary O'Haver
  2. Ethan Dang
  3. Rafael BARRETO
  4. Miguel Jacome
3:05.72
2 Bellevue Club (A) logoBellevue Club (A)
  1. Henry Lucco
  2. Nathan Shao
  3. Kyle Millis
  4. Andrew Boden
3:05.96
3 Bainbridge Island Swim Club logoBainbridge Island Swim Club
  1. Garrett Waite
  2. Makai Ingalls
  3. Andrew Witty
  4. Jude Wenker
3:06.24
4 King Aquatic Club (B) logoKing Aquatic Club (B)
  1. Tyler Lu
  2. Michael Chwaluk
  3. Vlad Elizarov
  4. Cameron King
3:09.07
5 Central Area Aquatic Team (A) logoCentral Area Aquatic Team (A)
  1. Tyler Goodspeed
  2. Oliver Hoff
  3. Cole Nouwens
  4. Ande Stenfjord
3:10.41
6 Bellevue Club (B) logoBellevue Club (B)
  1. James Richardson
  2. Brandon Leu
  3. William Zhou
  4. Nikita Polyakov
3:11.31
7 West Coast Aquatics (WA) (A) logoWest Coast Aquatics (WA) (A)
  1. Maxwell Fang
  2. Carter Walles
  3. Justin Limberg
  4. Jonathan Cook
3:11.53
8 Columbia River Swim Team (A) logoColumbia River Swim Team (A)
  1. Eric Wu
  2. Ilia Zablotovskii
  3. Christopher Xia
  4. Maksim Dolbinin
3:12.10
X King Aquatic Club (C) logoKing Aquatic Club (C)
  1. Alex Elizarov
  2. Gabe Nickels
  3. Nick Elizarov
  4. Leland Baltazar
3:13.37
X Bellevue Club (C) logoBellevue Club (C)
  1. Jackson Dudley
  2. Christopher Leu
  3. Nate Robinson
  4. Dane Williams
3:15.21
9 Issaquah Swim Team (A) logoIssaquah Swim Team (A)
  1. Warren Briggs
  2. Louis Gasson
  3. Brandon Yue
  4. William O'Daffer
3:15.40
10 StingRay Swimming (A) logoStingRay Swimming (A)
  1. Zach Cermak
  2. Edward Engel
  3. Andrew Meneses
  4. Matthew King
3:15.50
X Bellevue Club (D) logoBellevue Club (D)
  1. Ivan Graham
  2. Joey Vacura
  3. Jeremy Kim
  4. Heng Zhang
3:16.09
11 Una Ppst logoUna Ppst
  1. Aron Markow
  2. Quincy Walker
  3. Ethan Fox
  4. Timothy Gallagher
3:16.10
12 Columbia River Swim Team (B) logoColumbia River Swim Team (B)
  1. Finn McClone
  2. William Johnson
  3. Benjamin Phelps
  4. Joseph Dodd
3:16.87
X King Aquatic Club (D) logoKing Aquatic Club (D)
  1. Nathan Hayes
  2. Killian Riley
  3. Kyle Bailey
  4. Aidan Wagner
3:18.08
13 Wave Aquatics (A) logoWave Aquatics (A)
  1. Alex Omusoru
  2. Andrew Jumanca
  3. Aidan Blackmon
  4. Aidan Laird
3:19.26
14 valley aquatics swim team logovalley aquatics swim team
  1. Bryce Soriano
  2. Nikolas Schwendeman
  3. Evan Chard
  4. Brendan Man
3:19.37
15 Olympic Cascade Aquatics (A) logoOlympic Cascade Aquatics (A)
  1. Nolan Van Nortwick
  2. Max Baker
  3. Alexander Baker
  4. Ethan Schwartz
3:19.70
16 Pro Swimming (A) logoPro Swimming (A)
  1. Ethan Zhu
  2. Raymond Wang
  3. Ethan Wong
  4. James Zheng
3:19.78
17 Central Area Aquatic Team (B) logoCentral Area Aquatic Team (B)
  1. Jackson Hayward
  2. Elijah Dougher
  3. Ian Scott
  4. Jonathon McGrath
3:20.02
18 Spokane Waves Aq logoSpokane Waves Aq
  1. Ryan Foote
  2. Phi Ton
  3. Drew Kistler
  4. Andrew Lambert
3:20.21
19 Mighty Marlins Swim Club logoMighty Marlins Swim Club
  1. Isaac Giordano
  2. John Snider
  3. Alec Villa
  4. Andrew Winquist
3:20.92
20 Velocity Swimming logoVelocity Swimming
  1. Connor Elwyn
  2. Charlie Cutter
  3. Christian Cutter
  4. Braden Dilly
3:21.53
21 West Coast Aquatics (WA) (B) logoWest Coast Aquatics (WA) (B)
  1. Calvin Kremer
  2. Ryan Price
  3. Daniel Da
  4. Alejandro Flores
3:23.70
22 Gold's Aquatics Club logoGold's Aquatics Club
  1. Brandon Stride
  2. Radu Magdas
  3. Jeffrey Numrych
  4. William Walters
3:24.23
X Central Area Aquatic Team (C) logoCentral Area Aquatic Team (C)
  1. Samuel Sproule
  2. Alexander Oishi
  3. Vincent Dang
  4. Anders Pearson
3:24.95
23 Storm Aquatics (Washington) logoStorm Aquatics (Washington)
  1. Jonah Schedin
  2. Quade McKenzie
  3. Nathan Fleischmann
  4. Coleson Wynne
3:24.98
24 Bellingham Bay Swim team logoBellingham Bay Swim team
  1. Samuel Hunter
  2. Richie Stapp
  3. Scott Fuhrman
  4. Franz Allendorfer
3:25.44
25 Thurston Olympian Swim Club logoThurston Olympian Swim Club
  1. Matthew Adams
  2. Aidan Smith
  3. Justin Ridgeway
  4. Jeffrey Harn
3:25.78
X Columbia River Swim Team (C) logoColumbia River Swim Team (C)
  1. Christian Madden
  2. Daniel Brown
  3. Sam Anderson
  4. Andrey Khabibrakhmanov
3:25.82
26 Olympic Cascade Aquatics (B) logoOlympic Cascade Aquatics (B)
  1. Adam Hansen
  2. Caleb Apodaca
  3. Edmund Davis
  4. Collin Ralston
3:26.09
27 University Place logoUniversity Place
  1. Benjamin Chubb
  2. Matt Dingess
  3. Nathan March
  4. Patrick Keough
3:26.11
28 Pro Swimming (B) logoPro Swimming (B)
  1. Alexander Karulin
  2. Thane Suen
  3. Alexander Tanimoto
  4. Hayes Raubacher
3:26.20
29 StingRay Swimming (B) logoStingRay Swimming (B)
  1. Ethan Ahrendt
  2. Benjamin Howard
  3. Max Khaperman
  4. Quinn Greninger
3:26.83
30 Issaquah Swim Team (B) logoIssaquah Swim Team (B)
  1. Connor Lotzkar
  2. Ian DeVogel
  3. Nate Harris
  4. Blake Ueda
3:29.51
31 Wave Aquatics (B) logoWave Aquatics (B)
  1. Noah Laird
  2. Peter Fitch
  3. Steffen Teutsch
  4. Nicholas Fynaardt
3:31.84
X Olympic Cascade Aquatics (C) logoOlympic Cascade Aquatics (C)
  1. Joshua Denenholz
  2. Karl Yount
  3. Reece Shrimpton
  4. Tyler Alderman
3:32.23
X West Coast Aquatics (WA) (C) logoWest Coast Aquatics (WA) (C)
  1. Maceo Hoyla
  2. Tony Kim
  3. Bastien Orbigo
  4. Calvin Kremer
3:34.09
X Pro Swimming (C) logoPro Swimming (C)
  1. Max Wu
  2. Isaac Wong
  3. will Reeves
  4. Jasper Drumm
3:34.34