Site logo

Washington State Senior Short Course Championships

  • Completed
  • Dec. 14–17, 2017
  • SCY
  • Federal Way, WA

200 Free Relay Women

Timed Finals SCY
Rank Name Team Time
1 Bellevue Club Swim Team (A) Bellevue Club Swim Team
  1. Gabby Dang
  2. Jazlynn Pak
  3. Rachel Nguyen
  4. Erin Harvey
1:33.00
 
2 King Aquatic Club (A) King Aquatic Club
  1. Gracie Felner
  2. Sam Baron
  3. Belle Battistoni
  4. Yulia Groysman
1:34.37
 
3 Bellingham Bay Swim team (A) Bellingham Bay Swim team
  1. Emma Carlton
  2. Emma Frey
  3. Teigen Detta
  4. Ellary Boyd
1:35.34
 
4 King Aquatic Club (B) King Aquatic Club
  1. Emily Ward
  2. Jaime Chen
  3. Gracie Wang
  4. Samantha Edwards
1:36.04
 
X King Aquatic Club (C) King Aquatic Club
  1. Melissa Funes
  2. Hannah Weissman
  3. Isabel Chien
  4. Isabelle Huynh
1:36.64
 
5 Issaquah Swim Team (A) Issaquah Swim Team
  1. Sarah Dimeco
  2. Lauren Sayles
  3. Abigail Russell
  4. Christina Bradley
1:36.97
 
6 Bainbridge Island Swim Club Bainbridge Island Swim Club
  1. Margaret Hayes
  2. Hannah Tonsmann
  3. Erin Miller
  4. Eleanor Beers
1:37.16
 
7 Pro Swimming Pro Swimming
  1. Kayla Chenier
  2. Catherine Yu
  3. Amelia Hammer
  4. Janelle Rudolph
1:37.90
 
8 Bellevue Club Swim Team (B) Bellevue Club Swim Team
  1. Delora Li
  2. Mia Chang
  3. Nathalie Valdman
  4. Aneta Wyzga
1:38.08
 
X King Aquatic Club (D) King Aquatic Club
  1. Erin Kim
  2. Destiny Clemons
  3. Jamie Zimmerman
  4. Cierra McCarty
1:39.34
 
9 Spokane Waves Aq (A) Spokane Waves Aq
  1. Caylynn McEvoy
  2. Brynn Worden
  3. Evonne Stehr
  4. Maddie Gendreau
1:39.39
 
10 Velocity Swimming Velocity Swimming
  1. Brooklyn Dressel
  2. Tessa Orozco
  3. Rae Ann Dressel
  4. Haily Payne
1:40.66
 
11 West Coast Aquatics (WA) (A) West Coast Aquatics (WA)
  1. Elli Straume
  2. Grace Morgan
  3. Heidi Ly
  4. Megan Black
1:40.67
 
12 Central Area Aquatic Team (A) Central Area Aquatic Team
  1. Kate Leary
  2. Hannah Robertson
  3. Willa Gibbs
  4. Elke Ambach
1:41.01
 
13 StingRay Swimming (A) StingRay Swimming
  1. Riley Fidler
  2. Emma Melgardshagen
  3. Kiah Lines
  4. Ava Collinge
1:41.15
 
14 Una Ppst Una Ppst
  1. Isabel Hendryx
  2. Chloe Partsch
  3. Isabel Iral
  4. Kira Crane
1:41.18
 
15 valley aquatics swim team (A) valley aquatics swim team
  1. Lada DiMascolo
  2. Mikaela Miele
  3. Meghann McLaughlin
  4. Kacey Kiuchi
1:41.32
 
16 Spokane Waves Aq (B) Spokane Waves Aq
  1. Emma Thompson
  2. Abigail Furqueron
  3. Dariko Djatej
  4. Jenessa Johnson
1:41.41
 
17 Wave Aquatics Wave Aquatics
  1. Bindi Pedersen
  2. Anamika Nanda
  3. Alicja Misiuda
  4. Chloe Limargo
1:41.59
 
X Bellevue Club Swim Team (C) Bellevue Club Swim Team
  1. Katie Cross
  2. Rachel Jin
  3. Kira Grebinsky
  4. Sophia Cancelosi
1:41.69
 
18 Olympic Cascade Aquatics (A) Olympic Cascade Aquatics
  1. Kellen Gibson
  2. Katharine Walz
  3. Sophie Rotival
  4. Eva Smerekanych
1:41.74
 
19 Tri-City Channel Cats Tri-City Channel Cats
  1. Hilary Petersen
  2. Neomi Mennetrot
  3. Kodi Younkin
  4. Bryn Mcginnis
1:41.97
 
20 Issaquah Swim Team (B) Issaquah Swim Team
  1. Veronica Stureborg
  2. Catherine McRae
  3. Danika Himes
  4. Annaliese Youngs
1:42.21
 
21 Gold's Aquatics Club Gold's Aquatics Club
  1. Malia Wisham
  2. Alyssa Heusted
  3. Lauren Drews
  4. Maja Evans
1:42.40
 
22 Central Area Aquatic Team (B) Central Area Aquatic Team
  1. Shayla Markle
  2. Jolie Ruiz
  3. Krista Markle
  4. Cassidy Wells
1:42.49
 
23 Chinook Aquatic Club Chinook Aquatic Club
  1. Rachel Knittle
  2. Reegan Weber
  3. Sarah Shiers
  4. Taylor Clay
1:42.92
 
24 University Place University Place
  1. Leigh Lopez-Silvers
  2. Gabriella Lawrence
  3. Carissa Putt
  4. Molly Hickey
1:42.95
 
X Bellevue Club Swim Team (D) Bellevue Club Swim Team
  1. Allyson Yao
  2. Amelia Girotto
  3. Eleanor Casey
  4. Stella Cross
1:43.28
 
25 StingRay Swimming (B) StingRay Swimming
  1. Aislinn Kessinger
  2. Emily Hoopes
  3. Jersey Razzano
  4. Macy Fidler
1:43.58
 
26 Bellingham Bay Swim team (B) Bellingham Bay Swim team
  1. Yanran Le
  2. Kyrie Fairbairn
  3. Grace Kim
  4. Joyce Kim
1:43.68
 
27 valley aquatics swim team (B) valley aquatics swim team
  1. Gabrielle Dunayski
  2. Lillian Tucker
  3. Olivia Castro
  4. Ashley Ray
1:45.35
 
28 Olympic Cascade Aquatics (B) Olympic Cascade Aquatics
  1. Caroline Bohm
  2. Hailey Vandenbosch
  3. Jillian Weber
  4. Jada Yamada
1:45.61
 
29 Thurston Olympian Swim Club Thurston Olympian Swim Club
  1. Rachel Forbes
  2. Samantha Leo
  3. Elisa Myers
  4. Brooke Kuebler
1:45.89
 
30 Columbia River Swim Team Columbia River Swim Team
  1. Paeton Lesser
  2. Bailey Segall
  3. Abby Crowson
  4. Avery Gunderson
1:45.91
 
31 West Coast Aquatics (WA) (B) West Coast Aquatics (WA)
  1. Madison Chow
  2. Megan Chow
  3. Marissa Esteban
  4. Jenna Kim
1:49.40
 
Central Area Aquatic Team (C) Central Area Aquatic Team
  1. Anna Vinnedge
  2. Regan Rowe
  3. Kiersten Weiler
  4. Vilija Liffick
DQ
Metro Aquatics Metro Aquatics
  1. Emma Huynh
  2. Chessie Briggs
  3. Ireland Bosworth
  4. Megan VanDyke
DQ