Site logo

Washington State Senior Short Course Championships

  • Completed
  • Dec. 14–17, 2017
  • SCY
  • Federal Way, WA

200 Medley Relay Men

Timed Finals SCY
Rank Name Team Time
1 King Aquatic Club (A) King Aquatic Club
  1. Cameron King
  2. Ethan Dang
  3. Michael Chwaluk
  4. Rafael BARRETO
1:30.75
 
2 Bellevue Club Swim Team (A) Bellevue Club Swim Team
  1. Kyle Millis
  2. Ivan Graham
  3. Henry Lucco
  4. Andrew Boden
1:32.08
 
3 King Aquatic Club (B) King Aquatic Club
  1. Tyler Lu
  2. Daniel Roy
  3. Timothy Yen
  4. Alex Elizarov
1:32.21
 
4 Bainbridge Island Swim Club Bainbridge Island Swim Club
  1. Garrett Waite
  2. Kevin Houseman
  3. Makai Ingalls
  4. Jude Wenker
1:33.08
 
5 West Coast Aquatics (WA) (A) West Coast Aquatics (WA)
  1. Carter Walles
  2. Alejandro Flores
  3. Jonathan Cook
  4. Maxwell Fang
1:34.17
 
6 Bellevue Club Swim Team (B) Bellevue Club Swim Team
  1. James Richardson
  2. Nikita Polyakov
  3. Jackson Dudley
  4. Nathan Shao
1:34.38
 
7 Una Ppst (A) Una Ppst
  1. Timothy Gallagher
  2. Aron Markow
  3. Quincy Walker
  4. Ethan Fox
1:36.31
 
X King Aquatic Club (C) King Aquatic Club
  1. Nathan Hayes
  2. Aidan Wagner
  3. Gabe Nickels
  4. Miguel Jacome
1:36.55
 
8 Columbia River Swim Team (A) Columbia River Swim Team
  1. Ilia Zablotovskii
  2. Eric Wu
  3. Jacob McCarthy
  4. Maksim Dolbinin
1:36.61
 
9 Issaquah Swim Team (A) Issaquah Swim Team
  1. Warren Briggs
  2. Brandon Yue
  3. Louis Gasson
  4. William O'Daffer
1:37.10
 
10 Central Area Aquatic Team (A) Central Area Aquatic Team
  1. Ande Stenfjord
  2. Cole Nouwens
  3. Tyler Goodspeed
  4. Oliver Hoff
1:37.57
 
11 valley aquatics swim team valley aquatics swim team
  1. Evan Chard
  2. Bryce Soriano
  3. Brendan Man
  4. Nikolas Schwendeman
1:37.61
 
12 StingRay Swimming (A) StingRay Swimming
  1. Colin Brenchley
  2. Sean Nguyenle
  3. Zach Cermak
  4. Matthew King
1:38.10
 
X Bellevue Club Swim Team (C) Bellevue Club Swim Team
  1. Gordon Kenny
  2. Colin Huynh
  3. Brandon Leu
  4. Jeremy Kim
1:38.12
 
X King Aquatic Club (D) King Aquatic Club
  1. Nick Elizarov
  2. Kyle Falkner
  3. Vlad Elizarov
  4. Thomas Hannah
1:38.38
 
13 Tri-City Channel Cats Tri-City Channel Cats
  1. Ryan Monrean
  2. Conor McShane
  3. Skyler Younkin
  4. John Markillie
1:39.34
 
14 Olympic Cascade Aquatics (A) Olympic Cascade Aquatics
  1. Alexander Baker
  2. Nolan Van Nortwick
  3. Maxwell Baker
  4. Caleb Apodaca
1:39.39
 
15 Gold's Aquatics Club (A) Gold's Aquatics Club
  1. William Walters
  2. Brandon Stride
  3. Jeffrey Numrych
  4. Radu Magdas
1:39.70
 
X Bellevue Club Swim Team (D) Bellevue Club Swim Team
  1. Nathan Lee
  2. Heng Zhang
  3. Christopher Leu
  4. Dane Williams
1:39.98
 
16 Wave Aquatics Wave Aquatics
  1. Peter Fitch
  2. Alex Omusoru
  3. Aidan Blackmon
  4. Andrew Jumanca
1:40.63
 
17 Mighty Marlins Swim Club Mighty Marlins Swim Club
  1. Andrew Winquist
  2. Isaac Giordano
  3. John Snider
  4. Gideon Marlatt
1:41.05
 
18 Velocity Swimming Velocity Swimming
  1. Connor Elwyn
  2. Christian Cutter
  3. Braden Dilly
  4. Charlie Cutter
1:41.29
 
19 Central Area Aquatic Team (B) Central Area Aquatic Team
  1. Sam Bert
  2. Jasper Saxton
  3. Vincent Dang
  4. Jonathon McGrath
1:41.64
 
20 Pro Swimming (A) Pro Swimming
  1. Alexander Karulin
  2. Ethan Wong
  3. James Zheng
  4. Raymond Wang
1:41.84
 
21 Spokane Waves Aq Spokane Waves Aq
  1. Ryan Foote
  2. Drew Kistler
  3. Phi Ton
  4. Evan Childears
1:42.02
 
22 Columbia River Swim Team (B) Columbia River Swim Team
  1. Finn McClone
  2. Joseph Dodd
  3. Christian Madden
  4. William Johnson
1:42.33
 
23 Thurston Olympian Swim Club Thurston Olympian Swim Club
  1. Andrew Liu
  2. Justin Ridgeway
  3. Matthew Adams
  4. Jeffrey Harn
1:42.82
 
24 West Coast Aquatics (WA) (B) West Coast Aquatics (WA)
  1. Calvin Kremer
  2. Justin Limberg
  3. Ryan Price
  4. Keagan Gale
1:43.50
 
X Central Area Aquatic Team (C) Central Area Aquatic Team
  1. Ian Scott
  2. Taylor Conrad
  3. Alexander Oishi
  4. Samuel Sproule
1:43.55
 
25 Una Ppst (B) Una Ppst
  1. Nathan Ramey
  2. Alexander Stefanski
  3. Robert Thomasberg
  4. Ross Burchell
1:43.59
 
26 Olympic Cascade Aquatics (B) Olympic Cascade Aquatics
  1. Kieran Watson
  2. Collin Ralston
  3. Joshua Denenholz
  4. Ethan Schwartz
1:43.83
 
X Columbia River Swim Team (C) Columbia River Swim Team
  1. Benjamin Phelps
  2. Nicholas Wahlman
  3. Christopher Xia
  4. Daniel Brown
1:43.88
 
27 Chinook Aquatic Club Chinook Aquatic Club
  1. Caesar Tuguinay
  2. Nicolas Celebrado
  3. Nolan Cleary
  4. Connor Donahue
1:44.31
 
28 Issaquah Swim Team (B) Issaquah Swim Team
  1. Arnold Chrisstoffels
  2. Andrew Nguyen
  3. Blake Ueda
  4. Connor Lotzkar
1:44.43
 
29 University Place University Place
  1. David Adriel Idio
  2. Nathan March
  3. Patrick Keough
  4. Matt Dingess
1:44.83
 
X Pro Swimming (C) Pro Swimming
  1. Max Wu
  2. Thane Suen
  3. Ethan Zhu
  4. Hayes Raubacher
1:44.97
 
30 Pro Swimming (B) Pro Swimming
  1. will Reeves
  2. Bryan Lu
  3. Alexander Tanimoto
  4. Isaac Wong
1:45.28
 
31 StingRay Swimming (B) StingRay Swimming
  1. Benjamin Howard
  2. Ethan Ahrendt
  3. Jeff Plum
  4. Edward Engel
1:46.61
 
X Olympic Cascade Aquatics (C) Olympic Cascade Aquatics
  1. Reece Shrimpton
  2. Tyler Alderman
  3. Edmund Davis
  4. Adam Hansen
1:46.74
 
32 Gold's Aquatics Club (B) Gold's Aquatics Club
  1. Jamie Gassman
  2. Cameron Birrell
  3. Tim Walsh
  4. Eugene Ngo
1:47.00
 
33 Bellingham Bay Swim team Bellingham Bay Swim team
  1. Franz Allendorfer
  2. Alexander Fuhrman
  3. Nathan Chen
  4. Samuel Hunter
1:48.49
 
X West Coast Aquatics (WA) (C) West Coast Aquatics (WA)
  1. Tony Kim
  2. Bastien Orbigo
  3. Maceo Hoyla
  4. Daniel Da
1:49.16
 
Eastside Aquatic Swim Team Eastside Aquatic Swim Team
  1. James Javier
  2. Jeffery Liu
  3. Kenny Nguyen
  4. Benjamin Liu
NS