Site logo

Washington State Senior Short Course Championships

  • Completed
  • Dec. 14–17, 2017
  • SCY
  • Federal Way, WA

400 Medley Relay Men

Timed Finals SCY
Rank Name Team Time
1 King Aquatic Club (A) King Aquatic Club
  1. Cameron King
  2. Ethan Dang
  3. Michael Chwaluk
  4. Rafael BARRETO
3:19.06
 
2 Bellevue Club Swim Team (A) Bellevue Club Swim Team
  1. Kyle Millis
  2. Ivan Graham
  3. Henry Lucco
  4. Andrew Boden
3:20.14
 
3 King Aquatic Club (B) King Aquatic Club
  1. Tyler Lu
  2. Daniel Roy
  3. Timothy Yen
  4. Miguel Jacome
3:20.44
 
4 Bellevue Club Swim Team (B) Bellevue Club Swim Team
  1. James Richardson
  2. Nikita Polyakov
  3. William Zhou
  4. Nathan Shao
3:26.82
 
5 West Coast Aquatics (WA) (A) West Coast Aquatics (WA)
  1. Carter Walles
  2. Alejandro Flores
  3. Jonathan Cook
  4. Maxwell Fang
3:26.94
 
6 Una Ppst Una Ppst
  1. Timothy Gallagher
  2. Aron Markow
  3. Nathan Rubie
  4. Brandon Anderson
3:29.17
 
X King Aquatic Club (C) King Aquatic Club
  1. Nathan Hayes
  2. Aidan Wagner
  3. Vlad Elizarov
  4. Alex Elizarov
3:29.38
 
X Bellevue Club Swim Team (C) Bellevue Club Swim Team
  1. Gordon Kenny
  2. Colin Huynh
  3. Jackson Dudley
  4. Brandon Leu
3:30.09
 
7 Issaquah Swim Team (A) Issaquah Swim Team
  1. William O'Daffer
  2. Brandon Yue
  3. Louis Gasson
  4. Warren Briggs
3:30.24
 
8 Central Area Aquatic Team (A) Central Area Aquatic Team
  1. Ande Stenfjord
  2. Cole Nouwens
  3. Tyler Goodspeed
  4. Oliver Hoff
3:31.61
 
9 valley aquatics swim team valley aquatics swim team
  1. Evan Chard
  2. Bryce Soriano
  3. Brendan Man
  4. Nikolas Schwendeman
3:32.52
 
10 Columbia River Swim Team (A) Columbia River Swim Team
  1. Ilia Zablotovskii
  2. Maksim Dolbinin
  3. Jacob McCarthy
  4. Christopher Xia
3:34.77
 
11 StingRay Swimming (A) StingRay Swimming
  1. Matthew King
  2. Quinn Greninger
  3. Sean Nguyenle
  4. Andrew Meneses
3:35.30
 
X King Aquatic Club (D) King Aquatic Club
  1. Nick Elizarov
  2. Chris Kim
  3. Liam Casey-Minnick
  4. Jett Gonzales
3:35.97
 
12 Gold's Aquatics Club (A) Gold's Aquatics Club
  1. William Walters
  2. Brandon Stride
  3. Jeffrey Numrych
  4. Radu Magdas
3:36.74
 
X Bellevue Club Swim Team (D) Bellevue Club Swim Team
  1. Noah Shauf
  2. Heng Zhang
  3. Christopher Leu
  4. Dane Williams
3:37.32
 
13 Central Area Aquatic Team (B) Central Area Aquatic Team
  1. Jonathon McGrath
  2. Taylor Conrad
  3. Vincent Dang
  4. Jackson Hayward
3:40.98
 
14 Olympic Cascade Aquatics (A) Olympic Cascade Aquatics
  1. Alexander Baker
  2. Nolan Van Nortwick
  3. Maxwell Baker
  4. Caleb Apodaca
3:41.52
 
15 Spokane Waves Aq Spokane Waves Aq
  1. Ryan Foote
  2. Drew Kistler
  3. Phi Ton
  4. Andrew Lambert
3:41.72
 
16 Wave Aquatics Wave Aquatics
  1. Peter Fitch
  2. Aidan Laird
  3. Alex Omusoru
  4. Andrew Jumanca
3:41.81
 
17 Columbia River Swim Team (B) Columbia River Swim Team
  1. Finn McClone
  2. Joseph Dodd
  3. Christian Madden
  4. William Johnson
3:42.27
 
18 West Coast Aquatics (WA) (B) West Coast Aquatics (WA)
  1. Calvin Kremer
  2. Justin Limberg
  3. Ryan Price
  4. Keagan Gale
3:43.15
 
19 Pro Swimming (A) Pro Swimming
  1. Alexander Karulin
  2. Ethan Wong
  3. James Zheng
  4. Raymond Wang
3:43.60
 
20 Mighty Marlins Swim Club Mighty Marlins Swim Club
  1. Alec Villa
  2. Isaac Giordano
  3. John Snider
  4. Andrew Winquist
3:47.21
 
21 Velocity Swimming (A) Velocity Swimming
  1. Christian Cutter
  2. Charlie Cutter
  3. Connor Elwyn
  4. Braden Dilly
3:47.74
 
22 Pro Swimming (B) Pro Swimming
  1. will Reeves
  2. Bryan Lu
  3. Alexander Tanimoto
  4. Ethan Zhu
3:48.72
 
23 University Place University Place
  1. Kody Feyedelem
  2. Nathan March
  3. Patrick Keough
  4. Matt Dingess
3:49.21
 
X Central Area Aquatic Team (C) Central Area Aquatic Team
  1. Ian Scott
  2. Jasper Saxton
  3. Alexander Oishi
  4. Samuel Sproule
3:49.36
 
24 Issaquah Swim Team (B) Issaquah Swim Team
  1. Connor Lotzkar
  2. Andrew Nguyen
  3. Nate Harris
  4. Blake Ueda
3:49.37
 
25 StingRay Swimming (B) StingRay Swimming
  1. Jeff Plum
  2. Nathan Miller
  3. Zach Cermak
  4. Edward Engel
3:50.19
 
26 Olympic Cascade Aquatics (B) Olympic Cascade Aquatics
  1. Reece Shrimpton
  2. Adam Hansen
  3. Joshua Denenholz
  4. Ethan Schwartz
3:51.52
 
27 Bellingham Bay Swim team Bellingham Bay Swim team
  1. Franz Allendorfer
  2. Richie Stapp
  3. Jonah Herring
  4. Samuel Hunter
3:52.81
 
X West Coast Aquatics (WA) (C) West Coast Aquatics (WA)
  1. Tony Kim
  2. Bastien Orbigo
  3. Maceo Hoyla
  4. Daniel Da
3:55.89
 
28 Thurston Olympian Swim Club Thurston Olympian Swim Club
  1. Jeffrey Harn
  2. Justin Ridgeway
  3. Matthew Adams
  4. Aidan Smith
3:56.54
 
29 Gold's Aquatics Club (B) Gold's Aquatics Club
  1. Tim Walsh
  2. Cameron Birrell
  3. Jamie Gassman
  4. Hunter Fosler
3:57.91
 
30 Storm Aquatics (Washington) Storm Aquatics (Washington)
  1. Nathan Fleischmann
  2. Jonah Schedin
  3. Quade McKenzie
  4. Coleson Wynne
4:00.02
 
X Velocity Swimming (B) Velocity Swimming
  1. William Neer
  2. Tage Madson
  3. Andreas Broxson
  4. Simon Madson
4:00.88
 
StingRay Swimming (C) StingRay Swimming
  1. Benjamin Howard
  2. Colin Brenchley
  3. Max Khaperman
NS