Site logo

GU KATY Short Course Championships

  • Completed
  • Feb. 23–25, 2018
  • SCY
  • Pearland, TX
A Final SCY
Name Team Time Pts Imp
1 Jenny Yu Shac logo 2:02.73
811 +2.8% PB
2 Delaney Crowder Katy Aquatics logo 2:05.56
768 +5.2% PB
3 Frederica Kizek Power for Life logo 2:08.22
720 +4.0% PB
4 Allison Scott Pearland Aquatics logo 2:09.08
695 +1.1% PB
5 Kenzie Eaker Pearland Aquatics logo 2:09.71
684 +1.8% SB
6 Jill Panuncillon Sharks Swim Team logo 2:10.74
680 +1.2% PB
7 Caitlyn Lavan South Shore Sails logo 2:11.69
658 +2.0% PB
8 Annie Norris Shac logo 2:12.93
625
B Final SCY
Name Team Time Pts Imp
9 Izzy Glasgow Pearland Aquatics logo 2:13.35
634 +1.4% PB
10 LeeAnn Clevenger Lighthouse Aquatics Programs logo 2:14.15
616 +0.2% SB
11 Rachel Collier Katy Aquatics logo 2:14.29
618 -1.7%
12 Jasmine Boudreaux First Colony Swim Team, Inc. logo 2:14.85
604 -1.0%
13 Katelyn Kulow First Colony Swim Team, Inc. logo 2:15.41
599 +0.4% PB
14 Jessica Coakley Katy Aquatics logo 2:15.43
598 +6.9% PB
15 Hannah Kral Dads Club Swim Team logo 2:15.94
576 +7.1% SB
16 Luisa Romero Sienna Plantation Aquatics logo 2:16.04
583 +3.7% PB
C Final SCY
Name Team Time Pts Imp
17 Annabel Morrisard Power for Life logo 2:13.03
639 +3.7% PB
18 Jordyn Waters Battleground Area Swim Team logo 2:14.21
619 -1.5%
19 Roxana Nolte Dads Club Swim Team logo 2:15.33
600 +3.2% PB
20 Emma Bleasdell Sienna Plantation Aquatics logo 2:15.86
577 +3.0% PB
21 Megan Lewis Rice Aquatics logo 2:17.53
563 +3.3% PB
22 Kaitlyn Killinger Katy Aquatics logo 2:17.85
558 -1.0%
23 Katie Roberson Katy Aquatics logo 2:18.21
547 +2.0% PB
24 Emelia Buckalew Energy Core Swimming logo 2:23.10
468 -2.2%
Preliminaries SCY
Name Team Time Pts Imp
1 Jenny Yu Shac logo 2:04.55
777 +1.3% PB
2 Imaal AHMED Shac logo 2:08.11
722 +5.9% PB
3 Delaney Crowder Katy Aquatics logo 2:08.88
708 +2.7% PB
4 Annie Norris Shac logo 2:09.68
682
5 Kenzie Eaker Pearland Aquatics logo 2:10.22
675 +1.4% SB
6 Jill Panuncillon Sharks Swim Team logo 2:10.83
678 +1.2% PB
7 Hannah Bellina Pearland Aquatics logo 2:11.60
664 +0.2% PB
8 Allison Scott Pearland Aquatics logo 2:12.88
628 -1.8%
9 Frederica Kizek Power for Life logo 2:14.04
618 -0.3%
10 Caitlyn Lavan South Shore Sails logo 2:14.57
608 -0.2%
11 Jasmine Boudreaux First Colony Swim Team, Inc. logo 2:14.62
608 -0.8%
12 Izzy Glasgow Pearland Aquatics logo 2:14.68
611 +0.5% PB
13 Katelyn Kulow First Colony Swim Team, Inc. logo 2:14.84
608 +0.8% PB
14 Kalissa Niles Energy Core Swimming logo 2:15.21
602 -0.7%
15 Hannah Kral Dads Club Swim Team logo 2:15.40
585 +7.5% SB
16 Rachel Collier Katy Aquatics logo 2:15.55
596 -2.7%
17 Jessica Coakley Katy Aquatics logo 2:15.82
592 +6.6% PB
18 LeeAnn Clevenger Lighthouse Aquatics Programs logo 2:15.90
586 -1.1%
19 Luisa Romero Sienna Plantation Aquatics logo 2:16.00
584 +3.7% PB
20 Katie Shelburne Rice Aquatics logo 2:16.21
585 +4.3% SB
21 Kaitlyn Killinger Katy Aquatics logo 2:16.35
583 +0.1% PB
22 Jordyn Waters Battleground Area Swim Team logo 2:16.66
577 -3.4%
23 Emma Krug Rice Aquatics logo 2:17.63
547 -0.0%
24 Peyton Pivec Dads Club Swim Team logo 2:17.75
555 +2.8% PB
25 Megan Lewis Rice Aquatics logo 2:17.86
557 +3.1% PB
26 Roxana Nolte Dads Club Swim Team logo 2:17.89
557 +1.4% PB
27 Emelia Buckalew Energy Core Swimming logo 2:18.47
543 +1.1% PB
28 Luisa Bandmann Dads Club Swim Team logo 2:18.92
540 +6.2% PB
29 Katie Roberson Katy Aquatics logo 2:19.83
521 +0.9% PB
30 Isabelle Sterba Katy Aquatics logo 2:20.39
511 +2.3% PB
31 Emma Bleasdell Sienna Plantation Aquatics logo 2:20.58
499 -0.3%
32 Annabel Morrisard Power for Life logo 2:21.27
502 -2.3%
33 Wednesday Hunter Dads Club Swim Team logo 2:21.34
501 -1.6%
34 Mara White Sharks Swim Team logo 2:22.47
482 +3.0% PB
35 Gabriela Walter Katy Aquatics logo 2:23.24
466 -1.6%
36 Adrienne Alexander First Colony Swim Team, Inc. logo 2:24.82
445 +0.3% PB
37 Catherine Corley South Shore Sails logo 2:25.44
436
38 Natalie Orellana Harris County Aquatics Program logo 2:25.51
435 -5.3%
39 Martina Caridad Power for Life logo 2:26.10
421 -2.1%
40 Shannon Tyler Dads Club Swim Team logo 2:26.22
424 +1.0% PB
41 Teresa Garcia Sienna Plantation Aquatics logo 2:27.34
393 -1.8%
42 Hana Padilla Southwestern Aquatics Team logo 2:27.88
399 -0.2%
43 Jill Chandler Dads Club Swim Team logo 2:28.61
384 +3.8% PB
44 Allie Parker Sharks Swim Team logo 2:29.40
372 +4.0% PB
45 Jillian Harris Harris County Aquatics Program logo 2:29.72
358 -2.0%
46 Reagan Draper Rice Aquatics logo 2:30.05
362 +0.4% PB
47 Micah Rohan Shac logo 2:30.46
361
48 Layalie Washshah Pearland Aquatics logo 2:31.32
335 +3.2% PB
49 Lina Nazarova Rice Aquatics logo 2:31.85
327 -0.1%
50 Diana Morales Harris County Aquatics Program logo 2:32.09
337
51 Allie Wieland Dads Club Swim Team logo 2:32.16
332 +3.8% PB
52 Ashley Guevara-Reyes Harris County Aquatics Program logo 2:32.19
336 -0.9%
53 Lucy Stickney Bat logo 2:33.07
319 -0.0%
54 Kaylie Berkman Power for Life logo 2:33.18
322
55 Kiera Connolly Dads Club Swim Team logo 2:34.69
297
56 Mary Connell Sharks Swim Team logo 2:38.96
244 +0.7% PB
57 Adley Marsh Katy Aquatics logo 2:41.05
205 +2.9% PB
58 Kyrsten Gilcrease Katy Aquatics logo 2:41.13
216 -1.0%
59 Keelin Curley South Shore Sails logo 2:44.23
179
60 Anna Alberty Sienna Plantation Aquatics logo 2:44.27
166 -7.0%
61 Alexia George Dads Club Swim Team logo 2:45.25
167 +5.4% PB
62 Lesly Chicas Harris County Aquatics Program logo 2:45.33
166
63 Allie O'Connor Rice Aquatics logo 2:49.75
114 -2.9%
64 Esther Kizito Pearland Aquatics logo 2:52.26
89
65 Hailey Sprague Sienna Plantation Aquatics logo 2:53.27
83 PB
66 Ruby Rojas Harris County Aquatics Program logo 2:56.86
49
Madison Baker Dads Club Swim Team logo DQ
Isabel Frasier Rice Aquatics logo NS
Riley Harrison Rice Aquatics logo NS
Keely Rollinson First Colony Swim Team, Inc. logo NS
Marley Orange Dads Club Swim Team logo NS
Londyn Harris Harris County Aquatics Program logo NS
Anja Hartge Sienna Plantation Aquatics logo NS
Alydia Perez Battleground Area Swim Team logo NS
Kedian Luo Dads Club Swim Team logo NS
Angela Kapp Sharks Swim Team logo NS