Site logo

Speedo Champions Series - Southern - College Station

  • Completed
  • Mar. 01–04, 2018
  • SCY
  • College Station, TX

200 Back Men

A Final SCY
Name Team Time Pts. Imp.
1 Jason Park Metroplex Aquatics logoMetroplex Aquatics 1:43.17
991 +2.1% PB
2 Gianluca Urlando DART Swimming logoDART Swimming 1:43.37
1060 +2.3% PB
3 William Grant Heart of Texas logoHeart of Texas 1:44.26
984 +5.9% PB
4 Ethan Gogulski Nitro Swimming logoNitro Swimming 1:45.54
929 +4.9% SB
5 Coby Carrozza Longhorn Aquatics logoLonghorn Aquatics 1:46.67
928 +3.3% PB
6 Ike Gwin Nitro Swimming logoNitro Swimming 1:47.59
882 +0.2% SB
7 David Hallaron North Texas Nada logoNorth Texas Nada 1:48.84
860 +1.1% PB
8 Noah Henry Tigershark Swim logoTigershark Swim 1:49.48
846 -3.0%
B Final SCY
Name Team Time Pts. Imp.
9 Mikey Calvillo Alamo Area Aquatic Associati logoAlamo Area Aquatic Associati 1:47.82
883 +5.1% PB
10 Eric Stelmar Mansfield Aquati logoMansfield Aquati 1:49.25
925 +5.0% PB
11 Greyson Alarcon Nitro Swimming logoNitro Swimming 1:49.39
848 +0.3% PB
12 Johan Pretorius Lakeside (TX) logoLakeside (TX) 1:49.60
917 +1.9% PB
13 Colton Smith Texas Ford Aquat logoTexas Ford Aquat 1:49.98
853 +2.5% PB
14 Felix Van Cauwelaert Dallas Mustangs logoDallas Mustangs 1:49.99
828 +1.0% SB
15 Elliott Jones Cypress Fairbanks Swim Club logoCypress Fairbanks Swim Club 1:50.66
838 +1.5% PB
16 Jack Easton Select Team of Aquatic Racers logoSelect Team of Aquatic Racers 1:51.05
811 -1.2%
C Final SCY
Name Team Time Pts. Imp.
17 Jed Jones Unattached-North Texas (LSC) logoUnattached-North Texas (LSC) 1:50.20
849 +2.6% PB
18 Brian Copley Palo Alto logoPalo Alto 1:50.45
824 +3.0% PB
19 Carson Brockette Dallas Mustangs logoDallas Mustangs 1:50.50
897 +3.0% PB
20 Cam Katzman Waterloo Swimming logoWaterloo Swimming 1:50.72
818 +0.0% PB
21 Connor Wiedemeier Bulldog Aquatic logoBulldog Aquatic 1:51.07
829 -0.1%
22 Jacob Dix Lakeside (TX) logoLakeside (TX) 1:51.34
879 +4.6% PB
23 Jakob Clark Metroplex Aquatics logoMetroplex Aquatics 1:51.58
800 +3.4% PB
24 Yezan Alsader Metroplex Aquatics logoMetroplex Aquatics 1:51.81
794 +3.1% SB
D Final SCY
Name Team Time Pts. Imp.
25 Will Barton Unattached-South Texas (LSC) logoUnattached-South Texas (LSC) 1:48.91
852 +2.3% PB
26 Michael Belair Texas Ford Aquat logoTexas Ford Aquat 1:50.54
896 +0.9% PB
27 Richard Dauksher Loveland Swim Club logoLoveland Swim Club 1:51.89
793 PB
28 Logan Sandidge Alamo Area Aquatic Associati logoAlamo Area Aquatic Associati 1:52.60
796 +4.4% PB
29 Riley Miller Loveland Swim Club logoLoveland Swim Club 1:52.98
769 +4.4% PB
30 David Rollins Nitro Swimming logoNitro Swimming 1:53.25
763 +0.1% PB
31 Nathan Kenigsberg Loveland Swim Club logoLoveland Swim Club 1:53.57
756 +0.5% PB
32 Sam Lucas Lakeside (TX) logoLakeside (TX) 1:53.66
773 +2.4% PB
E Final SCY
Name Team Time Pts. Imp.
33 Logan Graham Rockwall Aquatic logoRockwall Aquatic 1:51.33
824 +1.6% PB
34 Michael Shay Nitro Swimming logoNitro Swimming 1:51.53
801 -0.5%
35 Mac Boyle Katy Aquatics logoKaty Aquatics 1:52.13
806 +4.0% PB
36 Joey Shine Unattached-Gulf Swimming (LSC) logoUnattached-Gulf Swimming (LSC) 1:52.70
775 +1.3% PB
37 Omar Torres Desert Shark Swim Club logoDesert Shark Swim Club 1:52.78
767
38 Jeffrey De Groot Rice Aquatics logoRice Aquatics 1:53.51
776 +1.5% PB
39 Jake Nelms Alamo Area Aquatic Associati logoAlamo Area Aquatic Associati 1:54.42
738 +0.1% PB
40 Cooper Fitzgibbon Lakeside (TX) logoLakeside (TX) 1:54.52
736 +0.5% PB
Preliminaries SCY
Name Team Time Pts. Imp.
1 Gianluca Urlando DART Swimming logoDART Swimming 1:44.02
1045 +1.7% PB
2 Coby Carrozza Longhorn Aquatics logoLonghorn Aquatics 1:45.59
953 +4.2% PB
3 Noah Henry Tigershark Swim logoTigershark Swim 1:45.74
931 +0.5% SB
4 Jason Park Metroplex Aquatics logoMetroplex Aquatics 1:45.98
926 -0.6%
5 William Grant Heart of Texas logoHeart of Texas 1:46.88
923 +3.6% SB
6 Ethan Gogulski Nitro Swimming logoNitro Swimming 1:47.57
882 +3.1% SB
7 Ike Gwin Nitro Swimming logoNitro Swimming 1:48.18
868 -0.3%
8 David Hallaron North Texas Nada logoNorth Texas Nada 1:48.51
868 +1.4% PB
9 Alberto Gomez Magnolia Aquatic logoMagnolia Aquatic 1:48.70
857 +4.4% SB
10 Mikey Calvillo Alamo Area Aquatic Associati logoAlamo Area Aquatic Associati 1:49.00
857 +4.0% PB
11 Greyson Alarcon Nitro Swimming logoNitro Swimming 1:49.56
844 +0.2% PB
12 Jack Easton Select Team of Aquatic Racers logoSelect Team of Aquatic Racers 1:49.84
838 -0.1%
13 Felix Van Cauwelaert Dallas Mustangs logoDallas Mustangs 1:50.08
826 +0.9% SB
14 Johan Pretorius Lakeside (TX) logoLakeside (TX) 1:50.20
904 +1.3% PB
15 Colton Smith Texas Ford Aquat logoTexas Ford Aquat 1:50.45
843 +2.1% PB
16 Eric Stelmar Mansfield Aquati logoMansfield Aquati 1:50.47
898 +3.9% PB
17 Elliott Jones Cypress Fairbanks Swim Club logoCypress Fairbanks Swim Club 1:50.73
837 +1.5% PB
18 Jacob Dix Lakeside (TX) logoLakeside (TX) 1:50.77
891 +5.1% PB
19 Cam Katzman Waterloo Swimming logoWaterloo Swimming 1:51.12
810 -0.3%
20 Carson Brockette Dallas Mustangs logoDallas Mustangs 1:51.14
883 +2.5% PB
21 Yezan Alsader Metroplex Aquatics logoMetroplex Aquatics 1:51.16
809 +3.7% PB
22 Jakob Clark Metroplex Aquatics logoMetroplex Aquatics 1:51.20
808 +3.7% PB
23 Brian Copley Palo Alto logoPalo Alto 1:51.29
806 +2.3% PB
23 Connor Wiedemeier Bulldog Aquatic logoBulldog Aquatic 1:51.29
824 -0.3%
25 Jed Jones Unattached-North Texas (LSC) logoUnattached-North Texas (LSC) 1:51.68
816 +1.3% PB
26 Will Barton Unattached-South Texas (LSC) logoUnattached-South Texas (LSC) 1:51.93
785 -0.4%
27 Richard Dauksher Loveland Swim Club logoLoveland Swim Club 1:51.99
791 PB
28 Riley Miller Loveland Swim Club logoLoveland Swim Club 1:52.01
790 +5.2% PB
29 Michael Belair Texas Ford Aquat logoTexas Ford Aquat 1:52.37
856 -0.8%
30 Sam Lucas Lakeside (TX) logoLakeside (TX) 1:52.45
799 +3.4% PB
31 David Rollins Nitro Swimming logoNitro Swimming 1:52.54
779 +0.7% PB
31 Logan Sandidge Alamo Area Aquatic Associati logoAlamo Area Aquatic Associati 1:52.54
797 +4.5% PB
33 Nathan Kenigsberg Loveland Swim Club logoLoveland Swim Club 1:52.64
776 +1.3% PB
34 Michael Shay Nitro Swimming logoNitro Swimming 1:52.72
775 -1.5%
35 Cooper Fitzgibbon Lakeside (TX) logoLakeside (TX) 1:52.82
772 +2.0% PB
36 Mac Boyle Katy Aquatics logoKaty Aquatics 1:52.90
789 +3.3% PB
37 Leo Sanchez Desert Shark Swim Club logoDesert Shark Swim Club 1:52.92
763
38 Jeffrey De Groot Rice Aquatics logoRice Aquatics 1:52.96
788 +2.0% PB
39 Jake Nelms Alamo Area Aquatic Associati logoAlamo Area Aquatic Associati 1:53.11
766 +1.3% PB
40 Logan Graham Rockwall Aquatic logoRockwall Aquatic 1:53.13
784 -0.0%
41 Omar Torres Desert Shark Swim Club logoDesert Shark Swim Club 1:53.18
758
42 Joey Shine Unattached-Gulf Swimming (LSC) logoUnattached-Gulf Swimming (LSC) 1:53.25
763 +0.8% PB
43 Tyler Kopp Katy Aquatics logoKaty Aquatics 1:53.43
833 +3.6% PB
44 Kyle Bodemer Alamo Area Aquatic Associati logoAlamo Area Aquatic Associati 1:53.55
757 +1.7% PB
45 Drake Manuello Loveland Swim Club logoLoveland Swim Club 1:53.67
754 PB
46 Andrei Spiride Select Team of Aquatic Racers logoSelect Team of Aquatic Racers 1:53.72
772 +2.2% PB
47 Kyle Valdez Texas Ford Aquat logoTexas Ford Aquat 1:53.76
826 +1.6% PB
48 James Huenefeld Bulldog Aquatic logoBulldog Aquatic 1:54.03
861 PB
49 Christopher Rinard Palo Alto logoPalo Alto 1:54.13
744 +1.2% SB
50 Reilly Gilbert Nitro Swimming logoNitro Swimming 1:54.14
763 +0.0% PB
51 Greg Raper Longhorn Aquatics logoLonghorn Aquatics 1:54.50
736 +0.3% PB
52 Anthony Carey Alamo Area Aquatic Associati logoAlamo Area Aquatic Associati 1:54.51
736 -0.2%
53 Andrew Ehler Lakeside (TX) logoLakeside (TX) 1:54.91
721 +3.4% PB
54 Sam Jennings Bat logoBat 1:54.99
744 -0.4%
55 Kelvin Tay Palo Alto logoPalo Alto 1:55.19
722 +1.1% SB
56 Jabez Lee Inland Coastal Aquatic Club logoInland Coastal Aquatic Club 1:55.22
740 +2.1% PB
57 Luke Dimiceli Cypress Fairbanks Swim Club logoCypress Fairbanks Swim Club 1:55.24
794 +1.6% PB
58 Thad Dickerson Cypress Fairbanks Swim Club logoCypress Fairbanks Swim Club 1:55.25
739 +1.2% PB
58 Adam Gonzalez Lakeside (TX) logoLakeside (TX) 1:55.25
794 +2.4% PB
60 Will Sampson Dads Club Swim Team logoDads Club Swim Team 1:55.41
736 +0.3% PB
61 John Stewart Christus Louisia logoChristus Louisia 1:55.56
707 -1.0%
62 Sam Parker Longhorn Aquatics logoLonghorn Aquatics 1:55.58
787 +2.1% PB
63 Robert Dziergowski Alamo Area Aquatic Associati logoAlamo Area Aquatic Associati 1:55.64
712 +0.6% PB
64 Justin Holmes Bulldog Aquatic logoBulldog Aquatic 1:55.73
710 +0.5% PB
65 Ryan Mok Texas Ford Aquat logoTexas Ford Aquat 1:55.78
783 -0.4%
66 Erik Schlegel South Shore Sails logoSouth Shore Sails 1:55.88
707 +0.4% SB
67 Daniel Seabolt Montgomery Aquatic Race Club logoMontgomery Aquatic Race Club 1:56.69
690 +2.1% PB
68 Ben Smith Loveland Swim Club logoLoveland Swim Club 1:56.75
689 +2.2% PB
69 Jeremy Bates Dads Club Swim Team logoDads Club Swim Team 1:56.83
687 +0.9% PB
70 Matthew Su Alamo Area Aquatic Associati logoAlamo Area Aquatic Associati 1:57.04
701 +1.5% PB
71 Max Zuanich Dads Club Swim Team logoDads Club Swim Team 1:57.06
756 +5.4% PB
72 Lukas Gately Loveland Swim Club logoLoveland Swim Club 1:57.07
682 +5.6% PB
73 Wade Meaders Texas Ford Aquat logoTexas Ford Aquat 1:57.42
675 +4.3% PB
74 Makai Duport South Shore Sails logoSouth Shore Sails 1:57.45
674 -1.4%
75 Tate Cutler DART Swimming logoDART Swimming 1:57.97
777 PB
76 Justin Schaefer Longhorn Aquatics logoLonghorn Aquatics 1:58.04
736 -0.3%
77 Thom Naccarato Hays Swim Club logoHays Swim Club 1:58.30
657 +0.1% PB
78 Steven Laflamme Nitro Swimming logoNitro Swimming 1:58.40
655 +2.1% PB
79 Garrison Vacek Texas Ford Aquat logoTexas Ford Aquat 1:58.43
647 PB
80 James Baldwin Select Team of Aquatic Racers logoSelect Team of Aquatic Racers 1:58.53
645 PB
81 Caleb Wyninger Spartan Swimming (LA) logoSpartan Swimming (LA) 1:58.56
645 +0.4% PB
82 Luke Funderburk Dads Club Swim Team logoDads Club Swim Team 1:58.79
647 0.0%
83 Aidan Dulaney Longhorn Aquatics logoLonghorn Aquatics 1:58.83
646 -0.7%
84 Christian Booth Christus Louisia logoChristus Louisia 1:58.84
719 -0.9%
85 Nick Nerhood ATAC logoATAC 1:58.98
643 +0.8% PB
86 Andrew Osorio Nitro Swimming logoNitro Swimming 1:59.02
661 -1.1%
87 Kyle Sabuda Nitro Swimming logoNitro Swimming 1:59.12
640 +0.6% PB
88 Joe Zales DART Swimming logoDART Swimming 1:59.81
626 +2.3% PB
88 Kovi Reid Unattached-South Texas (LSC) logoUnattached-South Texas (LSC) 1:59.81
699 -2.3%
90 Nolan Craft Ambush Swim Team logoAmbush Swim Team 2:00.13
620 -2.5%
91 Andrew Polcyn Streamline Aquat logoStreamline Aquat 2:00.69
609 -2.4%
92 Layton Anderson Champion Aquatic Team logoChampion Aquatic Team 2:01.03
602
93 Connor Burns Texas Ford Aquat logoTexas Ford Aquat 2:01.04
602 +3.3% PB
94 Jacob Stubbs Waterloo Swimming logoWaterloo Swimming 2:01.13
593 -0.7%
95 John Fontenot Nitro Swimming logoNitro Swimming 2:01.65
662 +3.6% PB
96 Brandon Mahan Dads Club Swim Team logoDads Club Swim Team 2:04.34
555 PB
97 Braxton Marion Cypress Fairbanks Swim Club logoCypress Fairbanks Swim Club 2:04.67
531 -5.9%
Victor Alejos Alamo Area Aquatic Associati logoAlamo Area Aquatic Associati NS
Nathan Yates Palo Alto logoPalo Alto NS
Grey Player Nitro Swimming logoNitro Swimming NS
Trevor Collet Palo Alto logoPalo Alto NS
Andrii Nikishenko Streamline Aquat logoStreamline Aquat DQ
Daniel Sarman Lost Creek Aquatics logoLost Creek Aquatics DQ
Mason Machicek Magnolia Aquatic logoMagnolia Aquatic NS
Clayton Conklin South Shore Sails logoSouth Shore Sails NS