Site logo

Speedo Champions Series - Southern - College Station

  • Completed
  • Mar. 01–04, 2018
  • SCY
  • College Station, TX

800 Free Relay Men

Timed Finals SCY
Rank Name Team Time
1 Metroplex Aquatics (A) Metroplex Aquatics
  1. Yezan Alsader
  2. Trevor Liu
  3. Jakob Clark
  4. Jason Park
6:37.37
 
2 Katy Aquatics (A) Katy Aquatics
  1. Coco Bratanov
  2. William Coakley
  3. Matthew Anderson
  4. Jacob Won
6:37.94
 
3 Nitro Swimming (A) Nitro Swimming
  1. Dominic Toledo Sanchez
  2. Corby Furrer
  3. Vincent Ribeiro
  4. Ike Gwin
6:38.26
 
4 Magnolia Aquatic Magnolia Aquatic
  1. Alberto Gomez
  2. Nathaniel Hickman-Chow
  3. Alexander Flores
  4. Luke Stuart
6:38.72
 
5 North Texas Nada North Texas Nada
  1. Logan Davis
  2. David Hallaron
  3. Landon Armstrong
  4. Kevin Repice
6:39.38
 
6 Lakeside Aquatic Club (TX) (A) Lakeside Aquatic Club (TX)
  1. Alexander Zettle
  2. Jack Jannasch
  3. Tyler Johns
  4. Donald Scott
6:40.53
 
7 Alamo Area Aquatic Associati (A) Alamo Area Aquatic Associati
  1. Mikey Calvillo
  2. Anthony Carey
  3. Matthew Barrett
  4. Cole Giandinoto
6:41.47
 
8 Loveland Swim Club (A) Loveland Swim Club
  1. Walt Dauksher
  2. Jackson Wuthrich
  3. Richard Dauksher
  4. Nathan Kenigsberg
6:43.98
 
9 Palo Alto Stanford Aquatics (A) Palo Alto Stanford Aquatics
  1. Brooks Taner
  2. Brian Copley
  3. Lukas Bauer
  4. Nathan Yates
6:45.54
 
10 Cypress Fairbanks Swim Club (A) Cypress Fairbanks Swim Club
  1. Alex Ellison
  2. Dillon Simpson
  3. Jack Venker
  4. Riley Dafoe
6:47.34
 
11 Dallas Mustangs (A) Dallas Mustangs
  1. Will McKinney
  2. Kaan Ayar
  3. Peter Paulus
  4. Felix Van Cauwelaert
6:47.91
 
12 Dads Club Swim Team (A) Dads Club Swim Team
  1. Clayton Bobo
  2. Caleb Duncan
  3. Brandon Quinteros
  4. Mark Shoemaker
6:48.31
 
13 Longhorn Aquatics Longhorn Aquatics
  1. Coby Carrozza
  2. Juan Ceresa
  3. Greg Raper
  4. Aidan Dulaney
6:48.55
 
14 Club Wolverine Club Wolverine
  1. Nick Tran
  2. Jeremy Adams
  3. Brendan Houle
  4. Spencer Jyawook
6:52.60
 
15 Lakeside Aquatic Club (TX) (B) Lakeside Aquatic Club (TX)
  1. Colin Feehery
  2. Seth Herrmann
  3. Sokol Bajraktari
  4. BK King
6:52.80
 
16 Katy Aquatics (B) Katy Aquatics
  1. Ethan Autry
  2. Seungjoon Ahn
  3. Cole Thumann
  4. Cade Thumann
6:53.03
 
17 Lakeside Aquatic Club (TX) (C) Lakeside Aquatic Club (TX)
  1. Parker Benn
  2. Jacob Dix
  3. Conor Graydon
  4. Aidan Clark
6:55.02
 
18 South Shore Sails South Shore Sails
  1. Makai Duport
  2. Erik Schlegel
  3. Vincent Huang
  4. Jacob Bulseco
6:55.21
 
19 Nitro Swimming (B) Nitro Swimming
  1. Ethan Gogulski
  2. Bryce Flynn
  3. Reilly Gilbert
  4. Trent Piercy
6:57.88
 
20 Cypress Fairbanks Swim Club (B) Cypress Fairbanks Swim Club
  1. Munzy Kabbara
  2. Thad Dickerson
  3. Rayane Aboukinane
  4. Cameron Dafoe
6:59.02
 
21 Rockwall Aquatic Rockwall Aquatic
  1. Wyatt Welch
  2. Lucius Yu-Kisselbach
  3. Ethan Oliver
  4. Ford Blaylock
6:59.18
 
22 Katy Aquatics (C) Katy Aquatics
  1. Tyler Kopp
  2. Brayden Rudd
  3. Jake Mitchell
  4. Davis Bryan
6:59.91
 
23 Texas Ford Aquat (A) Texas Ford Aquat
  1. Joseph Carson
  2. Colton Smith
  3. Eric Phegley
  4. Mithuun Ramesh
7:00.55
 
24 Loveland Swim Club (B) Loveland Swim Club
  1. Drake Manuello
  2. Riley Miller
  3. Lukas Gately
  4. Ben Smith
7:02.16
 
25 Metroplex Aquatics (B) Metroplex Aquatics
  1. Hunter Boniface
  2. James Vaughn
  3. Samuel Fanatico
  4. Christopher Wucher
7:02.41
 
26 Lakeside Aquatic Club (TX) (D) Lakeside Aquatic Club (TX)
  1. Sam Lucas
  2. Holt Ragsdale
  3. Johan Pretorius
  4. Matt Hardy
7:02.83
 
27 Palo Alto Stanford Aquatics (C) Palo Alto Stanford Aquatics
  1. Edward Tay
  2. Christopher Rinard
  3. Kelvin Tay
  4. Aaron Kuo
7:03.00
 
28 Alamo Area Aquatic Associati (B) Alamo Area Aquatic Associati
  1. Robert Dziergowski
  2. Gavin Giandinoto
  3. Jake Nelms
  4. David Tao
7:04.13
 
29 Dallas Mustangs (B) Dallas Mustangs
  1. Omar Hmimy
  2. Henry Wang
  3. Ethan Nguyen
  4. Carson Brockette
7:04.14
 
30 Rice Aquatics Rice Aquatics
  1. Jeffrey De Groot
  2. Ridge Livermore
  3. Nicholas Balbin
  4. Paul Schwartz
7:07.22
 
31 Dads Club Swim Team (B) Dads Club Swim Team
  1. Max Zuanich
  2. Andreas Mason
  3. Brandon Mahan
  4. Luke Funderburk
7:09.60
 
32 Fort Worth Area Swim Team Fort Worth Area Swim Team
  1. Nicholas Daniels
  2. Deniz Atay
  3. Travis Martin
  4. Ian Neville
7:10.66
 
33 Palo Alto Stanford Aquatics (D) Palo Alto Stanford Aquatics
  1. Lucas Walker
  2. Will Connolly
  3. Ryan Kim
  4. Riley Scanlan
7:10.87
 
34 Palo Alto Stanford Aquatics (E) Palo Alto Stanford Aquatics
  1. Alec Cullen
  2. Shogo Moridaira
  3. Jack Schertler
  4. Yannick Bohbot-Dridi
7:11.06
 
35 Waterloo Swimming (A) Waterloo Swimming
  1. Jacob Stubbs
  2. Cam Katzman
  3. Andrew Stowers
  4. Ethan Riser
7:12.32
 
36 Desert Shark Swim Club Desert Shark Swim Club
  1. Omar Torres
  2. Eduardo Saint Lo
  3. Jon-Michael Hollister
  4. Leo Sanchez
7:12.45
 
37 Texas Ford Aquat (B) Texas Ford Aquat
  1. Wade Meaders
  2. Connor Burns
  3. Luke Miao
  4. Noah Cuello
7:18.93
 
38 Lakeside Aquatic Club (TX) (F) Lakeside Aquatic Club (TX)
  1. Thelonious Crouch
  2. Jay Jani
  3. Andrew Fu
  4. Cole Vanden Hoek
7:26.26
 
39 Waterloo Swimming (B) Waterloo Swimming
  1. Jay Lenner
  2. Matthew Lane
  3. Kyle Varozza
  4. Staley Varozza
7:35.59
 
DART Swimming DART Swimming
  1. Gianluca Urlando
  2. Connor Daniels
  3. Joe Zales
  4. Skyler Carmelich
DQ
City of Midland Swim team City of Midland Swim team
  1. Braden Vines
  2. Marcos Domingez
  3. Brady Cawthon
  4. Nathan Keller
DQ
Lakeside Aquatic Club (TX) (E) Lakeside Aquatic Club (TX)
  1. Adam Gonzalez
  2. Felipe D'Orsi
  3. Cooper Fitzgibbon
  4. Andrew Ehler
DQ
Palo Alto Stanford Aquatics (B) Palo Alto Stanford Aquatics
  1. Luke Rohlen
  2. Justin Mills
  3. Alec Vercruysse
  4. Jerry Yang
DQ