Site logo

Speedo Champions Series - Southern - College Station

  • Completed
  • Mar. 01–04, 2018
  • SCY
  • College Station, TX

800 Free Relay Women

Timed Finals SCY
Rank Name Team Time
1 Palo Alto Stanford Aquatics (A) Palo Alto Stanford Aquatics
  1. Sarah Snyder
  2. Zoe Lusk
  3. Danielle Carter
  4. Izzi Henig
7:12.78
 
2 Metroplex Aquatics (A) Metroplex Aquatics
  1. Lindsay Looney
  2. Meredith Bolinger
  3. Amelia Liu
  4. Vanessa Pearl
7:19.29
 
3 Lakeside Aquatic Club (TX) (A) Lakeside Aquatic Club (TX)
  1. Natalie Whalen
  2. Jenna Watson
  3. Abby Koczo
  4. Kit Kat Zenick
7:21.51
 
4 Club Wolverine (A) Club Wolverine
  1. Lizzy Spears
  2. Abbey Ketslakh
  3. Georgia Mosher
  4. Sophia Tuinman
7:25.15
 
5 Dads Club Swim Team (A) Dads Club Swim Team
  1. Audrey Orange
  2. Aria Bernal
  3. Claire Smith
  4. Emma Stephenson
7:25.51
 
6 DART Swimming (A) DART Swimming
  1. Amalie Fackenthal
  2. Zoe Cosgrove
  3. Kai Nabeta
  4. Hallie Kinsey
7:27.25
 
7 Palo Alto Stanford Aquatics (B) Palo Alto Stanford Aquatics
  1. Gabrielle Anderson
  2. Grace Tramack
  3. Ashley Stahmer
  4. Brooke Schaffer
7:27.31
 
8 Texas Ford Aquat (A) Texas Ford Aquat
  1. Gabrielle Kopenski
  2. Ashlyn Fiorilli
  3. Lindsey Ryalls
  4. Alex Bumpas
7:29.41
 
9 Nitro Swimming (A) Nitro Swimming
  1. Malia Rausch
  2. Brittany Thompson
  3. London Farris
  4. Payton Marvin
7:30.69
 
10 Palo Alto Stanford Aquatics (C) Palo Alto Stanford Aquatics
  1. Sophia Balmaceda
  2. Paige Gambetta
  3. Alexandra Rudolph
  4. Sydney Harris
7:31.79
 
11 Magnolia Aquatic Magnolia Aquatic
  1. Sydney Roycraft
  2. Bronwyn Tuff
  3. Olivia Gonder
  4. Madeline Kruchten
7:33.71
 
12 Katy Aquatics (A) Katy Aquatics
  1. Maddie Welborn
  2. Beth McNeese
  3. Madison Wong
  4. Meagan Clark
7:34.04
 
13 Cypress Fairbanks Swim Club (A) Cypress Fairbanks Swim Club
  1. Sydney Stanford
  2. Carson Kaufmann
  3. Anna Ervin
  4. Kylie Bennett
7:35.42
 
14 Club Wolverine (C) Club Wolverine
  1. Kylie Goit
  2. Chloe Reed
  3. Hannah Jyawook
  4. Jewel Huang
7:36.07
 
15 Lakeside Aquatic Club (TX) (B) Lakeside Aquatic Club (TX)
  1. Brooke Dalbey
  2. Ashley Zettle
  3. Elisabeth Lalpuis
  4. Morgan Gullette
7:36.48
 
16 Katy Aquatics (B) Katy Aquatics
  1. Emma Sticklen
  2. Delaney Crowder
  3. Raegen Follis
  4. Jamie Morgan
7:37.45
 
17 Alamo Area Aquatic Associati (A) Alamo Area Aquatic Associati
  1. Georgia Guinan
  2. Claire Rankin
  3. Evelyn Bruner
  4. Alicia Hale
7:39.34
 
18 Dads Club Swim Team (B) Dads Club Swim Team
  1. Morgen Reyna
  2. Emma Clark
  3. Sydney Buchman
  4. Ellie McLeod
7:40.24
 
19 Club Wolverine (D) Club Wolverine
  1. Casey Chung
  2. Lindsey Case
  3. Sarah Zofchak
  4. Katie Capelli
7:42.24
 
20 Texas Ford Aquat (B) Texas Ford Aquat
  1. Emma Monson
  2. Morgan Krepp
  3. Hope Jestes
  4. Joelle Reddin
7:42.49
 
21 Palo Alto Stanford Aquatics (D) Palo Alto Stanford Aquatics
  1. Lily Gallagher
  2. Allison Asborno
  3. Mary Wilkinson
  4. Nicole Dundas
7:42.73
 
22 Loveland Swim Club Loveland Swim Club
  1. Erin Eccleston
  2. Josie Brohard
  3. Elise Johnson
  4. Erin Lang
7:42.75
 
23 Nitro Swimming (B) Nitro Swimming
  1. Jess Yeager
  2. Emilie Parks
  3. Hannah Milikich
  4. Cierra Scully
7:43.45
 
24 Metroplex Aquatics (B) Metroplex Aquatics
  1. Bri Hodgkins
  2. Addie Armistead
  3. Natalie Womack
  4. Anni Fan
7:44.95
 
25 Palo Alto Stanford Aquatics (E) Palo Alto Stanford Aquatics
  1. Grace Anderson
  2. Margot Gibbons
  3. Taylor Schaffer
  4. Megan Ross
7:46.51
 
26 Lakeside Aquatic Club (TX) (C) Lakeside Aquatic Club (TX)
  1. Megan Morris
  2. Madeline Williams
  3. Emma Garfield
  4. Priscilla Wongso
7:46.53
 
27 DART Swimming (B) DART Swimming
  1. Keianna Pineda
  2. Erika Dahlgren
  3. Alexandra Harris
  4. Sydney Turner
7:47.61
 
28 Palo Alto Stanford Aquatics (F) Palo Alto Stanford Aquatics
  1. Marie Williams
  2. Priscilla Min
  3. Lauren mccormack
  4. Claire Lin
7:49.88
 
29 Rice Aquatics Rice Aquatics
  1. Lillian Metts
  2. Leila El Masri
  3. Isabella Smith
  4. Katie Shelburne
7:50.17
 
30 Palo Alto Stanford Aquatics (G) Palo Alto Stanford Aquatics
  1. Peyton Wang
  2. Audrey J-Cheng
  3. Gaby MA
  4. Mia Griffiths
7:51.26
 
31 Cypress Fairbanks Swim Club (B) Cypress Fairbanks Swim Club
  1. Donya Hamed
  2. Keilah Eckhart
  3. Allyson Duester
  4. Tammy Praczko
7:51.52
 
32 Alamo Area Aquatic Associati (B) Alamo Area Aquatic Associati
  1. Tess Ziemba
  2. Elise Ringen
  3. Jessica Dziergowski
  4. Caitie Mansker
7:57.35
 
33 Palo Alto Stanford Aquatics (H) Palo Alto Stanford Aquatics
  1. Maddie McGaughey
  2. Kaia Anderson
  3. Natalie Hilderbrand
  4. Riley Rhodes
8:00.87
 
34 South Bay Aquatics South Bay Aquatics
  1. Ceci Hagewood
  2. Elisabeth Lundgren
  3. Maegan Ruane
  4. Emily Lundgren
8:01.96
 
35 City of Midland Swim team City of Midland Swim team
  1. Mollie Wright
  2. Peyton Day
  3. Maya Anderson
  4. Dailey Parker
8:04.16
 
36 Lakeside Aquatic Club (TX) (E) Lakeside Aquatic Club (TX)
  1. Skye Pineda
  2. Amelia Cicerelli
  3. Allison Reed
  4. Riley Edmundson
8:05.32
 
37 Lakeside Aquatic Club (TX) (F) Lakeside Aquatic Club (TX)
  1. Cali Castro
  2. Raegan Gutchess
  3. Jadyn Jannasch
  4. Parisa Beladi
8:08.40
 
38 Lakeside Aquatic Club (TX) (D) Lakeside Aquatic Club (TX)
  1. Emma Taylor
  2. Maysen Hauck
  3. Jasmine Weiland
  4. Keely Ohlhauser
8:12.57
 
Club Wolverine (B) Club Wolverine
  1. Mia Keranen
  2. Kendall Goit
  3. Emily Lock
  4. Alli Haak
DQ