Site logo

Speedo Champions Series - Southern - College Station

  • Completed
  • Mar. 01–04, 2018
  • SCY
  • College Station, TX

400 Medley Relay Women

Timed Finals SCY
Rank Name Team Time
1 Palo Alto Stanford Aquatics (A) Palo Alto Stanford Aquatics
  1. Danielle Carter
  2. Zoe Lusk
  3. Gabrielle Anderson
  4. Izzi Henig
3:39.69
 
2 Dads Club Swim Team (A) Dads Club Swim Team
  1. Aria Bernal
  2. Bridget Hibbler
  3. Emma Stephenson
  4. Ellie McLeod
3:43.73
 
3 Metroplex Aquatics (A) Metroplex Aquatics
  1. Addie Armistead
  2. Vanessa Pearl
  3. Lindsay Looney
  4. Amelia Liu
3:44.67
 
4 Lakeside Aquatic Club (TX) (A) Lakeside Aquatic Club (TX)
  1. Abby Koczo
  2. Emma Garfield
  3. Kit Kat Zenick
  4. Priscilla Wongso
3:45.34
 
5 DART Swimming (A) DART Swimming
  1. Zoe Cosgrove
  2. Kai Nabeta
  3. Hallie Kinsey
  4. Amalie Fackenthal
3:46.06
 
6 Palo Alto Stanford Aquatics (B) Palo Alto Stanford Aquatics
  1. Sophia Balmaceda
  2. Lauren mccormack
  3. Brooke Schaffer
  4. Sarah Snyder
3:46.07
 
7 Club Wolverine (A) Club Wolverine
  1. Casey Chung
  2. Georgia Mosher
  3. Lizzy Spears
  4. Abbey Ketslakh
3:46.86
 
8 Nitro Swimming (A) Nitro Swimming
  1. Brittany Thompson
  2. Jess Yeager
  3. Yasmina Buhl
  4. Payton Marvin
3:47.36
 
9 Club Wolverine (B) Club Wolverine
  1. Sophia Tuinman
  2. Annaliese Streeter
  3. Kylie Goit
  4. Mia Keranen
3:47.63
 
10 Lakeside Aquatic Club (TX) (B) Lakeside Aquatic Club (TX)
  1. Megan Morris
  2. Jadyn Jannasch
  3. Natalie Whalen
  4. Brooke Dalbey
3:48.94
 
11 Rockwall Aquatic (A) Rockwall Aquatic
  1. Amanda Armstrong
  2. Alaya Smith
  3. Amelia Warren
  4. Amber Conrad
3:49.60
 
12 Palo Alto Stanford Aquatics (C) Palo Alto Stanford Aquatics
  1. Paige Gambetta
  2. Amy Wu
  3. Alexandra Rudolph
  4. Ashley Stahmer
3:50.19
 
13 Dads Club Swim Team (B) Dads Club Swim Team
  1. Emma Clark
  2. Amy Evans
  3. Claire Smith
  4. Audrey Orange
3:51.19
 
14 DART Swimming (B) DART Swimming
  1. Isabella Urlando
  2. Grace Lapuz
  3. Rebecca Waterson
  4. Mackenzie Ayala
3:51.58
 
15 Dads Club Swim Team (C) Dads Club Swim Team
  1. Emma Venghaus
  2. Sydney Buchman
  3. Sophia Bernal
  4. Morgen Reyna
3:52.06
 
16 Texas Ford Aquat (A) Texas Ford Aquat
  1. Ashlyn Fiorilli
  2. Joelle Reddin
  3. Lindsey Ryalls
  4. Alex Bumpas
3:52.45
 
17 Metroplex Aquatics (B) Metroplex Aquatics
  1. Allison Chang
  2. Jennifer Roessler
  3. Anni Fan
  4. Meredith Bolinger
3:52.60
 
18 Palo Alto Stanford Aquatics (D) Palo Alto Stanford Aquatics
  1. Marie Williams
  2. Gaby MA
  3. Allison Asborno
  4. Grace Anderson
3:53.77
 
19 Katy Aquatics (A) Katy Aquatics
  1. Trinity Tran
  2. Ali Sippel
  3. Emma Sticklen
  4. Maddie Welborn
3:53.94
 
20 Rockwall Aquatic (B) Rockwall Aquatic
  1. Janelle Hummingbird
  2. MaryClare Oliver
  3. Emma Hultquist
  4. Ashley Conrad
3:54.43
 
21 Loveland Swim Club Loveland Swim Club
  1. Erin Lang
  2. Elise Johnson
  3. Erin Eccleston
  4. Josie Brohard
3:54.67
 
22 Nitro Swimming (B) Nitro Swimming
  1. Sarah Cano
  2. Julia York
  3. Ashlyn Carroll
  4. London Farris
3:54.90
 
23 Alamo Area Aquatic Associati (A) Alamo Area Aquatic Associati
  1. Alicia Hale
  2. Gracen McInturff
  3. Aubrey Mai
  4. Evelyn Bruner
3:55.84
 
24 Streamline Aquat Streamline Aquat
  1. Katelyn Bartley
  2. McKenna Stallworth
  3. Bella Strash
  4. Morgan Bartley
3:55.92
 
25 Magnolia Aquatic (B) Magnolia Aquatic
  1. Megan Murphy
  2. Alyssa Sorensen
  3. Madeline Kruchten
  4. JoJo Daspit
3:55.95
 
26 Club Wolverine (C) Club Wolverine
  1. Adelyn De Tassanyi
  2. Hannah Jyawook
  3. Maddie Mince
  4. Alli Haak
3:56.03
 
27 Lakeside Aquatic Club (TX) (C) Lakeside Aquatic Club (TX)
  1. Skye Pineda
  2. Jenna Watson
  3. Riley Edmundson
  4. Amelia Cicerelli
3:56.14
 
28 Club Wolverine (D) Club Wolverine
  1. Julia Coffman
  2. Mya Loniewski
  3. Hannah Bellard
  4. Kendall Goit
3:56.85
 
29 Cypress Fairbanks Swim Club (A) Cypress Fairbanks Swim Club
  1. Sydney Stanford
  2. Kylie Bennett
  3. Anna Ervin
  4. Erin Tilley
3:57.49
 
30 ATAC ATAC
  1. Tyler Cates
  2. Leani Gonzalez
  3. Jade Hallum
  4. Cassondra Weeks
3:57.61
 
31 Palo Alto Stanford Aquatics (E) Palo Alto Stanford Aquatics
  1. Abbey Liao
  2. Lydia Bauer
  3. Nicole Dundas
  4. Claire Lin
3:57.65
 
32 Lakeside Aquatic Club (TX) (D) Lakeside Aquatic Club (TX)
  1. Cali Castro
  2. Raegan Gutchess
  3. Madeline Williams
  4. Elisabeth Lalpuis
3:59.35
 
33 Lost Creek Aquatics Lost Creek Aquatics
  1. Isabelle Guerra
  2. Danielle Lelinski
  3. Lauren Quincy
  4. Morgan Johnson
3:59.71
 
34 Dads Club Swim Team (D) Dads Club Swim Team
  1. Lexi Pickens
  2. Kate Smith
  3. Fernanda Gamez
  4. Sophie Newell
3:59.88
 
35 North Texas Nada North Texas Nada
  1. Corbyn Cormack
  2. Lillian Duma
  3. Sydney Balint
  4. Amelia Rusli
4:00.30
 
36 Rice Aquatics Rice Aquatics
  1. Lillian Metts
  2. Ainsley Dodson
  3. Emma Krug
  4. Isabella Smith
4:00.35
 
37 DART Swimming (D) DART Swimming
  1. Mikaela Van De Heetkamp
  2. Sara Kos
  3. Sanne Dequine
  4. Emma Peters
4:00.80
 
38 Nitro Swimming (C) Nitro Swimming
  1. Julia Roberto
  2. Lauren Partridge
  3. Jasmine Bui
  4. Cierra Scully
4:00.84
 
39 Palo Alto Stanford Aquatics (F) Palo Alto Stanford Aquatics
  1. Natalie Hilderbrand
  2. Priscilla Min
  3. Grace Tramack
  4. Sydney Harris
4:01.45
 
40 Katy Aquatics (B) Katy Aquatics
  1. Delaney Crowder
  2. Meagan Clark
  3. Madison Wong
  4. Haley Schmitt
4:01.61
 
41 Aquatex Swim Team Aquatex Swim Team
  1. Demi Waworuntu
  2. Sara Rattray
  3. Audrey Dieckert
  4. Rose Anconetani
4:02.05
 
42 Whac Whac
  1. Autumn Daize
  2. Hannah Velasco
  3. Elizabeth Myers
  4. Ava Longi
4:02.07
 
43 Mansfield Aquati Mansfield Aquati
  1. Maddie Mechling
  2. Khadijah Brown
  3. Callie Limpert
  4. Hannah Marcus
4:02.08
 
44 City of Midland Swim team City of Midland Swim team
  1. Dailey Parker
  2. Maya Anderson
  3. Mollie Wright
  4. Peyton Day
4:04.53
 
45 Alamo Area Aquatic Associati (B) Alamo Area Aquatic Associati
  1. Tess Ziemba
  2. Jaden Pipes
  3. Macey Mayer
  4. Georgia Guinan
4:05.34
 
46 Texas Ford Aquat (B) Texas Ford Aquat
  1. Hope Jestes
  2. Morgan Krepp
  3. Emma Monson
  4. Priscilla jacobson
4:05.84
 
47 South Bay Aquatics South Bay Aquatics
  1. Elisabeth Lundgren
  2. Emily Lundgren
  3. Ceci Hagewood
  4. Maegan Ruane
4:06.29
 
48 Aggie Swim Club Aggie Swim Club
  1. Zody Bennett
  2. Abigail Surley
  3. Samantha Hunt
  4. Sydney Criscitiello
4:06.97
 
49 Cypress Fairbanks Swim Club (B) Cypress Fairbanks Swim Club
  1. Tammy Praczko
  2. Carson Kaufmann
  3. Keilah Eckhart
  4. Abby Kohl
4:07.34
 
Magnolia Aquatic (A) Magnolia Aquatic
  1. Sydney Roycraft
  2. Caitlin Reynera
  3. Bronwyn Tuff
  4. Olivia Gonder
DQ
DART Swimming (C) DART Swimming
  1. Genna Lammon
  2. Sydney Turner
  3. Isabelle Meraz
  4. Erika Dahlgren
DQ