Site logo

Speedo Champions Series - Southern - College Station

  • Completed
  • Mar. 01–04, 2018
  • SCY
  • College Station, TX

400 Free Relay Women

Timed Finals SCY
Rank Name Team Time
1 Palo Alto Stanford Aquatics (A) Palo Alto Stanford Aquatics
  1. Izzi Henig
  2. Danielle Carter
  3. Sarah Snyder
  4. Brooke Schaffer
3:20.40
 
2 Palo Alto Stanford Aquatics (B) Palo Alto Stanford Aquatics
  1. Zoe Lusk
  2. Alexandra Rudolph
  3. Ashley Stahmer
  4. Gabrielle Anderson
3:23.68
 
3 Metroplex Aquatics (A) Metroplex Aquatics
  1. Lindsay Looney
  2. Amelia Liu
  3. Anni Fan
  4. Vanessa Pearl
3:24.42
 
4 DART Swimming (A) DART Swimming
  1. Kai Nabeta
  2. Hallie Kinsey
  3. Amalie Fackenthal
  4. Zoe Cosgrove
3:24.74
 
5 Club Wolverine (A) Club Wolverine
  1. Lizzy Spears
  2. Mia Keranen
  3. Abbey Ketslakh
  4. Kendall Goit
3:26.33
 
6 Dads Club Swim Team (A) Dads Club Swim Team
  1. Aria Bernal
  2. Emma Stephenson
  3. Audrey Orange
  4. Ellie McLeod
3:26.70
 
7 Lakeside Aquatic Club (TX) (A) Lakeside Aquatic Club (TX)
  1. Natalie Whalen
  2. Kit Kat Zenick
  3. Priscilla Wongso
  4. Brooke Dalbey
3:27.34
 
8 Katy Aquatics (A) Katy Aquatics
  1. Emma Sticklen
  2. Maddie Welborn
  3. Haley Schmitt
  4. Beth McNeese
3:27.73
 
9 Palo Alto Stanford Aquatics (C) Palo Alto Stanford Aquatics
  1. Grace Anderson
  2. Sydney Harris
  3. Paige Gambetta
  4. Sophia Balmaceda
3:28.66
 
10 Cypress Fairbanks Swim Club (A) Cypress Fairbanks Swim Club
  1. Sydney Stanford
  2. Carson Kaufmann
  3. Erin Tilley
  4. Anna Ervin
3:28.72
 
11 Club Wolverine (B) Club Wolverine
  1. Casey Chung
  2. Sophia Tuinman
  3. Kylie Goit
  4. Chloe Reed
3:29.16
 
12 Magnolia Aquatic (A) Magnolia Aquatic
  1. Bronwyn Tuff
  2. Olivia Gonder
  3. JoJo Daspit
  4. Madeline Kruchten
3:29.26
 
13 Rockwall Aquatic (A) Rockwall Aquatic
  1. Ashley Conrad
  2. Amanda Armstrong
  3. Emma Hultquist
  4. Amber Conrad
3:29.52
 
14 Club Wolverine (C) Club Wolverine
  1. Emily Lock
  2. Alli Haak
  3. Georgia Mosher
  4. Maddie Mince
3:30.15
 
15 Texas Ford Aquat (A) Texas Ford Aquat
  1. Alex Bumpas
  2. Lindsey Ryalls
  3. Gabrielle Kopenski
  4. Ashlyn Fiorilli
3:30.17
 
16 Dads Club Swim Team (B) Dads Club Swim Team
  1. Sydney Buchman
  2. Morgen Reyna
  3. Claire Smith
  4. Olivia Gore
3:30.99
 
17 Nitro Swimming (A) Nitro Swimming
  1. London Farris
  2. Jess Yeager
  3. Ashlyn Carroll
  4. Payton Marvin
3:31.25
 
18 Club Wolverine (D) Club Wolverine
  1. Julia Coffman
  2. Jewel Huang
  3. Lindsay Boals
  4. Lindsey Case
3:31.27
 
19 Nitro Swimming (B) Nitro Swimming
  1. Cierra Scully
  2. Yasmina Buhl
  3. Sarah Cano
  4. Brittany Thompson
3:31.28
 
20 Lakeside Aquatic Club (TX) (B) Lakeside Aquatic Club (TX)
  1. Abby Koczo
  2. Megan Morris
  3. Jenna Watson
  4. Amelia Cicerelli
3:31.80
 
21 Mansfield Aquati Mansfield Aquati
  1. Maddie Mechling
  2. Callie Limpert
  3. Khadijah Brown
  4. Hannah Marcus
3:31.97
 
22 Alamo Area Aquatic Associati (A) Alamo Area Aquatic Associati
  1. Alicia Hale
  2. Aubrey Mai
  3. Caitie Mansker
  4. Evelyn Bruner
3:32.70
 
23 Palo Alto Stanford Aquatics (E) Palo Alto Stanford Aquatics
  1. Lauren mccormack
  2. Gaby MA
  3. Margot Gibbons
  4. Mia Griffiths
3:33.85
 
24 DART Swimming (B) DART Swimming
  1. Mackenzie Ayala
  2. Rebecca Waterson
  3. Isabelle Meraz
  4. Keianna Pineda
3:34.16
 
25 Dads Club Swim Team (C) Dads Club Swim Team
  1. Lexi Pickens
  2. Sophie Newell
  3. Emma Clark
  4. Bridget Hibbler
3:34.34
 
26 ATAC ATAC
  1. Cassondra Weeks
  2. Kira Bowling
  3. Leani Gonzalez
  4. Jade Hallum
3:34.36
 
27 Lakeside Aquatic Club (TX) (C) Lakeside Aquatic Club (TX)
  1. Elisabeth Lalpuis
  2. Ashley Zettle
  3. Madeline Williams
  4. Skye Pineda
3:34.80
 
28 Metroplex Aquatics (B) Metroplex Aquatics
  1. Meredith Bolinger
  2. Addie Armistead
  3. Bri Hodgkins
  4. Jennifer Roessler
3:34.99
 
29 Palo Alto Stanford Aquatics (D) Palo Alto Stanford Aquatics
  1. Peyton Wang
  2. Allison Asborno
  3. Grace Tramack
  4. Claire Lin
3:35.02
 
30 Rockwall Aquatic (B) Rockwall Aquatic
  1. Alaya Smith
  2. Janelle Hummingbird
  3. Amelia Warren
  4. Skylar Tranberg
3:35.14
 
31 Loveland Swim Club Loveland Swim Club
  1. Erin Lang
  2. Josie Brohard
  3. Elise Johnson
  4. Erin Eccleston
3:35.44
 
32 Katy Aquatics (B) Katy Aquatics
  1. Madison Wong
  2. Trinity Tran
  3. Delaney Crowder
  4. Meagan Clark
3:35.65
 
33 Texas Ford Aquat (B) Texas Ford Aquat
  1. Emma Monson
  2. Priscilla jacobson
  3. Joelle Reddin
  4. Morgan Krepp
3:36.03
 
34 Magnolia Aquatic (B) Magnolia Aquatic
  1. Maxi Cabrejos
  2. Megan Murphy
  3. Miranda Rubio
  4. Sydney Roycraft
3:36.18
 
35 North Texas Nada North Texas Nada
  1. Corbyn Cormack
  2. Sydney Balint
  3. Amelia Rusli
  4. Aurelie Migault
3:36.26
 
36 Lakeside Aquatic Club (TX) (D) Lakeside Aquatic Club (TX)
  1. Jadyn Jannasch
  2. Jasmine Weiland
  3. Raegan Gutchess
  4. Emma Garfield
3:36.31
 
36 Palo Alto Stanford Aquatics (G) Palo Alto Stanford Aquatics
  1. Lydia Bauer
  2. Megan Ross
  3. Mary Wilkinson
  4. Nicole Dundas
3:36.31
 
38 Rice Aquatics Rice Aquatics
  1. Lillian Metts
  2. Georgianna Mathews
  3. Isabella Smith
  4. Leila El Masri
3:36.69
 
39 Palo Alto Stanford Aquatics (F) Palo Alto Stanford Aquatics
  1. Marie Williams
  2. Lily Gallagher
  3. Taylor Schaffer
  4. Amy Wu
3:37.24
 
40 DART Swimming (C) DART Swimming
  1. Erika Dahlgren
  2. Alexandra Harris
  3. Sydney Turner
  4. Emma Peters
3:37.45
 
41 DART Swimming (D) DART Swimming
  1. Genna Lammon
  2. Sanne Dequine
  3. Mikaela Van De Heetkamp
  4. Grace Lapuz
3:37.80
 
42 Cypress Fairbanks Swim Club (B) Cypress Fairbanks Swim Club
  1. Keilah Eckhart
  2. Kylie Bennett
  3. Allyson Duester
  4. Tammy Praczko
3:37.94
 
43 City of Midland Swim team City of Midland Swim team
  1. Maya Anderson
  2. Mollie Wright
  3. Peyton Day
  4. Dailey Parker
3:38.56
 
44 Nitro Swimming (C) Nitro Swimming
  1. Malia Rausch
  2. Noa Johnson
  3. Emilie Parks
  4. Hannah Milikich
3:40.36
 
45 Palo Alto Stanford Aquatics (H) Palo Alto Stanford Aquatics
  1. Riley Rhodes
  2. Audrey J-Cheng
  3. Abbey Liao
  4. Kaia Anderson
3:40.74
 
46 Alamo Area Aquatic Associati (B) Alamo Area Aquatic Associati
  1. Sarah Walpole
  2. Macey Mayer
  3. Georgia Guinan
  4. Claire Rankin
3:41.66
 
47 Aggie Swim Club Aggie Swim Club
  1. Sydney Criscitiello
  2. Abigail Surley
  3. Samantha Hunt
  4. Chloe Hunt
3:42.25
 
48 Lakeside Aquatic Club (TX) (E) Lakeside Aquatic Club (TX)
  1. Morgan Gullette
  2. Riley Edmundson
  3. Maysen Hauck
  4. Keely Ohlhauser
3:42.37
 
49 South Bay Aquatics South Bay Aquatics
  1. Emily Lundgren
  2. Elisabeth Lundgren
  3. Maegan Ruane
  4. Ceci Hagewood
3:42.88
 
50 Lakeside Aquatic Club (TX) (F) Lakeside Aquatic Club (TX)
  1. Allison Reed
  2. Emma Taylor
  3. Cali Castro
  4. Parisa Beladi
3:48.17