Site logo

Speedo Champions Series - Southern - College Station

  • Completed
  • Mar. 01–04, 2018
  • SCY
  • College Station, TX

200 Fly Men

A Final SCY
Name Team Time Pts Imp
1 Luca Urlando DART Swimming logoDART Swimming 1:43.55
1045 +1.2% PB
2 Andrew Limpert Mansfield Aquati logoMansfield Aquati 1:46.83
917 +2.7% PB
3 Logan Davis North Texas Nada logoNorth Texas Nada 1:46.86
902 +1.0% PB
4 Cole Giandinoto Alamo Area Aquatic Associati logoAlamo Area Aquatic Associati 1:47.03
898 +3.1% PB
5 Brooks Taner Palo Alto logoPalo Alto 1:47.11
937 +1.8% PB
6 Luke Stuart Magnolia Aquatic logoMagnolia Aquatic 1:47.74
883 +6.8% PB
7 Jace Brown Rockwall Aquatic logoRockwall Aquatic 1:49.14
868 +0.2% PB
8 Shogo Moridaira Palo Alto logoPalo Alto 1:49.98
876 +1.5% PB
B Final SCY
Name Team Time Pts Imp
9 Seungjoon Ahn Katy Aquatics logoKaty Aquatics 1:49.78
880 +1.7% PB
10 Davis Bryan Katy Aquatics logoKaty Aquatics 1:49.98
835 +3.8% SB
11 Parker Benn Lakeside (TX) logoLakeside (TX) 1:51.08
812 +1.6% PB
12 Riley Dafoe Cypress Fairbanks Swim Club logoCypress Fairbanks Swim Club 1:51.44
804 +2.0% PB
13 Greyson Alarcon Nitro Swimming logoNitro Swimming 1:51.82
811 -0.7%
14 Jacob Won Katy Aquatics logoKaty Aquatics 1:52.18
789 +1.1% PB
15 Jaykob Williams North Texas Nada logoNorth Texas Nada 1:52.31
827 +8.0% PB
16 James Vaughn Metroplex Aquatics logoMetroplex Aquatics 1:52.88
815 +0.5% PB
C Final SCY
Name Team Time Pts Imp
17 Nathan Yates Palo Alto logoPalo Alto 1:50.79
833
18 Jack Venker Cypress Fairbanks Swim Club logoCypress Fairbanks Swim Club 1:52.96
773 +3.9% PB
19 Joseph Carson Texas Ford Aquat logoTexas Ford Aquat 1:53.33
765 -0.0%
20 Anthony Carey Alamo Area Aquatic Associati logoAlamo Area Aquatic Associati 1:53.52
776 +0.4% PB
20 Dylan Sewell DART Swimming logoDART Swimming 1:53.52
776 +1.6% PB
22 Tyler Johns Lakeside (TX) logoLakeside (TX) 1:53.83
796 +5.2% PB
23 Jack Schertler Palo Alto logoPalo Alto 1:54.16
763 +3.7% PB
24 Brady Cawthon COM Aquatics logoCOM Aquatics 1:54.39
815 +1.6% PB
D Final SCY
Name Team Time Pts Imp
25 Wyatt Welch Rockwall Aquatic logoRockwall Aquatic 1:52.17
804 +1.2% PB
26 Vincent Huang South Shore Sails logoSouth Shore Sails 1:52.94
814 +1.4% PB
27 Kolos Nagy Lubbock Swim Clu logoLubbock Swim Clu 1:52.96
787 +1.0% PB
28 Chris Lindley North Texas Nada logoNorth Texas Nada 1:52.97
787 +0.7% PB
29 Sam Lucas Lakeside (TX) logoLakeside (TX) 1:54.25
787 +2.7% PB
30 Matt Hardy Lakeside (TX) logoLakeside (TX) 1:54.96
773 +3.3% PB
31 BK King Lakeside (TX) logoLakeside (TX) 1:55.25
740 +1.1% PB
32 Yezan Alsader Metroplex Aquatics logoMetroplex Aquatics 1:56.94
706 +0.0% SB
E Final SCY
Name Team Time
Connor Wiedemeier Bulldog Aquatic logoBulldog Aquatic DQ
F Final SCY
Name Team Time Pts Imp
33 Dillon Simpson Cypress Fairbanks Swim Club logoCypress Fairbanks Swim Club 1:51.85
796 -0.6%
34 Mithuun Ramesh Texas Ford Aquat logoTexas Ford Aquat 1:53.78
827 +0.7% PB
35 Ethan Riser Waterloo Swimming logoWaterloo Swimming 1:54.14
763 +3.3% PB
36 Jackson Dement Texas Terrapins logoTexas Terrapins 1:54.94
804 +4.1% PB
37 Alex Sanchez Metroplex Aquatics logoMetroplex Aquatics 1:55.17
799 +0.6% PB
38 Eric Phegley Texas Ford Aquat logoTexas Ford Aquat 1:55.56
719 +3.3% PB
39 Lucius Yu-Kisselbach Rockwall Aquatic logoRockwall Aquatic 1:56.24
777 +0.1% PB
Greg Raper Longhorn Aquatics logoLonghorn Aquatics DQ
Preliminaries SCY
Name Team Time Pts Imp
1 Luca Urlando DART Swimming logoDART Swimming 1:45.09
1011 -0.3%
2 Logan Davis North Texas Nada logoNorth Texas Nada 1:46.81
903 +1.0% PB
3 Andrew Limpert Mansfield Aquati logoMansfield Aquati 1:48.01
892 +1.6% PB
4 Cole Giandinoto Alamo Area Aquatic Associati logoAlamo Area Aquatic Associati 1:48.07
876 +2.2% PB
5 Luke Stuart Magnolia Aquatic logoMagnolia Aquatic 1:48.62
864 +6.0% PB
6 Brooks Taner Palo Alto logoPalo Alto 1:49.57
885 -0.5%
7 Jace Brown Rockwall Aquatic logoRockwall Aquatic 1:50.24
844 -0.8%
8 Mikey Calvillo Alamo Area Aquatic Associati logoAlamo Area Aquatic Associati 1:50.65
836 +2.9% PB
9 Shogo Moridaira Palo Alto logoPalo Alto 1:50.95
856 +0.7% PB
10 Davis Bryan Katy Aquatics logoKaty Aquatics 1:51.02
813 +2.9% SB
11 Seungjoon Ahn Katy Aquatics logoKaty Aquatics 1:51.08
853 +0.6% PB
12 Kaan Tuerker Ayar Dallas Mustangs logoDallas Mustangs 1:51.34
806
13 Parker Benn Lakeside (TX) logoLakeside (TX) 1:51.97
793 +0.8% PB
14 Jacob Won Katy Aquatics logoKaty Aquatics 1:52.24
788 +1.0% PB
15 Greyson Alarcon Nitro Swimming logoNitro Swimming 1:52.44
798 -1.3%
16 James Vaughn Metroplex Aquatics logoMetroplex Aquatics 1:52.54
822 +0.8% PB
17 Jaykob Williams North Texas Nada logoNorth Texas Nada 1:52.59
821 +7.8% PB
18 Riley Dafoe Cypress Fairbanks Swim Club logoCypress Fairbanks Swim Club 1:52.64
779 +1.0% SB
19 Nathan Yates Palo Alto logoPalo Alto 1:52.67
793
20 Joseph Carson Texas Ford Aquat logoTexas Ford Aquat 1:52.85
775 +0.4% PB
21 Tyler Johns Lakeside (TX) logoLakeside (TX) 1:53.12
810 +5.8% PB
22 Jack Venker Cypress Fairbanks Swim Club logoCypress Fairbanks Swim Club 1:53.13
769 +3.8% PB
23 Dylan Sewell DART Swimming logoDART Swimming 1:53.37
779 +1.8% PB
24 Brady Cawthon COM Aquatics logoCOM Aquatics 1:53.93
824 +2.0% PB
25 Jack Schertler Palo Alto logoPalo Alto 1:53.95
767 +3.9% PB
26 Anthony Carey Alamo Area Aquatic Associati logoAlamo Area Aquatic Associati 1:54.17
762 -0.2%
27 Chris Lindley North Texas Nada logoNorth Texas Nada 1:54.32
759 -0.5%
28 Vincent Huang South Shore Sails logoSouth Shore Sails 1:54.36
785 +0.1% PB
29 Sam Lucas Lakeside (TX) logoLakeside (TX) 1:54.39
784 +2.5% PB
30 Matt Hardy Lakeside (TX) logoLakeside (TX) 1:54.40
784 +3.7% PB
31 Yezan Alsader Metroplex Aquatics logoMetroplex Aquatics 1:54.92
747 +1.8% SB
32 Kolos Nagy Lubbock Swim Clu logoLubbock Swim Clu 1:55.02
745 -0.8%
33 Wyatt Welch Rockwall Aquatic logoRockwall Aquatic 1:55.19
742 -1.5%
34 BK King Lakeside (TX) logoLakeside (TX) 1:55.26
740 +1.0% PB
35 Ethan Riser Waterloo Swimming logoWaterloo Swimming 1:55.31
739 +2.3% PB
36 Mithuun Ramesh Texas Ford Aquat logoTexas Ford Aquat 1:55.35
795 -0.7%
37 Christopher Rinard Palo Alto logoPalo Alto 1:55.40
737 -0.2%
38 Dillon Simpson Cypress Fairbanks Swim Club logoCypress Fairbanks Swim Club 1:55.53
720 -3.9%
39 Alex Sanchez Metroplex Aquatics logoMetroplex Aquatics 1:55.70
788 +0.1% PB
40 Jackson Dement Texas Terrapins logoTexas Terrapins 1:55.76
787 +3.4% PB
41 Eric Phegley Texas Ford Aquat logoTexas Ford Aquat 1:55.80
715 +3.1% PB
42 Greg Raper Longhorn Aquatics logoLonghorn Aquatics 1:55.84
728 -0.3%
43 Connor Wiedemeier Bulldog Aquatic logoBulldog Aquatic 1:55.91
753 +4.6% PB
44 Isaac Etherton Spartan Swimming (LA) logoSpartan Swimming (LA) 1:55.96
711 -0.6%
45 Lucius Yu-Kisselbach Rockwall Aquatic logoRockwall Aquatic 1:56.14
779 +0.2% PB
46 Hunter Boniface Metroplex Aquatics logoMetroplex Aquatics 1:56.15
779 -0.1%
47 Joey Shine Unattached-Gulf Swimming (LSC) logoUnattached-Gulf Swimming (LSC) 1:56.22
721 +0.9% PB
48 Connor Jones Nitro Swimming logoNitro Swimming 1:56.39
744 +0.4% PB
49 Munzy Kabbara Cypress Fairbanks Swim Club logoCypress Fairbanks Swim Club 1:56.42
774 -1.9%
50 Juan Ceresa Longhorn Aquatics logoLonghorn Aquatics 1:56.73
767 +6.3% PB
51 Ryan Mok Texas Ford Aquat logoTexas Ford Aquat 1:56.79
766 -0.0%
52 Zachary Eagle Fort Worth Area Swim Team logoFort Worth Area Swim Team 1:56.80
736 -4.6%
53 Steven Laflamme Nitro Swimming logoNitro Swimming 1:56.82
709 +2.4% PB
54 Mackenzie Naylor Brenham Swim Clu logoBrenham Swim Clu 1:56.88
708 +0.5% PB
55 Damian Duke Alamo Area Aquatic Associati logoAlamo Area Aquatic Associati 1:56.96
706 PB
56 Cade Thumann Katy Aquatics logoKaty Aquatics 1:57.64
692 -0.6%
57 Luke Miao Texas Ford Aquat logoTexas Ford Aquat 1:57.70
677 -1.1%
57 Jack Hansen Unattached-South Texas (LSC) logoUnattached-South Texas (LSC) 1:57.70
691 +3.9% PB
59 Adam Gonzalez Lakeside (TX) logoLakeside (TX) 1:57.73
748 +0.1% PB
60 Matthew Barrett Alamo Area Aquatic Associati logoAlamo Area Aquatic Associati 1:57.86
688 PB
61 Corby Furrer Nitro Swimming logoNitro Swimming 1:57.94
743 +5.6% PB
62 Oscar Vargas South Bay Aquatics logoSouth Bay Aquatics 1:58.01
685 +2.3% PB
63 Logan Graham Rockwall Aquatic logoRockwall Aquatic 1:58.03
711 -2.6%
64 Ben Smith Loveland Swim Club logoLoveland Swim Club 1:58.06
684 -2.0%
65 Clayton Conklin South Shore Sails logoSouth Shore Sails 1:58.09
740 +6.9% PB
66 Andreas Mason Dads Club Swim Team logoDads Club Swim Team 1:58.20
681 +3.0% PB
66 Jake Mitchell Katy Aquatics logoKaty Aquatics 1:58.20
708 +1.8% PB
68 Ricky Taylor Lakeside (TX) logoLakeside (TX) 1:58.34
705 +6.1% PB
69 Nathan O'Neil Dads Club Swim Team logoDads Club Swim Team 1:58.39
678 +3.5% PB
70 Trent Culbertson Nitro Swimming logoNitro Swimming 1:58.52
701 +1.5% PB
71 Giovanni Copioli Rockwall Aquatic logoRockwall Aquatic 1:58.61
673 +0.1% PB
72 Gavin Giandinoto Alamo Area Aquatic Associati logoAlamo Area Aquatic Associati 1:58.91
724 +1.5% PB
73 Tate Cutler DART Swimming logoDART Swimming 1:59.05
783 PB
74 Aidan Vulgas Sierra-Nevada Swimming (LSC) logoSierra-Nevada Swimming (LSC) 1:59.31
686 +1.3% PB
75 Alex Hoang Nitro Swimming logoNitro Swimming 1:59.40
715 +0.3% PB
76 Luke Funderburk Dads Club Swim Team logoDads Club Swim Team 1:59.46
656 0.0%
77 Hector Bayaborda Dads Club Swim Team logoDads Club Swim Team 1:59.50
656 +2.6% PB
78 Dylan Whitworth Lubbock Swim Clu logoLubbock Swim Clu 1:59.61
680 -2.3%
79 Matthew Perez North Channel Aquatics logoNorth Channel Aquatics 1:59.70
678 +2.6% PB
80 Jeffrey De Groot Rice Aquatics logoRice Aquatics 1:59.84
676 +3.4% PB
81 Matthew Su Alamo Area Aquatic Associati logoAlamo Area Aquatic Associati 2:00.04
672 +1.5% SB
82 Conley Savage Alamo Area Aquatic Associati logoAlamo Area Aquatic Associati 2:00.09
701 +0.1% PB
83 Ryan Kim Palo Alto logoPalo Alto 2:00.30
697 -2.3%
84 Edward Tay Palo Alto logoPalo Alto 2:00.52
693 -2.5%
85 Hunter Lee Lost Creek Aquatics logoLost Creek Aquatics 2:00.79
631 -2.8%
86 Rett Stewart Mansfield Aquati logoMansfield Aquati 2:01.07
652 +3.9% PB
87 Eric Hwang Cypress Fairbanks Swim Club logoCypress Fairbanks Swim Club 2:01.28
621 -1.9%
87 Chris Rickabaugh Rockwall Aquatic logoRockwall Aquatic 2:01.28
678 +0.2% PB
89 Erik Schlegel South Shore Sails logoSouth Shore Sails 2:01.61
615 +1.8% SB
90 C. J. Fortune Cypress Fairbanks Swim Club logoCypress Fairbanks Swim Club 2:01.62
600 +6.0% SB
91 Layton Anderson Champion Aquatic Team logoChampion Aquatic Team 2:01.63
615
92 Luke Dimiceli Cypress Fairbanks Swim Club logoCypress Fairbanks Swim Club 2:01.76
669 +1.4% PB
93 Shrey Shankar Nitro Swimming logoNitro Swimming 2:02.20
660 -1.5%
94 Rayane Aboukinane Cypress Fairbanks Swim Club logoCypress Fairbanks Swim Club 2:02.37
657 +0.7% PB
95 Bob Timuruly Dads Club Swim Team logoDads Club Swim Team 2:02.84
648 +1.5% PB
96 Troy Schalge South Bay Aquatics logoSouth Bay Aquatics 2:02.91
708 -2.5%
97 Javier Hernandez Harris County Aquatics Program logoHarris County Aquatics Program 2:02.92
590 -2.9%
98 Reilly Swain Katy Aquatics logoKaty Aquatics 2:03.52
579
99 Colin Bowling ATAC logoATAC 2:04.10
568 -3.8%
100 Grayden Nelson Alamo Area Aquatic Associati logoAlamo Area Aquatic Associati 2:04.96
578
Daniel Seabolt Montgomery Aquatic Race Club logoMontgomery Aquatic Race Club DQ
Ethan Autry Katy Aquatics logoKaty Aquatics DQ
Trevor Collet Palo Alto logoPalo Alto NS
Ethan Le Southwestern Aquatics Team logoSouthwestern Aquatics Team NS
Connor Daniels DART Swimming logoDART Swimming DQ
Alexander Volpe Fort Worth Area Swim Team logoFort Worth Area Swim Team NS